У Мукачівському територіальному центрі комплектування відбуваються обшуки, повідомив журналіст Віталій Глагола. Правоохоронці також прийшли до місцевої ВЛК.
За даними журналіста, обшуки відбуваються в межах справи про можливе незаконне списання близько 1,5 тисячі військовозобов’язаних. Причому близько 500 із них виїхали з України в той день, як отримали документи про списання.
«Наразі правоохоронці проводять обшуки, вилучають документацію та інші докази, які можуть мати значення для розслідування», — додав журналіст.
Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що факти корупції під час здійснення працівниками ТЦК мобілізаційних заходів нікуди не зникли. За словами омбудсмена, щоб мобілізованому вийти з буса, він повинен заплатити 10 тисяч доларів, а за вихід з самого військкомату — 20 тисяч.
Лубінець розповів, що до 90% випадків мобілізації в Україні останнім часом супроводжуються порушеннями прав людини, частину з яких можна легко усунути. Також він розповів, що наразі найгірша ситуація на Закарпатті, а найкращі мобілізаційні показники — у Хмельницькій та Кіровоградській областях.
