/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F35ba5e152ab6b7dc0233dbb481ccefb7.jpg)
Дефіцит продуктів у Кіровоградській області: що почало зникати з магазинів
На тлі зростаючих викликів у сфері продовольчої безпеки, дефіцит продуктів у Кіровоградській області проявився у зникненні окремих видів риби з торговельних мереж. повідомляє Politeka.
Зокрема, мова йде про товстолоба та щуку, які ще донедавна були звичним товаром на прилавках.
Іхтіолог Юлія Куцоконь з Інституту зоології ім. Шмальгауза НАН України в коментарі «Телеграфу» пояснила, що причиною стало різке скорочення промислового вилову. Основним чинником є підрив Каховського водосховища, внаслідок чого багато водойм опинилися поза доступом — частина з них осушилася, інші залишаються під окупацією або заміновані.
Додаткові труднощі створюють обмеження, введені під час воєнного стану, включаючи заборони на вихід на воду та ускладнення з оформленням дозвільних документів.
Ситуація торкнулася не лише промислових рибалок, а й аматорів. Через це товстолоб і щука стали рідкістю на ринку.
За інформацією з відкритих джерел, у “Сільпо” товстолоб коштує 111 грн за кілограм, у Varus — майже 180. Щука подекуди взагалі відсутня, а в разі наявності — вартість перевищує 190 грн/кг.
Отже, дефіцит продуктів у Кіровоградській області включає й рибну продукцію, що суттєво впливає на споживчий вибір українців.
До слова, також у Кіровоградській області можна отримати продукти безкоштовно.
Організація спрямовує свої зусилля на подолання наслідків війни, соціальної вразливості, економічних криз, бідності та надзвичайних ситуацій. У центрі уваги — безкоштовні продукти у Кіровоградській області для ВПО та пенсіонерів, родинам з дітьми, особам з інвалідністю, а також тим, хто постраждав від бойових дій.
Джерело: Телеграф
Нагадаємо Politeka писала, Безкоштовне житло для ВПО в Одесі: де пропонують притулок і не тільки.
Також Politeka писала, Подорожчання хліба в Дніпрі: до якого стрибка цін готуватися покупцям.
