Іранські та європейські дипломати зустрілися в Стамбулі, щоб розпочати останню спробу вийти з глухого кута навколо ядерної програми Тегерана, повідомляє AP. Представники Великої Британії, Франції та Німеччини зібралися в п'ятницю, 25 липня, в будівлі іранського консульства на перші переговори після 12-денної війни Ірану з Ізраїлем у червні, коли американські бомбардувальники завдали ударів по об'єктах, пов'язаних з ядерною програмою.
Переговори були зосереджені на можливості повторного запровадження санкцій проти Ірану, які були зняті у 2015 році в обмін на згоду Ірану обмежити свою ядерну програму та допустити міжнародний контроль.
"Іранцям було запропоновано можливе відтермінування санкцій за умови надійної дипломатичної взаємодії з боку Ірану, відновлення повноцінної співпраці з МАГАТЕ (Міжнародним агентством з атомної енергії) і усунення занепокоєння щодо їхніх запасів високозбагаченого урану", — сказав дипломат.
Європейські лідери заявили, що санкції буде відновлено до кінця серпня, якщо не буде досягнуто прогресу в стримуванні ядерної програми Ірану.
Тегеран зі свого боку заявив, що Сполучені Штати, які вийшли з ядерної угоди 2015 року під час першого терміну президентства Дональда Трампа, повинні відновити довіру до своєї участі в переговорах.
Заступник міністра закордонних справ Казем Гарібабаді зазначив, що залучення Ірану до процесу залежить від "кількох ключових принципів", серед яких — "відновлення довіри Ірану, адже наразі Іран абсолютно не довіряє США".
Іран неодноразово погрожував вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який зобов'язує його утримуватися від розробки ядерної зброї, якщо санкції повернуться.
Раніше в Ірані назвали умову, за якої вони повернуться до ядерних переговорів з США. Речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї зазначив, що Іран не повернеться до переговорів, "доки не буде впевнений, що вони будуть ефективними".