Охочих стає все більше: нафтовий гігант з США хоче купити активи "Лукойла"
Охочих стає все більше: нафтовий гігант з США хоче купити активи "Лукойла"

Охочих стає все більше: нафтовий гігант з США хоче купити активи "Лукойла"

Яку частку активів хоче купити Exxon Mobil?

Американський нафтовий гігант Exxon Mobil слідом за конкурентом Chevron розглядає варіанти купівлі частин підсанкційного російського "Лукойла", повідомляє 24 Канал з посиланням на Reuters.

Exxon розглядає варіанти придбання активів "Лукойла" в Казахстані, де як американська, так і російська фірми мають частки в родовищах Карачаганак і Тенгіз. Chevron, ще один партнер у цих активах, також вивчає варіанти їх придбання.

Exxon також може вивчити потенційну заявку на родовище West Qurna-2 в Іраку, яке експлуатується компанією "Лукойл" і є найціннішим активом російської фірми. Американська компанія довгий час була оператором сусіднього проекту West Qurna-1, перш ніж вийшла з нього минулого року.

Цікаво! "Лукойл" має НПЗ в Європі, частки в нафтових родовищах Казахстану, Узбекистану, Іраку, Мексики, Гани, Єгипту та Нігерії, а також сотні роздрібних АЗС по всьому світу, зокрема й у США. Іноземні активи компанії видобувають близько 0,5% світового обсягу нафти.

Хто ще хоче купити активи "Лукойла"?

Chevron також вивчає варіанти купівлі глобальних активів російської нафтової компанії "Лукойл", повідомляє 24 Канал з посиланням на Reuters.

Цю компанію цікавлять активи, де компанії перетинаються, а не увесь портфель вартістю близько 22 мільярдів доларів.

Також компанія Carlyle перебуває на ранніх стадіях вивчення можливості придбання активів. Компанія збирається подати заявку на отримання ліцензії США, яка дозволить їй купувати активи, перш ніж розпочинати комплексну перевірку.

Про санкції проти "Лукойла"

  • США відтермінували санкції проти "Лукойла" до 13 грудня, дозволяючи певні операції, пов'язані з АЗС та продажем міжнародних активів компанії. Натомість Велика Британія призупинила санкції для болгарських підрозділів "Лукойла".

  • Болгарія та Румунія розглядають націоналізацію активів "Лукойл"у відповідь на санкції проти російських нафтових компаній. Молдова запрошує екстрену допомогу в Румунії, щоб уникнути санкцій і забезпечити стабільність у нафтозабезпеченні.

  • "Лукойл" затримує зарплати понад 6 тижнів для близько 1,3 тисячі працівників у Іраку через санкції США та Великої Британії. Ірак припинив виплати на користь "Лукойла", і якщо ситуація не вирішиться за 6 місяців, компанія може залишити проєкт.

Джерело матеріала
loader