На ТЦК можна найти управу: куди звертатися і що писати
На ТЦК можна найти управу: куди звертатися і що писати

На ТЦК можна найти управу: куди звертатися і що писати

В умовах мобілізації українці дедалі частіше стикаються з порушеннями від працівників ТЦК – незаконні затримання, відмова в документах, ігнорування права на відстрочку.

Адвокат Юрій Айвазян, каже що закон дозволяє скаржитися, і робити це можна одразу в кілька структур.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Спершу звертайтесь до Міноборони – саме воно контролює роботу ТЦК. Напишіть заяву із ПІБ, описом події, даними порушника та, якщо є, докладайте фото, відео, документи. Далі – Уповноважений з прав людини, куди можна подати скаргу онлайн або поштою. Якщо йдеться про зловживання владою – пишіть до ДБР.

"Громадянин має право подати заяву до ДБР, якщо вбачає у діях працівників ТЦК кримінальне правопорушення" – нагадує адвокат.

Якщо людину незаконно затримали – звертайтесь у поліцію (ст. 146 ККУ), а у випадку утримання без суду – до слідчого судді (ст. 206 КПК). Усі заяви фіксуйте – скріни, квитанції, копії. Бажано долучати адвоката.

Але варто розуміти, що ТЦК лише виконують свою роботу. Так, "бусифікація" є, але більшість відео – фейки від росії. Їй вигідно зірвати нашу мобілізацію. Більшість ТЦК – це ветерани. Якби росія не вторглась, не було б ні повісток, ні війни.

війська російських окупантів

Якщо ми не боротимемось, прийдуть у наші домівки й змусять нас вбивати в Європі. Вони вже мобілізують на окупованих територіях, а відмова – це смерть.

Ми вже це проходили – сто років тому, після Голодомору. Зараз ми маємо шанс не повторити минуле. Донатити, волонтерити, допомагати ЗСУ – це найменше, що ми можемо зробити. Бо наша воля – не обговорюється.

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader