Борщ стане дешевшим, а м'ясо та яйця – "золотими": експерти розповіли, що буде з цінами на популярні продукти
Борщ стане дешевшим, а м'ясо та яйця – "золотими": експерти розповіли, що буде з цінами на популярні продукти

Борщ стане дешевшим, а м'ясо та яйця – "золотими": експерти розповіли, що буде з цінами на популярні продукти

Українців попередили про зміни вартості популярних продуктів уже в серпні. За прогнозами, ціни на м’ясо та молочну продукцію залишаться переважно стабільними, хоча деякі товари можуть почати дорожчати ближче до осені, пише "РБК-Україна".

Супермаркет. Фото: скрін youtube

Наразі в Україні активно триває збирання зернових та технічних культур. Через весняні заморозки й спекотне літо в окремих регіонах зафіксовані часткові втрати врожаю. Втім, загальна динаміка збору оцінюється позитивно. Це безпосередньо впливає на ціни хліба, борошна й олії.

Як пояснює аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка, вартість борошна та олії залежить не лише від обсягів врожаю, а й від витрат на логістику, оплату праці та енергоресурси. Тому навіть при хороших показниках збору зростання цін на пальне й електроенергію може стримувати зниження кінцевої вартості для споживачів.

На думку Максима Гопка, до кінця літа значних коливань цін на м’ясо не прогнозується. Попит залишається стабільним, а витрати на корми істотно не змінилися. Проте вже в середині осені можливе подорожчання у зв’язку з підготовкою до зимового періоду.

Це саме стосується і яєць, однак їхня ціна може почати зростати вже у вересні через зменшення пропозиції від домогосподарств, - зазначив експерт.

Тим часом вартість овочів і фруктів улітку поступово знижується завдяки надходженню свіжого врожаю. Тогорічні високі ціни на окремі культури, зокрема картоплю й капусту, підштовхнули фермерів до масової висадки цих овочів. Як повідомив президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник, уже в серпні-вересні слід очікувати здешевлення борщового набору.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Картопля цьогоріч має хороші врожаї, і через нестачу сховищ великі обсяги одразу потрапляють на ринок. Це може спричинити тимчасове зниження цін – орієнтовно на період до пів року.

Подібна ситуація спостерігається й із капустою – після рекордної рентабельності минулого року аграрії розширили посіви, що призведе до зниження її вартості.

  • Раніше Знай.ua повідомляв, шашлик бачитимемо лише на фото: супермаркети виставили рекордні цінники на свинину, яловичину та курятину.
Джерело матеріала
loader
loader