Росіяни взяли в полон і розстріляли військового ЗСУ в Донецькій області
Росіяни взяли в полон і розстріляли військового ЗСУ в Донецькій області

Росіяни взяли в полон і розстріляли військового ЗСУ в Донецькій області

Російський солдат (Ілюстративне фото: ресурс окупантів)

У Донецькій області окупанти взяли у полон військовослужбовця Збройних Сил України й стратили його. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

Читайте також
Знову без "Азову". Як проходять та що приховують обміни військовими полоненими

Інцидент стався ще 13 липня, але відомо про нього стало тільки зараз. В районі села Ялта Комарської сільської громади представники Збройних сил РФ взяли у полон українського оборонця.

Після допиту один з окупантів віддав наказ стратити бійця, а інший розстріляв його з вогнепальної зброї.

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинило загибель людини.

Для російської армії вбивства полонених на полі бою й катування в місцях утримання стали не поодинокими злочинами, а усталеною практикою. Про це свідчать численні задокументовані випадки та висновки міжнародних правозахисних організацій.

Читайте також
У російському полоні загинуло щонайменше 311 військових і цивільних українців – прокуратура

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що страта військовополоненого є грубим порушенням Женевських конвенцій, норм міжнародного гуманітарного права та тяжким міжнародним злочином.

Омбудсман направив офіційні листи до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Організації Об’єднаних Націй.

  • Станом на лютий 2026 року в російському полоні перебувало близько 7000 українських військових.
  • Рік тому Лубінець заявляв про про страту росіянами 268 українських військовополонених, але насправді жертв більше.
Читайте також
"Збіг ДНК – 99,9%". Як роки війни змінили обміни тілами з Росією та чому є невпізнані

 

Актуальне

"Росія забагато бреше про Україну в США": Керівник ЦПД про зустріч з американською блогеркою Лумер
Новини
Під Добропіллям вперше з 2025-го штурмували танки РФ: могла бути ставка на "кризу" у ЗСУ
Новини
оновлено РФ вдарила балістикою по полігону в Київській області: 10 загиблих і майже 100 поранених
Новини
Росія скинула дві авіамбомби на Слов'янськ: вбила п'ятьох людей – фото
Новини
Росіяни пішли у масштабний танковий штурм: відео розгрому техніки й окупантів
Новини
Джерело матеріала
loader
loader