/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Febd25503fb023b29efa626501d027571.jpg)
Ситуація на ринку електроенергії: цінові обмеження призводять до дефіциту
Що відбувається на ринку електроенергії?
Саме тоді попит на електроенергію найбільший, пише 24 Канал з посиланням на слова компанії у коментарі для ExPro.
Позиція Товариства полягає в тому, що граничні ціни, або так звані "прайс-кепи", за своєю суттю не повинні штучно впливати на формування ринкових цін,
– йдеться у заяві "Укргідроенерго".
У компанії додали, що їхнє справжнє призначення – це запобігати необґрунтованим ціновим стрибкам, а не обмежувати реальну вартість електричної енергії в умовах ринкового попиту та пропозиції.
Водночас у поточних умовах, як відзначають аналітики компанії, що в деяких розрахункових годинах, особливо під час вечірнього піку споживання, чинні "прайс-кепи" штучно обмежують ціни на сегментах ринку. Зокрема й на таких як ринок "на добу наперед" та внутрішньодобовий ринок.
Це призводить до виникнення штучного дефіциту електричної енергії в ці години. Річ у тім, що виробники не завжди мають економічний стимул покривати попит за заниженими цінами, а імпорт стає невигідним.
Проте у критичні моменти дефіцит доводиться перекривати аварійною допомогою. Але це найдорожчий і нестабільний інструмент.
Важливо! Перегляд граничних цін дозволить більше залучати імпорт у години нестачі внутрішньої генерації і створить необхідні економічні стимули для збільшення обсягів імпорту в періоди, коли внутрішнє виробництво не може повністю задовольнити попит.

