Хорватія готова забезпечити постачання нафти до Угорщини та Словаччини
Хорватія готова забезпечити постачання нафти до Угорщини та Словаччини

Хорватія готова забезпечити постачання нафти до Угорщини та Словаччини

Хорватія може постачати нафту до Угорщини та Словаччини через свій трубопровід Adria, щоб компенсувати перебої в роботі трубопроводу "Дружба".

За його словами, Хорватія наразі веде переговори з цими двома країнами та Європейською комісією щодо цього плану.

"Хорватія є сусідом, партнером і другом, який забезпечує енергетичну безпеку та безперебійне функціонування економіки Угорщини та Словаччини", – сказав Пленкович.

Він додав, що трубопровід Adria може транспортувати до 15 мільйонів тонн нафти на рік, що достатньо для повного задоволення потреб Угорщини та Словаччини.

Повідомляли, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у п’ятницю провів телефонну розмову зі словацьким колегою Робертом Фіцо і оголосив, що дві країни створять слідчу комісію для вивчення стану трубопроводу "Дружба".

Видання Politico повідомило 27 лютого, що у Віктора Орбана може бути ще одна умова для того, аби розблокувати надання Україні кредиту в обсязі 90 млрд євро, окрім відновлення роботи "Дружби".

Напередодні у листі до президента Європейської ради Антоніу Кошти прем’єр-міністр Угорщини натякнув, що може зробити крок назад у своїй блокаді кредиту.

Джерело матеріала
loader
loader