Українцям загрожують тривалі відключення світла: важливе попередження
Українцям загрожують тривалі відключення світла: важливе попередження

Українцям загрожують тривалі відключення світла: важливе попередження

У Міністерстві енергетики України розглядають можливість тривалих відключень електроенергії у разі продовження російських атак на енергетичну інфраструктуру країни. Водночас у відомстві наголошують, що наразі говорити про це передчасно. Про це заявила очільниця відомства Світлана Гринчук у коментарі УНІАН.

Енергетики. Фото: скрін youtube

За її словами, поточна ситуація в енергосистемі безпосередньо залежить від інтенсивності ворожих обстрілів і темпів відновлення пошкоджених або знищених об’єктів.

"Безумовно, ми розглядаємо різні сценарії, зокрема й найскладніші. Але сподіваємося, що спільними зусиллями нам вдасться зберегти стабільну роботу енергосистеми та уникнути тривалих відключень світла", - підкреслила Гринчук.

Міністр нагадала, що через російські удари вже запроваджено графіки погодинних відключень у Чернігові та області. Вона додала, що ворог нерідко повторює атаки на об’єкти енергетики невдовзі після відновлення електропостачання.

"Поки говорити про тривалі відключення рано… Але, на жаль, у нас вже є досвід попередніх років, коли ситуація змінювалася щодня, і передбачити розвиток подій було неможливо", - зазначила очільниця Міненерго.

На початку жовтня противник завдав комбінованого удару по території України, застосувавши ударні дрони, а також ракети повітряного, морського та наземного базування. Унаслідок атаки було пошкоджено об’єкти АТ "Запоріжжяобленерго", через що мешканці Запоріжжя та прилеглих районів залишилися без світла.

Відключення світла. Фото: скрін youtube

Вже наступного дня росіяни знову атакували енергетичну інфраструктуру Чернігівської області, яка й раніше зазнавала обстрілів. За даними компанії "Чернігівобленерго", удар прийшовся по об’єкту в Ічнянській громаді, частина якої залишилася без електропостачання. Крім того, унаслідок чергової атаки на Чернігівщині в Прилуках без світла залишилися понад 61 тисяча споживачів.

  • Раніше ми повідомляли, що "Нафтогаз" пояснив як заощадити на оплаті за газ.
  • Тарифи на газ з 1 серпня: кому залишать фіксовану оплату – докладніше на Знай.ua.
Джерело матеріала
loader
loader