Дмитро Лубінець
  • Дата народження
    4 липня 1981
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Дмитро Лубінець
48

Дмитро Лубінець

Лубінець Дмитро Валерійович: скандальний нардеп знову пройшов в Раду

Дмитро Лубінець - Фото 1

Дмитро Валерійович Лубінець за час своєї діяльності засвітився в ряді гучних скандалів, серед яких - причетність до контрабанди, спроби привласнити АТБ, ведення бізнесу на Донбасі, а також вихід з БПП.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Дмитро Лубінець народився 4 липня 1981 на Донеччині, в місті Волноваха. Підприємець. Народний депутат України.

Фейсбук: facebook.com/dmytro.lubinets

Сім'я

Одружений, виховує двох дітей.

Дмитро Лубінець - Фото 2

Освіта

У школі Дмитро Лубінець був відмінником. Першу вищу освіту здобув у Донецькому національному університеті, де вивчав міжнародні відносини. Потім вирішив отримати ще й юридичну освіту, вступивши у 2008 році до Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.

Кар'єра

Будувати кар'єру Дмитро Лубінець почав з 1996 року. Тоді він влаштувався в невеликий комерційно-виробничий кооператив "АТТ", де пропрацював до 1998 року.

У 2005 році зайнявся підприємницькою діяльністю, побудував у рідному місті торговий центр, яким володіє донині.

У 2010 році став депутатом Волноваської міськради, а також очолив ГО "Народно патріотичний союз Донбасу". Паралельно з держслужбою з 2012 до 2014 року працював юристом в КФГ "Практика".

У 2014 році Дмитро Валерійович Лубінець вперше був обраний народним депутатом України, набравши 48% голосів виборців по одномандатному округу №60 в Донецькій області і обігнавши на виборах "оппоблоківця" і продюсера 112 телеканалу Артема Марчевського. У Верховній Раді працював в Комітеті з питань регламенту і організації роботи парламенту.

У липні 2019 року на дострокових виборах до Верховної Ради 9-го скликання Дмитро Лубінець знову пройшов до парламенту, набравши 35,9% голосів. 

Балотувався як самовисуванець, оскільки відразу після виборів президента вийшов із БПП.

Компромат

Вихід із БПП

Відразу після президентських виборів у 2019 році, коли стало ясно, що більшість українців підтримали Володимира Зеленського, Дмитро Лубінець покинув Блок Петра Порошенка, давши приклад іншим депутатам. На позачергових парламентських виборах політик балотувався до Верховної Ради 9-го скликання вже як самовисуванець.

Скандальна переписка

Також великий ажіотаж навколо імені Лубінця викликала його особиста переписка про Зеленського і волноваського суддю. Повідомлення побачили журналісти, які в той момент знаходилися в сесійній залі і знімали те, що відбувається. 

Їм вдалося зафіксувати, як нардепу від БПП прийшло повідомлення від члена його команди у Волновасі Вервейко Івана Дмитровича, який написав: "Мохов c*ка виніс три ухвали з виїмки документів ДВК (дільнична виборча комісія) з архіву Києва Волновахи і Костянтинівки. Шевченко каже робитимуть виїмку так як його шеф дрюкає. Я закинув йому, що поїхав до Києва налагодити взаємодію з Зе".

Попри те, що Лубінець був викритий у ганебному листуванні, він черговий раз пройшов в Раду.

Причетність до контрабанди

Ще кілька років тому чиновник був помічений в пособництві одіозному Іллі Киві, який неодноразово підозрювався в "кришуванні" контрабанди і навіть був судимий за хабарництво

З легкої руки Арсена Авакова Кива змінив не одну посаду. У Донецькій області він обіймав посаду заступника начальника МВС, а також (за офіційною версією) боровся з наркозлочинністю на Донбасі. За його словами, наркотрафік "кришував сам глава МВС в Донецькій області В'ячеслав Аброськін".

Незабаром з невідомих причин Аваков перевів Киву на аналогічну посаду в Херсонську область, де той, за словами людей з оточення губернатора Луганської області Георгія Туки, спробував налагодити перевезення контрабанди. Судячи з розповіді українських військовослужбовців, йому допомагав народний депутат з БПП.

"Ми стояли на блокпосту "Бугас", затримали дві фури з контрабандою в січні 2015-го, тут же зателефонував Кива, приїхав депутат Дмитро Лубінець, щоб фури відбити", - повідомили члени 28-ї окремої механізованої бригади. 

Після цього, вони викликали СБУ і батальйон Київ-2 для з'ясування обставин.

Спроби "віджати" АТБ

Після того, як успішно був націоналізований найбільший банк України "ПриватБанк", депутати президентської партії "Солідарність", очевидно, загорілися ідеєю присвоїти й інші прибуткові активи, серед яких опинилася велика торговельна мережа "АТБ".

