У серпні тарифи на газ та світло можуть зрости: кому доведеться платити більше
У серпні тарифи на газ та світло можуть зрости: кому доведеться платити більше

У серпні тарифи на газ та світло можуть зрости: кому доведеться платити більше

Експерт запевнив, що для населення ціни на газ і світло не підвищуватимуться до завершення війни, але на промислових споживачів мораторій не поширюється.

Ви дізнаєтеся:

У серпні тарифи на газ і електроенергію для частини українців залишаться без змін. Однак бізнесу вартість комунальних послуг можуть підвищити. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі Ранок.LIVE.

Він підкреслив, що для населення ціни на газ і світло не підвищуватимуться до завершення війни.

Таким чином, кубометр газу коштуватиме 7,96 грн. Також вартість електроенергії залишиться без змін, на рівні 4,32 грн за кВт-год.

При цьому експерт повідомив, що для промислових споживачів мораторій не поширюється, тому ціни там можуть змінюватися. Зокрема, у п’ятницю НКРЕКП прийняла рішення підвищити максимальну ціну на електроенергію у вечірні години для бізнесу з 9 тис. до 15 тис. грн за мегават.

"По-перше, треба сказати, підняття прайскепу (граничних цін) — це не означає підвищення ціни, тому що тільки в 16% годин досягається стеля цих прайскепів", — пояснив Омельченко.

Він вважає, що це рішення ухвалили, щоб можна було імпортувати електроенергію з-за кордону та не вводити обмеження для людей і підприємств.

5 способів зменшити плату за комунальні послуги
5 способів зменшити плату за комунальні послуги / Главред - інфографіка

Комунальні послуги - новини за темою

Раніше повідомлялося, що після закінчення повномасштабної війни в Україні можуть зрости тарифи на комунальні послуги. У Міжнародному валютному фонді наголошують на необхідності підняття "комуналки" до ринкової вартості.

Нещодавно економіст Андрій Новак попереджав, що тарифи на комунальні послуги в Україні не планують підвищувати. Однак, російські обстріли по енергетичній інфраструктурі можуть внести свої корективи.

Крім цього, Главред писав, що українцям нараховують борги після сплати квитанцій за газ. У компанії, яка забезпечує газом більшість побутових споживачів України пояснили, як уникнути боргу.

Читайте також:

Про персону: Володимир Омельченко

Володимир Омельченко - директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК "Нафтогаз України", очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

Джерело матеріала