Анатолій Юркевич: «король» кредитного шахрайства і колишній «начальник» всіх киян
Анатолій Юркевич є одним з найбільш одіозних українських бізнесменів останнього десятиліття. Засновник харчової імперії «Мілкіленд» і колишній представник столичної влади називається найбільшим кредитним шахраєм сучасності. Звинувачується в авантюризмі і введенні в оману своїх інвесторів і працівників. Є справжнім «Остапом Бендером» в сфері «кисломолочки», за яким ганяються численні кредитори.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Український бізнесмен Анатолій Іванович Юркевич сумно відомий в якості господаря бізнес-імперії, яку «на шматки розривають» кредитори і конкуренти.
Власник молочного конгломерату «Мілкіленд» мав виробництва відразу в трьох країнах, а його бренду передрікали грандіозне майбутнє. Однак, реальність виявилася болючою для Юркевича, який змушений рятувати свої активи також у банківській сфері та галузі девелопменту.
Анатолій Юркевич народився 30 серпня 1968 року в Шимкенті (Казахстан).
Сім'я
Мільйонер є вихідцем зі звичайної радянської родини. Його батько був військовим і Анатолій був змушений багато подорожувати по величезних просторах Радянського Союзу. Відзначимо, що його мати Ольга Федорівна вказана одним з власників його бізнесу.
Анатолій Юркевич, сім'я якого допомагає йому в управлінні бізнесом, є одруженим чоловіком. Перебуває у шлюбі з Іриною Володимирівною Юркевич. Подружжя виховує дочку Анну і синів Михайла та Івана.
В якості хобі Юркевич вказує літературу і подорожі.
Освіта
Сьогодні Анатолій Юркевич, Мілкіленд якого відомий кожному третьому українцю, не любить згадувати про своє минуле. Однак, мільйонер починав з самих низів. Так, в 1990 році він закінчив військово-інженерне училище в Києві.
Магнат планував побудувати кар'єру професійного військового, але сувора реальність змусила Юркевича піти зі служби і почати заробляти гроші в умовах «дикого» українського капіталізму.
Кар'єра і бізнес
Анатолій Юркевич, Фейсбук якого користується відносною популярністю, заробив перший мільйон ще в 1992 році. За інформацією джерел, перший капітал колишній військовий «наварив» на продажу шпротів. Тоді він створив групу «Банкомзв'язок», яка згодом принесла йому десятки мільйонів доларів.
У харчову промисловість Анатолій Юркевич прийшов в 1997 році. Тоді «новий українець» купив свій перший сироварний завод в Кам'янці-Подільському за низькою ціною.
Через п’ять років до активів бізнесмена додався Менський сирний завод, розташований в Чернігівській області. Вже до 2006 року Анатолій Юркевич, біографія якого типова для представників його покоління, став власником близько 10 підприємств харчової промисловості.
У 2008 році «імперія» «Мілкіленда» розширилася на Росію. Юркевич купив своє перше російське підприємство - Останкінський молокозавод. Тоді ж Анатолій Іванович обзавівся своїми найбільшими активами і в сфері нерухомості - мережею українських супермаркетів «Край», «Країна» і столичними ТЦ «Магеллан» і «Сіті Стейт».
Піком кар'єри Юркевича називають 2011 рік. Тоді бізнесмен був визнаний одним з найбільш впливових людей країни зі статком, що перевищує 500 мільйонів доларів.
У 2012 році «Мілкіленд» почав працювати в Польщі, а український магнат купив свій перший європейський актив - завод «Островія».
Також Анатолій Юркевич, новини про якого з'являються регулярно, володів власним банком. Однак, його «Український Професійний Банк» в 2015 році був визнаний неплатоспроможним.
Сьогодні Юркевич фактично позбувся своїх об'єктів комерційної нерухомості і бореться за виживання компанії «Мілкіленд», прибутки якої впали в кілька разів після початку торгових воєн між Україною і Росією. Частина об'єктів були конфісковані за борги, а роздрібні мережі під брендом «Караван» і «Країна» довелося продати конкурентам.
Мільйонер також довгий час будував політичну кар'єру. У 1998 році Анатолій Юркевич вперше брав участь в парламентських виборах. У 2004 - 2005 роках фінансово підтримував Віктора Ющенка і активно працював над його компанією.
