Александр Борис де Пфеффель-Джонсон
Александр Борис де Пфеффель-Джонсон
489

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон: один із найбільш ексцентричних світових лідерів

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 1

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон – прем'єр-міністр Великої Британії, консерватор, який їздить на велосипеді, не соромиться у висловах та недолюблює перукарів. Джонсон постійно потрапляє в курйози, а в 2020 році з ним сталася зовсім не смішна ситуація – політик захворів на коронавірус.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Статки
  6. Посилання
  7. Відео

Біографія

Борис Джонсон – британський політик і журналіст – народився 19 червня 1964 року в Нью-Йорку, адже саме там на той час працював його батько. Проте родина скоро повернулася в Лондон, бо мати Бориса мала закінчити там Оксфорд. Батько Бориса Джонсона – Стенлі Джонсон – теж був політиком (депутатом Європейського парламенту,  а також працював у Європейській комісії та Світовому банку). Борис Джонсон найстарший син із чотирьох дітей сімейства.

Освіта

Борис спершу навчався у Європейській школі Брюсселя. Згодом – в Ітон-коледжі й, нарешті, в Оксфордському університеті, де вивчав класичну літературу. Завдяки впливовим батькам Бориса Джонсона відносили до так званої британської еліти.

Відзначимо, що в дитинстві Борис мав проблеми зі слухом, тому переніс кілька операцій.

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 2

Сім'я

Борис Джонсон двічі одружений. Уперше взяв шлюб у 1987 році, але через шість років розлучився.

Другою дружиною Бориса стала Марина Вілер – юристка й журналістка. З майбутньою дружиною Борис познайомився ще в школі у Брюсселі. Їхні родини дружили протягом десятиліть. Пара має чотирьох дітей.

У 2018 році Джонсон та Вілер розлучилися. 

Наразі прем'єр перебуває у стосунках з Керрі Саймондс, яка працювала у Консервативній партії. У квітні 2020 року в них народився син.

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 3

Кар'єра

Після закінчення університету Борис Джонсон зайнявся журналістикою. Спершу стажувався в газеті «Times», але скоро його звільнили за фальсифікацію цитати. Згодом Джонсон влаштувався в «The Daily Telegraph» (там він працював з 1989 року кореспондентом, а пізніше – з 1994 по 1999 роки – був заступником головного редактора). 

Також працював у програмі BBC «Have I Got News for You» та був  редактором у журналі «The Spectator». Цікаво, що журналістський стиль Джонсона часто мав сенсаційний характер та був доволі суперечливим.

Борис Джонсон проявив себе і як автор книг («Колонка Джонсона», «Позичте мені ваші вуха» і «В мене є для вас погляди» та інші). Його висували на премію Британської телевізійної академії за журналістські праці.

У політику Джонсон подався в 1997 році, коли висувався на парламентських виборах. Тоді йому не пощастило, і він зазнав поразки. Проте Борис не зупинився і через чотири роки зміг пробитися в Палату громад парламенту.

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 4

У 2004 році став міністром культури в тіньовому кабінеті опозиції. Також був віцепрезидентом Консервативної партії Великої Британії.

Довго протриматися на посадах Джонсон не зміг, бо втрапив у гучний скандал: його звинуватили у брехні стосовно позашлюбних зв'язків з однією із співробітниць у газеті The Spectator. Колеги вважали, що це може зашкодити цілій партії. Однак чорна смуга тривала не довго, і скоро Борис Джонсон знову отримав посаду в тіньовому кабінеті опозиції, але вже не міністра культури, а міністра освіти.

У 2008 році Джонсон успішно поборовся за крісло мера Лондона. На наступних виборах він знову отримав цей пост, а з 2015 року ще й поєднував його з членством у Палаті громад парламенту.

У новому кабінеті Терези Мей у 2016 році Борис Джонсон отримав посаду міністра закордонних справ. Через два роки подав у відставку через протиріччя щодо виходу Британії з ЄС. Джонсон – активний сторонник і пропагандист Brexit.

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 5

Наступним витком у політичній кар'єрі Бориса Джонсона стало обрання його на пост лідера Консервативної партії. А в 2019 році він став прем'єр-міністром Великої Британії. Цю посаду Джонсон обіймає дотепер.

Новини та чутки

У березні 2020 року в прем'єра Джонсона діагностували Covid-19. Його стан стрімко погіршувався, навіть довелося перевести його в реанімацію. Наприкінці квітня Джонсон остаточно поборов хворобу та повернувся до виконання своїх обов'язків. Як зазначав сам Борис Джонсон, він вже майже втратив надію, а лікарі готувалися до найгіршого.

Джонсон постійно потрапляє в різні курйозні та скандальні ситуації. Так, під час підготовки до Олімпіади він хотів ефектно з'явитися на публіці, проїхавшись на підвісному тросі. Але механізм заклинило, і Джонсон залишився висіти між небом та землею. 

Однак любителя епатажу так просто не подолати. Він запросто може відправитися на пробіжку в шаленому вбранні, зізнатися, що пробував наркотики й запропонувати невдоволеному таксисту «заткнутися й здохнути».

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 6

Коли Борис Джонсон був головою МЗС Британії, він без краплі сорому розсікав на танку по Естонії, порівнював Євросоюз із нацистською Німеччиною.

Деякі ЗМІ заявляли, що Джонсон дуже далекий від політкоректності, оскільки називав африканців «негритятами з посмішками до вух», а саму Африку – плямою на карті; порівнював мусульманських жінок з поштовими скриньками та грабіжниками банків.

Та і це ще не всі курйози короля епатажу. Під час однієї з передвиборчих кампаній Джонсон обіцяв збільшення грудей виборцям жіної статі.

А скількох політиків Джонсон образив своїми їдкими коментарями – навіть важко порахувати. Він порівнював Путіна з ельфом-домовиком Доббі з «Гаррі Поттера», Трамп, на його думку, несповна розуму, Хіларі Клінтон – медсестра-садистка з психлікарні, Джордж Буш – косоокий техаський вояка, Тоні Блер – суміш Гудіні та гладкого поросяти, а віцепрем'єра Великої Британії Клегга він назвав презервативом.

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон - Фото 7

Проте найбільше дісталося президенту Туреччини Ердогану. Про нього Джонсон склав цілий віршик нецензурного характеру. Судді зробили автору попередження, але частину вірша визнали сатирою, яка не карається законом.

Борису Джонсону неодноразово доводилося вибачатися за свої слова.

Статки

Даних про статки Бориса Джонсона в мережі небагато, але відомо, що він може дозволити собі відпочинок на Карибах. Також нещодавно він продав свій маєток за 3.3 мільйона фунтів.

Посилання

Борис Джонсон у мережі Фейсбук

Твіттер Бориса Джонсона

Інстаграм Бориса Джонсона

Відео

Згадки про персону