Bloomberg: Німеччина, Франція і Британія готують план переговорів із Путіним
Bloomberg: Німеччина, Франція і Британія готують план переговорів із Путіним

Bloomberg: Німеччина, Франція і Британія готують план переговорів із Путіним

Ключові європейські союзники України разом із Києвом готують план, який має втягнути Росію в переговори про завершення війни. У Берліні, Парижі та Лондоні вважають, що ситуація на фронті й усередині Росії змінюється на користь Володимира Зеленського.

Як передає "Хвиля", про це повідомляє Bloomberg.

Чиновники трьох найбільших економік Європи - Німеччини, Франції та Британії - обговорюють можливість провести переговори за участю обох сторін. Цю тему вони вже підіймали зі своїми українськими колегами. Співрозмовники агентства говорили на умовах анонімності.

Переговори за посередництва США зайшли в глухий кут, а російські війська несуть дедалі більші втрати, тоді як фронт фактично завмер. Саме тому три країни бачать шанс посадити Володимира Путіна за стіл переговорів. Тиск на Кремль посилюють успішні удари українських дронів углиб Росії, а також ознаки спротиву війні на найвищому рівні в Москві.

Розпочавши переговори зараз, союзники хочуть уникнути ще однієї зими, коли Росія, ймовірно, посилить атаки на цивільних і енергетику, щоб підірвати бойовий дух українців.

Співрозмовники наголосили: остаточне рішення про спроби говорити з Росією залишається за Зеленським. Європейські країни не штовхатимуть українського президента до стратегії, з якою він не згоден. Найближчими днями прем'єр Британії Кір Стармер має поспілкуватися з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом і президентом Франції Емманюелем Макроном.

Зеленський неодноразово попереджав, що Україні терміново потрібні нові системи Patriot та інші засоби ППО, поки Росія продовжує бомбардувати міста. Минулого місяця він заявив, що Європі варто знайти собі роль у переговорному процесі, який досі вели насамперед Сполучені Штати.

Не всі поділяють ідею говорити з Москвою саме зараз. Серед скептиків - частина чиновників самих країн E3. Вони вважають, що час для переговорів не настав: Путін не демонструє серйозності й тримається за максималістські вимоги, зокрема щоб Україна віддала неокуповані території.

На думку критиків, союзникам варто скористатися моментом інакше - дати Зеленському потрібну зброю та посилити санкційний тиск на Кремль. Залучати Росію за стіл переговорів, за їхніми словами, треба разом зі США, адже проблема в Москві, а не в Києві. Не Європа має просити Путіна про переговори, а навпаки - з огляду на дедалі більші економічні труднощі Росії та величезні щомісячні втрати.

Раніше цього місяця Bloomberg повідомляв, що високопосадовці російського Мінфіну та центробанку попередили Путіна: витрати на війну стали непосильними. Це найсерйозніша ознака внутрішнього розколу в Москві від початку повномасштабного вторгнення. Утім, ці попередження поки не вплинули на російського президента - він доручив захистити військові видатки, а скорочення шукати в інших статтях.

Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader
loader