Удар по Одесі, атака БпЛА на Росію: головне за ніч
Удар по Одесі, атака БпЛА на Росію: головне за ніч

Удар по Одесі, атака БпЛА на Росію: головне за ніч

Росія вдарила по Одесі безпілотниками, держсеретар США Марко Рубіо заявив, що, ймовірно, він зустрінеться з Зеленським на Мюнхенській конференції з безпеки, Волгоградську область у РФ атакували БпЛА.

«Главком» склав добірку головних подій за ніч проти 13 лютого:

Атака на Одесу та район

Зруйнований автосалон в Одесі
Зруйнований автосалон в Одесі
фото: соціальні мережі

У ніч на 13 лютогоОдеса знову опинилася під ударом ударних безпілотників, внаслідок чого постраждали житловий фонд та цивільна інфраструктура. Про це повідомив голова Одеської МВА Сергій Лисак.

Один із дронів поцілив у багатоповерховий будинок, пошкодивши житлову площу на верхніх поверхах, проте масштабного загоряння вдалося уникнути.

Крім того, зафіксовано руйнування в рекреаційній зоні міста, де через влучання спалахнули господарські споруди. В іншому районі Одеси під ударом опинився об'єкт торгівлі, на території якого виникла пожежа. 

Рубіо заявив, що зустрінеться з Зеленським

фото: AP

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що, ймовірно, він зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським на Мюнхенській конференції з безпеки. 

Головний дипломат США наголосив на необхідності припинення війни в Україні.

«Я думаю, що він буде там, і є шанс побачити його. Я вважаю, що це в моєму розкладі, не впевнений на 100%, але я впевнений, що ми це зробимо», – сказав Рубіо журналістам перед від'їздом до Мюнхена.

Безпілотники атакували Волгоградську область

У Волгограді згоріли машини росіян через роботу російського ППО
У Волгограді згоріли машини росіян через роботу російського ППО
скріншот з відео

Цієї ночі Волгоград та місто Волзькийопинилися під масованою атакою безпілотників. 

Місцеві сили протиповітряної оборони працювали протягом кількох годин, а після опівночі мешканці повідомляли про численні вибухи в різних районах області. Росіяни стверджують, що було знищено близько десяти повітряних цілей.

Зеленський не хоче приймати погану угоду щодо миру

Удар по Одесі, атака БпЛА на Росію: головне за ніч  фото 2
фото: Офіс президента

Попри те, що повномасштабне протистояння триває вже майже чотири роки, Володимир Зеленський наголошує на готовності продовжувати опір. В інтерв’ю виданню The Atlantic Президент України заявив, що головною метою залишається досягнення справедливого та стабільного миру, а не просто припинення вогню за будь-яку ціну.

В оточенні глави держави зазначають, що вікно можливостей для дипломатичного врегулювання звужується. Існує ризик, що без домовленостей цієї весни конфлікт перетвориться на виснажливе багаторічне протистояння. Проте Зеленський залишається непохитним: він підкреслив, що краще відмовитися від угоди взагалі, ніж погодитися на умови, які будуть невигідними для українського народу.

Трамп завершив міграційну операцію в Міннесоті 

Протестувальники зібралися під час мітингу за Рене Гуд, яку смертельно поранив офіцер ICE
Протестувальники зібралися під час мітингу за Рене Гуд, яку смертельно поранив офіцер ICE
фото: AP

Спецпредставник президента США з питань безпеки кордонів Том Хоман офіційно оголосив про згортання посиленого міграційного контролю в штаті Міннесота. Дональд Трамп підтримав пропозицію завершити операцію «Metro Surge», яка тривала понад два місяці й супроводжувалася значною соціальною напругою. Хоман особисто залишатиметься в регіоні ще певний час, щоб забезпечити злагоджене виведення федеральних підрозділів. 

Протягом дії спецрежиму правоохоронці затримали понад 4000 осіб, серед яких, за даними Білого дому, є небезпечні злочинці, засуджені за тяжкі та насильницькі злочини. Попри звіти про успіхи, діяльність федеральних агентів спровокувала масове обурення через загибель двох громадян США під час рейдів. Це призвело до затяжних конфліктів із місцевою владою та численних вуличних протестів.

Інші важливі новини:

  • «Руйнівна ера» Трампа змушує Європу й Україну шукати шлях до виживання
  • Україна розглядає можливість референдуму щодо статусу Донеччини
  • Кремль пропонує Трампу повернення до долара в обмін на економічний альянс
Джерело матеріала
loader
loader