Третій Президент України не забув допомоги Юркевичу і зробив його частиною нової київської адміністрації.
У 2005 році Анатолій Іванович став заступником голови Київської АГА Жовтяка, а після перейшов в команду Віри Ульянченко. Однак, вже в 2006 році Юркевич вирішує покинути державну службу.
Компромат і чутки
Юркевич Анатолій Іванович, 2018 рік для якого став одним з найскладніших в кар'єрі, має затяжні конфлікти з російським «Сбербанком» і «ВТБ».
Так, харківський ТЦ «Магеллан» був побудований за взяті в кредит гроші. Програма кредитування була розпочата в 2011 році і закінчена в 2014 році, після девальвації гривні і падіння купівельної спроможності населення.
Однак, 68 мільйонів доларів, взятих у борг, необхідно було віддавати, що призвело до ряду скандалів і відкритих конфліктів.
Юркевич не зміг домовитися про реструктуризацію боргу з російськими банками і зупинив виплати.
Влітку 2018 року ситуація навколо «Магеллана» досягла ескалації. Так, озброєні люди оточили ТЦ і намагалися взяти контроль над ним, посилаючись на те, що об'єкт є власністю «Ощадбанку».
Сам Юркевич заявив, що кредитори не мають права захоплювати власність без рішення суду, а також звинуватив представників банку в атаках на інші його підприємства. Анатолій Іванович назвав дії кредиторів «актом російської агресії» і закликав громадськість на допомогу.
Відзначимо, що Анатолій Юркевич має проблеми не лише з Ощадбанком, а й іншими фінансовими структурами, що дає привід вважати, що він є професійним кредитним шахраєм.
Наприклад, в 2019 році Юркевич Анатолій Іванович звернувся за допомогою до правоохоронців, заявивши про рейдерську атаку на його будинок під Києвом. Мільйонер запевнив, що на об'єкт напали «ультраси» кількох футбольних клубів, які діяли «за вказівкою» його кредиторів.
Однак, після з'ясувалося, що будинок не належить Юркевичу і він здавав відібраний у нього об'єкт в оренду стороннім особам на незаконних підставах.
Згідно з інформацією джерел, Анатолій Іванович має проблеми з Ощадбанком та кількома фінансовими організаціями з ЄС і РФ. Також Юркевич має борги перед Варшавською фондовою біржею і українським Фондом гарантування вкладів.
В СБУ встановили, що банк Юркевича видавав кредити підставним фірмам і приватним особам, що допомогло вивести з країни майже 2,5 мільярда гривень. На даний момент слідство стосовно «магната кисломолочки» - триває.
Реструктуризацією кредитних платежів також займаються українські та європейські підрозділи компанії «Мілкіленд». Юркевича називають кредитним шахраєм, який завдав мільйонних збитків вітчизняним установам Укрексім і Кредитпромбанк.
Анатолій Іванович також звинувачується в навмисному доведенні до банкрутства власного «Укрпрофбанку» з метою звільнення від кредитних зобов'язань і приховування незаконних схем.
У минулому скандального господаря «Мілкіленду» також знайшли багато компромату. Так, з самого початку його активи в харчовій промисловості були оформлені на ряд офшорних підприємств, а структура власності настільки заплутана, що «вводить в ступор» навіть фахівців.
Компанія «Мілкіленд» та її власник звинувачуються в приховуванні доходів, податковому та кредитному шахрайстві.
Інсайдери стверджують, що перша компанія Юркевича і його сім'ї «Банкомзв'язок» була створена за участю співробітників радянських спецслужб, а перші мільйони були зароблені на нелегальних схемах торгівлі між колишніми республіками СРСР.
Крім того, Юркевич звинувачується в здійсненні багаторічних шахрайських схем зі своїм майном за участю Тетяни Козаченко - колишньої голови Департаменту люстрації.
Декларація
Анатолій Юркевич ніколи офіційно не розкривав інформації про свої доходи. На піку кар'єри господар «Мілкіленду» мав не менше 500 мільйонів доларів. Сьогодні його статки зменшилися, мінімум, в 10 разів - до 50 мільйонів доларів.