/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fed47ddaaf85a4d3305e1bfe64677b7a8.jpg)
Контроль харчових продуктів: в Україні планують запустити систему eFood
Держпродспоживслужба та Громадська рада обговорили створення в Україні електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів eFood.
"У результаті впровадження eFood бізнес та громадяни зможуть швидше й простіше взаємодіяти з Держпродспоживслужбою, отримувати якісніші послуги та бути впевненими у прозорості процедур. Це крок до сучасної цифрової держави, де комфорт і безпека людей стають головним пріоритетом", - зазначила радник Голови Держпродспоживслужби, керівник Офісу цифровізації Соломія Старосольська.
Сьогодні бізнес і громадяни стикаються з великою кількістю бюрократичних процедур, які фактично є міжнародною вимогою: реєстрація потужностей, отримання дозволів, подання звітів. Багато з цих процесів вимагають паперових документів, що забирає час і ресурси.
"Проєкт постанови про запуск eFood створює основу для переведення важливих державних послуг у цифрову форму. Йдеться про контроль у сферах ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів — процеси, які безпосередньо впливають на якість харчів і здоров’я людей. Реалізація цього рішення допоможе Україні виконати зобов’язання перед ЄС у межах Угоди про асоціацію. Водночас ініціатива є продовженням цифрової трансформації Держпродспоживслужби, спрямованої на спрощення процедур та підвищення прозорості для громадян і бізнесу", - підкреслив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ігор Лоцкін.

