/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0d524406f120e2b2ce596d1cc7bb4d35.jpg)
Уряд затвердив постанову «Про типи організації освітньої діяльності закладів дошкільної освіти»
Про це в Телеграмі повідомив голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає Укрінформ.
"Кабмін затвердив постанову №818 «Про типи організації освітньої діяльності закладів дошкільної освіти». Без перебільшення, це один із найважливіших документів на виконання нашого закону «Про дошкільну освіту». Без нього заклади нових типів не могли працювати, бо банально не мали правових підстав та чіткого алгоритму дій. Тепер зможуть", - написав народний депутат.
Він нагадав, що рік тому Рада ухвалила закон «Про дошкільну освіту», який офіційно зафіксував можливий перелік типів закладів у дошкіллі. Це не лише традиційні дитячі садки та ясла, а й мінісадочки, сімейні та мобільні, центри розвитку та педагогічного партнерства, приватні садки.
Проте, як зазначив Бабак, процес розробки Міністерством освіти нормативних актів на підтримку цього закону рухався дуже повільно.
"За перші сім місяців не було ухвалено жодного нормативного акта з 94 необхідних. І навіть через рік після ухвалення Закону ми на комітеті знову змушені були повернутися до цього питання. На одному з крайніх засідань комітет зафіксував, що задача виконана лише на 83%", - наголосив він.
Відтепер, завдяки ухваленій постанові, громади та заклади дошкільної освіти отримують можливість встановлювати розмір оплати праці, включаючи доплати та премії.
Також, зазначив він, ухвалена постанова дає всі юридичні підстави легалізувати всі типи закладів дошкільної освіти, які в країні існували давно, але не мали правового статусу.
Тепер освітня діяльність закладів дошкільної освіти може бути декількох типів:
- ясла (від 3 місяців до 3 років); дитячий садок (від 2 до 6-7 років);
- мобільний дитячий садок (на базі спеціально облаштованого транспортного засобу, для територій, на яких не забезпечене безоплатне здобуття дошкільної освіти в інший спосіб;
- сімейний (родинний) садок (садок за місцем проживання родини з наданням освітніх послуг як дітям з цієї сімʼї, так і дітям, які не є її членами);
- міні-садок (з одночасним перебуванням не більше пʼяти дітей);
- центр педагогічного партнерства (забезпечує розвиток дітей від народження за обов’язковою участю їх батьків або одного з них);
- центр розвитку дитини (для участі в окремих освітніх програмах (поза основною) або щоб отримати спеціалізовану підтримку: психологічну, педагогічну чи корекційну).
Положення розповсюджується на державні, комунальні, приватні, кооперативні заклади, юридичних осіб, які мають у своєму складі дошкільний підрозділ, а також ФОПів, які працюють у сфері дошкільної освіти.
"Це важливий крок, щоб зробити дошкільну освіту доступнішою. Особливо для дітей в громадах, прифронтових регіонах та для батьків дітей з особливими освітніми потребами", - зазначив Бабак.
Як повідомляв Укрінформ, закон "Про дошкільну освіту" був ухвалений у червні 2024 року. Він почав діяти з 1 січня 2025 року.
