"Стукала у двері різними частинами тіла": Безугла намагалася потрапити на засідання з нацбезпеки
"Стукала у двері різними частинами тіла": Безугла намагалася потрапити на засідання з нацбезпеки

"Стукала у двері різними частинами тіла": Безугла намагалася потрапити на засідання з нацбезпеки

Про таке інформує 24 Каналіз посиланням на слова народного депутата Федора Веніславського.

Що відомо про скандал у Верховній Раді?

Напередодні, 8 жовтня, Мар'яна Безугла протягом двох годин безрезультатно намагалася потрапити на закрите засідання комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, де був присутній голова СБУ Василь Малюк.

Нардепка оприлюднила відеозвернення, записане біля дверей комітету, в якому заявила, що її та ще трьох народних депутатів, троє з яких є членами комітету, фізично не допустили до участі в засіданні.

Відео Мар'яни Безуглої біля входу на засідання комітету

Комітетчики з нацбезпеки, оборони та розвідки сьогодні закрилися в кабінеті зсередини, щоб фізично не пустити мене на засідання,
– зазначила Безугла, додавши, що разом із колегами чекала під дверима дві години.

Інцидент набув розголосу під час пленарного засідання Верховної Ради у четвер, 9 жовтня. Тоді народний депутат Федір Веніславський, коментуючи ситуацію, іронічно зауважив, що одна з депутаток "дві години безперервно стукала у двері різними частинами тіла".

Він звернувся до спікера парламенту Руслана Стефанчука з жартівливим проханням доручити комітету з питань здоров'я нації розробити рекомендації для апарату Ради щодо реагування на подібні "екстрені ситуації", які, за його словами, можуть загрожувати безпеці депутатів.

Водночас голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у відповідь зазначив, що подібний випадок є безпрецедентним для українського парламенту.

Пізніше Мар'яна Безугла прокоментувала ситуацію, звинувативши організаторів засідання у порушенні прав народних депутатів.

Вона заявила, що голову СБУ фактично утримували в ізольованому кабінеті, перешкоджаючи доступу чотирьом народним депутатам, троє з яких є членами комітету з питань національної безпеки. Безугла назвала це грубим порушенням прав парламентарів.

Чим відома Мар'яна Безугла?

  • Мар'яна Безугла, народна депутатка України 9-го скликання від 217-го виборчого округу, відома своєю участю в низці резонансних політичних подій.
  • Зокрема наприкінці липня народна депутатка опинилася в центрі чергового скандалу через свою поведінку під час акцій протесту проти закону про НАБУ та САП.

  • Тоді народний депутат Ярослав Юрчишин висловив занепокоєння щодо доступу Безуглої до державних таємниць і права володіння зброєю, закликавши провести оцінку її дій з етичного погляду.

  • До того ж раніше Верховна Рада ухвалила рішення про звільнення Безуглої з посади заступниці голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  • 20 серпня стало відомо, що Мар'яну Безуглу відсторонили від участі в засіданнях Верховної Радичерез систематичні порушення регламенту та поведінку, яку колеги назвали антисоціальною. Сама депутатка вважає це рішення незаконним і пов'язує його зі своєю політичною позицією.
Теги за темою
Верховна Рада Скандал
Джерело матеріала
loader
loader