Дейнека Анатолій Михайлович: депутат Львівської облради, якого називали прихвоснем Януковича
Дейнека Анатолій Михайлович — депутат Львівської облради і головний лісник області, якого громадські організації звинувачували у приватизації на користь родичів та знайомих будівель контор і садиб лісництва.
Біографія
Анатолій Михайлович Дейнека народився 4 жовтня 1967 року у селі Хотешів Камінь-Каширського району Волинської області.
Освіта
Дейнека вивчав лісове господарство в місті Львів, закінчивши лісотехнічний інститут (1992). У 2010 році він став доктором економічних наук. Академік Лісівничої академії наук України
Сім'я
Анатолій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Світлана. Вона засновниця та керівниця (до травня 2020 року) ПП "Грінвуд" (основний вид діяльності — оптова торгівля деревиною та будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням). У подружжя двоє дітей: донька Світлана та син Марко.
Кар'єра
Після інституту Дейнека влаштувався працювати за фахом. Був лісничим у Самбірському та Львівському державних лісомисливських господарствах (Держкомлісгосп). З 1999 по 2004 рік Анатолій — генеральний директор лісомисливського госпоб'єднання "Львівліс".
Потім протягом року він працював в обласному Держуправлінні екології та природних ресурсів. Протягом 2005 — 2007 років Дейнека очолював обласне управління лісового господарства.
Влітку 2007 року обійняв посаду голови обласного управління лісового та мисливського господарства. Також Дейнека викладає у Національному лісотехнічному університеті.
Анатолій кілька разів ставав депутатом районного та обласного рівня. У 2012 році невдало балотувався до Верховної Ради. У 2015 році він став депутатом облради в якості кандидата від БПП "Солідарність". Входить до однойменної фракції та є членом постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації.
Компромат
Перед парламентськими виборами 2012 року “Українська правда” писала, що “саме він (Дейнека — прим. ред.) буде неофіційним кандидатом від влади , хоч з 2004 по 2010 рік входив до фракції "Наша Україна" у обласній раді. Колись Орест Фурдичко звинуватив Анатолія Дейнеку у приватизації на користь родичів та знайомих будівель контор і садиб лісництв”.
Видання “Вголос” на початку 2015 року писало що “низка громадських організацій Львова звернулася до правоохоронних органів, Міністерства агропромислового комплексу України та Державного агентства лісових ресурсів із проханням перевірити діяльність Анатолія Дейнеки на посадах в управлінні та з’ясувати, чи відповідає дійсності інформація про те, що за його сприяння відбулася незаконна приватизація й відчуження приміщень лісництв для його ж родичів та ділових партнерів. Йдеться про “два десятки працівників”.
Керівник громадської організації “Автомайдан-Захід” Андрій Ребець заявив, що Анатолій Дейнека – це прихвостень Януковича, пережиток старої корумпованої системи мафії, кумівства, дерибанів та злочинних схем”.
За результатами роботи VI скликання Львівської облради (2010 — 2015), за даними проєкту “Чесно”, майже половина депутатів була кандидатами на відкликання.
Перед новими виборами журналісти “Чесно” писали, що “21 кандидат на відкликання нинішнього складу обласної ради знову висувається до цієї ради. Серед них шестеро балотується від Блоку Петра Порошенка (це Всеволод Білас, Олександр Ганущин, Анатолій Дейнека, Богдан Козак, Петро Федашко, Ігор Ярема)”.
У жовтні 2019 року прізвище Дейнеки з'явилось у списку претендентів на посаду голови Державного агентства лісових ресурсів України. Це здивувало місцевих екоактивістів.
Здивований тим, що побачив у списку цих двох людей (друга — директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника — прим. ред.). Не можу услідкувати якусь логіку у їхніх діях. Усім відомо про катастрофічний стан наших лісів, порушення та махінації у цій сфері. Порушено багато кримінальних проваджень. Ліси Львівщини просто вбиті – власне тими людьми, які несуть пряму відповідальність та багато років очолюють структуру, яка покликана захищати лісове та мисливське господарство. Це щодо Дейнеки”, — заявив виданню "Львівська мануфактура новин" активіст громадського руху "СтопЛісоцід"
Також екоактивісти зазначив, що “ці люди, які фактично були ключовими гравцями в минулій команді. Зараз перезуваються і втираються в команду Зеленського для того, аби, знищивши ліс за Порошенка – рятувати його за Зеленського. Це якийсь абсурд, – додає Курій. – Дейнека – вірний соратник голови облради Ганущина, який начебто оголосив війну новій владі. То що, Дейнека буде працювати в агентстві під прикриттям?”
Декларація
У селі Липники Львівської області депутат ЛОДА має дві земельні ділянки (565 та 585 кв.м.). Місцем проживання Анатолій вказав житловий будинок (537 кв.м.) у місті Винники. Будинок належить дружині Дейнеки. У Винниках у спільній власності він володіє квартирою (80,6 кв.м.).
Також Світлана Дейнека має у власності: дві ділянки землі — у Винниках (903 кв.м.) та селищі Славське (1500 кв.м.), гараж (72,5 кв.м) і два нежитлових приміщення (158.2 і 28,1 кв.м.) в Винниках.
З цінного рухомого майна Анатолій вказав три мисливських карабіни та генеруючу установку з енергії сонячного випромінювання. Незважаючи на наявність гаражу, автомобіля у подружжя Дейнека немає.
За 2019 рік головний лісник Львівщини у якості зарплати отримав 271 тисячу гривень. Ще 39 тисяч він заробив викладанням у лісотехнічному університеті. Банківські відсотки принесли йому 64 тисячі. За минулий рік дружина депутата поповнила сімейний бюджет на 550,7 тисячі.
У банках Анатолій зберігає 413 тисяч гривень, 3,7 тисячі доларів та 335 доларів. Дружина на банківських рахунках бережи 150 тисяч гривень та три тисячі євро.
Готівковими коштами Дейнека задекларував 138 тисяч гривень, три тисячі євро та 3,5 тисячі доларів. У подружжя депутата готівкою є 195 тисяч гривень, 6,8 тисячі євро та 7,3 тисячі доларів. Анатолій і Світлана володіють акціями ВАТ "Черкаське хімволокно" (по 860 акцій, вартістю в 43 гривні).