/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F9da5324e497ce8dbd0a714b9c5dc7e54.jpg)
Трамп заявив, що Таїланд та Камбоджа погодились "негайно досягти припинення вогню"
Президент США Дональд Трамп повідомив, що Камбоджа та Таїланд погодились "негайно досягти припинення вогню", після того, як поспілкувався з керівниками урядів обох країн. Дописи про це керівник Штатів опублікував у своїй соцмережі Truth Social.
"Щойно говорив з прем'єр-міністром Камбоджі [Хуном Манетом] щодо припинення війни з Таїландом. Я дзвоню виконуючому обов'язки прем'єр-міністра Таїланду [Пхумтаму Вечаячаю] просто зараз, щоб так само попросити припинити вогонь і ЗАКІНЧИТИ війну, яка зараз триває. За збігом обставин, ми [США] зараз ведемо торгівлю з обома країнами, але не хочемо укладати жодних угод з жодною з них, поки вони воюють – і я їм так і сказав!", – розповів Трамп (великі літери – як в автора).
Він зазначив, що ця війна "дуже нагадує конфлікт між Пакистаном та Індією, який був успішно зупинений".
Індія та Пакистан справді за посередництва США домовились про припинення вогню (яке порушувалося у перші дні), але остаточної мирної угоди між країнами немає.
Згодом Трамп повідомив про результати дзвінка з в.о. прем'єра Таїланду, зазначивши, що ця країна, як і Камбоджа, хоче негайного припинення вогню та миру.
Після цього керівник Штатів перетелефонував прем'єру Камбоджі й поінформував його про розмову з таїландським колегою.
"Вони [обидві сторони конфлікту] погодилися негайно зустрітися і швидко досягти припинення вогню і, врешті-решт, МИРУ! Для нас було честю мати справу з обома країнами. Вони мають довгу і багату історію та культуру. Сподіваємось, вони уживуться разом на довгі роки. Коли все буде зроблено, і настане мир, я з нетерпінням чекаю на укладення наших торговельних угод з обома країнами!", - розповів глава США.
Він також повторив, що Штати не повернуться до торговельних переговорів з цими країнами, поки не припиняться бойові дії.
- Прикордонний конфлікт між Таїландом та Камбоджею почався 24 липня – за три дні загинули понад 30 осіб, а більш ніж 130 000 людей були змушені покинути свої домівки. Це найжорстокіші зіткнення між державами за 13 років, зазначала агенція Reuters.
- Обидві країни заявляли, що діяли у межах самооборони та закликали один одного зупинити бойові дії та розпочати переговори.

