Росію влаштовують пропозиції «мирного плану Трампа», а Анкара готова зробити внесок у дипломатичні ініціативи, що сприяють прямим контактам Росії та України для досягнення міцного миру, заявила адміністрація лідера РФ після телефонної розмови президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з Владіміром Путіним
«Владімір Путін зазначив, що ці пропозиції у тому варіанті, з яким ознайомилися в Кремлі, йдуть у руслі обговорень на російсько-американській зустрічі на Алясці і в принципі можуть бути покладені в основу остаточного мирного врегулювання. Підтверджено зацікавленість російської сторони у політико-дипломатичному розв'язанні української кризи», - йдеться в повідомленні Кремля за підсумками розмови.
Також зазначено, що Реджеп Тайіп Ердоган висловив намір надавати всіляке сприяння переговорному процесу та активізувати російсько-турецькі контакти «щодо українського досьє» на різних рівнях.
У свою чергу як пише турецьке держагентсво «Анадолу» Ердоган під час спілкування із журналістами на шляху з ПАР до Туреччини заявив, шо Анкара «готова демонструвати конструктивну позицію у врегулюванні конфлікту РФ та України».
Він заявив, що мирний план із 28 пунктів, запропонований президентом США Дональдом Трампом, може стати основою для переговорів, якщо він відповідатиме законним очікуванням та потребам усіх сторін у сфері безпеки, не створюючи при цьому нового витка нестабільності.
Ердоган наголосив, що для досягнення сталого миру необхідні переговори на взаємоузгоджених умовах та рішення, прийнятні для всіх сторін. При цьому він додав, що «у разі досягнення справедливого миру» в конфлікті РФ та України «не буде тих, хто програв».
Аналітики вказують на те, що "мирний план" із 28 пунктів в нинішньому вигляді є неприйнятним для України, але Київ не може його просто відкинути. Зокрема представники США та України обговорюють організацію візиту президента Володимира Зеленського цього тижня у Вашингтон через мирний план Трампа.
Як зазначив головний кореспондент CNN з міжнародних питань Метью Ченс «план Тампа» після коригування у Женеві може стати неприйнятним для Москви, оскільки Кремль послідовно відмовляється відступати від своїх вимог.