Єврокомісія звинуватила Temu у продажу незаконних товарів
Єврокомісія попередньо виявила порушення Digital Services Act (Закону про цифрові послуги) компанією Temu у зв’язку з незаконними товарами на її платформі. Якщо підтвердяться наявні докази, компанії може загрожувати штраф у розмірі до 6% від її загального річного доходу. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
- Докази свідчать, що споживачі в ЄС мають високий ризик натрапити на незаконні товари на платформі Temu. Зокрема, аналіз таємних покупок, проведений Єврокомісією, показав, що користувачі Temu дуже ймовірно зіткнуться з несертифікованими товарами, - йдеться в заяві Єврокомісії.
За результатами аналізу Комісії, оцінка ризиків Temu від жовтня 2024 року була неточною та базувалась на загальній інформації галузі, а не на конкретних даних щодо власного маркетплейсу. Це могло призвести до недостатніх заходів щодо запобігання поширенню незаконних товарів.
Розслідування охоплює інші підозрювані порушення, відкриті у жовтні 2024 року. Зокрема ефективність заходів пом’якшення ризиків, використання елементів дизайну, що викликають залежність, прозорість систем рекомендацій і доступ дослідників до даних.
Temu має право ознайомитись з матеріалами та надати письмову відповідь. Одночасно відбудеться консультація з Європейською радою з цифрових послуг. Якщо висновки підтвердяться, Комісія може ухвалити рішення про порушення Temu статті 34 DSA, що тягне за собою штраф до 6% від світового річного обороту компанії і зобов’язання усунути порушення. Також можливий посилений контроль за виконанням цих заходів.
31 жовтня 2024 року Єврокомісія відкрила провадження проти Temu. Розслідування проводиться спільно з національними координаторами цифрових послуг, митними та наглядовими органами, відповідно до принципів електронної комерції.
Як пише "Главком", Temu - один із найпопулярніших шопінг-майданчиків в Україні, а його зростання особливо відчутне протягом 2024–2025 років. Експерти зазначають, що це пов’язано із супернизькими цінами, безкоштовною доставкою та агресивною рекламою.
- 2 травня Bloomberg повідомив, що ЄС оштрафував TikTok на 530 мільйонів євро за "злив" відомостей користувачів до Китаю.
- Кореспондентка Коротко про писала про штрафи-сюрпризи для туристів: у Італії за морозиво, у Єгипті - за фото поліцейського.