Як зазначають ЗМІ, більше всіх старався в цьому питанні нардеп від БПП Дмитро Лубінець, який всупереч чинному законодавству продовжує поєднувати держслужбу з веденням бізнесу.

Ще в 2016 році політик під час прямого ефіру назвав мережу "АТБ" злочинною і заявив, що її потрібно націоналізувати. Однак захопити найбільше в Україні торгове підприємство поки  заважає відсутність доказів її "злочинної" діяльності. 

Самі ж керівники мережі "АТБ" неодноразово підтверджували, що не ведуть бізнес на окупованих територіях (в Криму, Луганській і Донецькій областях). Про те, що компанія діє в рамках закону, свідчать також результати численних перевірок торговельної мережі співробітниками Генпрокуратури, СБУ і МВС, які проводилися з подачі Лубінця і його однопартійців. Не бажаючи відступати, депутати БПП продовжували тиснути на підприємство через правоохоронні органи, в які раз у раз подавали запити на перевірку "АТБ".

Сам же Дмитро Лубінець пояснює своє бажання націоналізувати "АТБ" тим, що це нібито дозволить державі встановити більш низькі ціни на продукти харчування і тим самим допомогти соціально незахищеним верствам населення. При цьому донецький бізнесмен, який у Верховній Раді повинен захищати інтереси українців, виступає проти соціальних виплат, в тому числі пенсіонерам, інвалідам та своїм земляками, яких називає спекулянтами.

Незаконне збагачення

Бажання Дмитра Лубінця привласнити велику торговельну мережу пояснюється тим, що, бувши народним депутатом, він продовжував займатися комерційною діяльністю. Причому саме на Донбасі, в рідному місті Волноваха, де у політика свій торговий центр, в якому (крім усього іншого) продаються продукти харчування.

Згідно з декларацією, в 2014-му бізнес приніс Дмитру Лубінцю 417 тисяч гривень. У наступному році він задекларував від підприємницької діяльності тільки 10 тисяч гривень доходу і заощадження в розмірі близько 1 мільйона гривень. Звідки у депутата всього за рік взявся мільйон, так і залишилося загадкою.

Ще на думки про те, що Лубінець істотно занижує свої доходи від бізнесу, наштовхує факт, що олігарх володіє комерційною нерухомістю площею майже 1500 кв.м. Стількома квадратними метрами не володіють найбільші підприємці Донбасу разом узяті. Для порівняння: Сергій Тарута і Юрій Солод мають на двох тільки 545 кв.м, а Наталія Королевська - 557 кв.м. І це крім квартири, приватного будинку, земельної ділянки та гаража з трьома іномарками, які знаходяться в розпорядженні політика і його дружини.

Мабуть, тому в 2017 році Дмитро Лубінець разом з десятками інших депутатів підписав документ, на підставі якого Конституційний суд в результаті скасував статтю 368-2 КК, на підставі якої за незаконне збагачення чиновника можна було притягнути до кримінальної відповідальності.

Декларація

За даними електронної декларації за 2016 рік, Дмитро Лубінець у Верховній Раді заробив майже 158,7 тисячі гривень. Ще 95 тисяч гривень він отримав від продажу автомобіля. Його дружина принесла в сім'ю 58,3 тисячі гривень.

Доходів від підприємницької діяльності чиновник не задекларував. При цьому, подружжя мало більш ніж 2 мільйони гривень готівкою.

З нерухомості нардеп вказав приватний будинок площею 64,5 кв.м, квартиру площею 89,5 кв.м, гараж на 47,6 кв.м, нежиле приміщення на 1396,5 кв.м, а також дві земельні ділянки - все в Волновасі.

В автопарку політика знаходилися два автомобілі Lexus GX 470 2007 і 2008 р.в., Honda Civic 2005 р.в. і старенький ГАЗ 1994 р.в.

Згідно з декларацією за 2018 рік, Дмитро Лубінець живе на одну депутатську зарплату, яка за останні два роки зросла приблизно в 3 рази і склала 473,8 тисячі гривень.

Доходів від підприємницької діяльності нардеп як і раніше не декларує. При цьому, в 2017 році він придбав ще одну квартиру в Волновасі, а в 2018-му придбав три автомобілі Renault Trafic 2015 і 2016 р.в, на які витратив понад пів мільйона гривень.

І це крім того, що на якісь гроші він утримує величезне комерційне приміщення, квартиру, приватний будинок, кілька земельних ділянок і автомобілів. Можна було припустити, що Лубінець використовує свої заощадження, але ні - у нього як і раніше зберігається понад 2 мільйони гривень готівкою.

Згадки про персону