Анатолій Гунько
  • Дата народження
    12 березня 1976
  • Країна
    Україна
Анатолій Гунько
2367

Анатолій Гунько

Гунько Анатолій Григорович: нардеп, якого підозрювали в знищенні держпідприємства

Анатолій Гунько - Фото 1

Гунько Анатолій Григорович — підозрювався в знищенні ДП «Радіопередавальний центр» і присвоєння його земель, на довиборах до Верховної Ради по 208-му округу переміг Олега Ляшка.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Анатолій Григорович Гунько народився 12 березня 1976 року в селі Сальне Ніжинського району Чернігівської області. Проживає в місті Бровари Київської області.

Освіта

Анатолій має два дипломи: юриста і економіста.

Сім’я

Анатолій одружений на Наталії Гунько (1979 р.н.). Вона власниця і головний юрисконсульт ТОВ «Гільдія права». Крім того, Наталія власниця ПП «Граніт Трейд», яке займається виробництвом цегли, черепиці та інших будівельних виробів з випаленої глини і співвласниця транспортної компанії «Експрес-Круїз».

У 2015 році вона стала депутатом Київської обласної ради від Радикальної партії. Через п'ять років балотувалася вже від партії «Слуга народу».

У Анатолія та Наталії є дочка Катерина та син Костянтин.

Анатолій Гунько - Фото 2

Кар'єра

У 2003 році Анатолій став фізичною особою-підприємцем. Основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління. Також Гунько надає юридичні послуги. Він очолює ТОВ «Гільдія права».

Анатолію належить майже половина (46,47%) ТОВ «Компанія Інтер-Профіт» і 10% ТОВ «Фінтехінвест», які займаються будівництвом і продажем будівельних матеріалів, 5% ТОВ «Трудовий колектив «Автогосподарство» (основний вид діяльності — надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

У 2015 році Гунько був кандидатом в депутати Київської обласної ради від партії «Наш край». Але набравши всього 3,2% голосів виборців 34-го округу, до облради від не пройшов.

У 2019 році Анатолій взяв участь в парламентських виборах. На цей раз він був кандидатом від ВО «Батьківщина» на 209-му мажоритарному окрузі (місто Ніжин, Варвинський, Ніжинський, Носівський, Срібнянський райони, частина Ічнянського району Чернігівської області). З результатом 24,64% Анатолій посів третє місце.

Анатолій Гунько - Фото 3

Вже через рік на довиборах по 208-му мажоритарному округу Гунько став кандидатом від партії «Слуга народу». 25 жовтня 2020 року Анатолій набравши 34,1%, випередив на 2,5% главу Радикальної партії Олега Ляшка і став депутатом Верховної Ради.

Компромат

Як повідомляють ЗМІ, Анатолій Гунько був замішаний в земельній афері в Броварах. Місцева влада ще до Євромайдану роздерибанила землю, яка раніше належала ДП «Радіопередавальний центр».

Землю (96 га) розподілили між 48-ма власниками для ведення тут фермерського господарства. Але через кілька днів всі власники ділянок продали їх трьом особам, однією з яких виявився нинішній нардеп. Гунько отримав 44 гектари. За підрахунками журналістів, вартість 96 га землі можна порівняти з річним бюджетом міста Бровари.

Анатолій Гунько - Фото 4

На сесії міськради громаді було оголошено, що на місці ДП «Радіопередавальний центр» буде побудований німецькою компанією фармакологічний завод. Правда, німецька сторона спростувала інформацію про плани щось будувати в Броварах.

Проєкт же неіснуючого будівництва представляла компанія бізнесмена Володимира Поліщука «Техенерготрейд». До речі, Поліщук є родичем експрезидента Росії Дмитра Медведєва. Український підприємець одружений на його племінниці. ЗМІ повідомляють, що з «Техенерготрейдом» пов'язана і компанія Анатолія Гунько «Інтер-Профіт».

У січні 2014 року у відношенні Анатолія Гунько було відкрито кримінальне провадження. Його підозрювали в знищенні держпідприємства і присвоєнні його земель. У 2018 році в суді прокуратура вимагала для Гунько запобіжний захід у вигляді утримання під вартою через наявність у нього корупційних зв'язків з правоохоронними органами. Однак уже наступного року за браком доказів і неможливості їх отримати правоохоронці позбавили Гунько статусу підозрюваного.

Анатолій Гунько - Фото 5

Перед парламентськими виборами 2019 року, за інформацією журналістів Анатолій використовував для агітації машини Київоблради.

Цікавий і той факт, що чоловік і жінка Гунько на двох за недовгий термін встигли побувати у великій кількості партій. Анатолій балотувався від «Нашого краю», «Батьківщини» і «Слуги народу». Наталя у 2015 році збиралася йти на вибори до Київоблради від БПП. Пізніше вона виявилася в рядах Радикальної партії Олега Ляшка. У 2020 році скандально відомий голова цієї партії був головним опонентом Анатолія на довиборах до Верховної Ради. В цьому ж році дружина Гунько теж стала кандидатом від «Слуги народу».

Декларація

У вересні 2020 року Анатолій Гунько опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Анатолій Гунько - Фото 6

Парламентарій володіє квартирою (105,5 кв. м) в місті Бровари, а також вісьмома ділянками землі в селі Сальне Чернігівської області та однією в селі Росавка Київської області. Наталі Гунько належить житловий будинок (220,6 кв. м) в селі Гоголеве Київської області, дача (585,5 кв. м) в селі Зазим'я, квартира (68,8 кв. м) в Броварах, шість земельних ділянок (по три в селі Зазим'я і селі Гоголеве), а також недобудовані басейн і гараж.

У подружжя Гунько з цінного рухомого майна є троє наручних годинників, дві хутряні шуби і чотири комплекти ювелірних виробів. Автомобільний парк Анатолія та Наталії складається з шести легкових машин.

За 2019 рік Анатолій в сукупності заробив 5,2 мільйона гривень. Наталя поповнила сімейний бюджет на 215 тисяч гривень. Син заробив 414 тисяч гривень. Готівковими коштами нардеп задекларував 120 тисяч євро, 500 тисяч доларів і 3 мільйони гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону