/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F3d808757e795091bc04a03219b94a3ef.png)
Собаки без переносок і коти в рюкзаках: тварини подорожуватимуть у потягах за новими правилами
В Україні оновили правила перевезення домашніх тварин у потягах. Відтепер пасажири можуть подорожувати з великими собаками в усіх типах вагонів, а власники маленьких тварин можуть брати їх у купе без переноски, якщо викуплені всі місця. Нові умови, за словами "Укрзалізниці", були розроблені з урахуванням комфорту і безпеки як для тварин, так і для пасажирів.
Про зміни повідомила "Укрзалізниця" на офіційних ресурсах. Основна новація — розширення можливостей для перевезення великих собак (вище 45 см у холці). Раніше їх допускали лише в окремі вагони, а тепер — майже без обмежень, щоправда, з дотриманням кількох важливих умов.
У швидкісних поїздах Інтерсіті+ великі собаки можуть подорожувати за умови, що власник викупить весь ряд сидінь, який утворює єдиний блок. Тварина при цьому має перебувати на підлозі — під сидінням або поруч із господарем. У спальних вагонах класу "Люкс" та міжнародних вагонах RIC також дозволено перевозити велику собаку, але лише якщо викуплені всі місця у купе.
Окремо зазначено, що службові собаки військових, правоохоронців чи інших представників сил оборони можуть подорожувати у будь-якому вагоні незалежно від розміру. Вони повинні бути на повідку й у наморднику. Для цієї категорії тварин передбачене безоплатне перевезення.
Що стосується маленьких тварин (котів і собак до 45 см у холці), то для них умови стали ще зручнішими. Тепер подорож без переноски дозволяється у купейних вагонах — за умови, що викуплені всі місця в купе. У такому разі тварина може вільно пересуватись і відпочивати поруч із господарем. Також дозволено використовувати будь-які сучасні типи переносок — м’які сумки, рюкзаки або інші зручні ємності з водонепроникним дном.
Проте, незалежно від розміру тварини, пасажири повинні мати з собою ветеринарні документи, квиток на тварину, повідець і намордник (для великих собак). Важливо дотримуватися етичної поведінки та враховувати комфорт інших пасажирів.
Якщо хтось із пасажирів виявить дискомфорт або алергічну реакцію, провідник або стюард може запропонувати альтернативне місце для розміщення. Це має допомогти уникнути конфліктів та зробити подорож максимально приємною для всіх.
Як повідомляв портал Знай.ua,поїздки потягом стали розкішшю, але є секрет: українцям показали, коли квитки коштують копійки
Також, правила є не тільки для літаків: скільки багажу можна провозити в потязі без доплат
