Анатолій Матіос
Анатолій Матіос
3973

Анатолій Матіос

Матіос Анатолій Васильович: колишній головний військовий прокурор, який став адвокатом

Анатолій Матіос - Фото 1

Матіос Анатолій Васильович — протягом п'яти років керував військовою прокуратурою, займався розслідуванням Іловайської трагедії, у 2020 році вирішив стати адвокатом.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Цитати і висловлювання
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Анатолій Васильович Матіос народився 13 лютого 1969 року у селі Розтоки Путильського району Чернівецької області.

Освіта

Після закінчення сільської школи Анатолій вступив у Чернівцях в музичне училище (1984). У 1988 році Матіос був признаний в радянську армію.

Після демобілізації він продовжив навчання у Чернівцях вступивши до університету. У 1997 році отримав диплом юриста. Кандидат юридичних наук і заслужений юрист України.

Анатолій Матіос - Фото 2

Сім'я

Старша сестра Анатолія — ​​Марія (1959 р.н.) — відома письменниця, авторка двох десятків книг, двічі була нардепом від партії "УДАР".

Матіос перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ірина Барах. Вона займається підприємницькою діяльністю. Ірині належать:

  • ПП "Поліекспо" (інші види оптової торгівлі);
  • ТОВ "Ампір" (оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин);
  • ТОВ "Зернопереробне підприємство "Зерно Таврії" (складське господарство);
  • ТОВ "Тягинське хлібоприймальне підприємство" (неспеціалізована оптова торгівля).

Також Ірині належить 90% від загального капіталу у СТОВ "Таврійська Перспектива" та ТОВ "САН і САН Маріуполь". Обидві займаються вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур).

У Анатолія є син і донька.

Кар'єра

Протягом трьох років після закінчення університету Анатолій працював у прокуратурі Чернівців та області. У 2000-му році перевівся в Херсонську область.

До 2004 року Матіос керував відділом нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство. Наступні чотири роки він працював в столичній прокуратурі.

Анатолій Матіос - Фото 3

З 2008 по 2014 рік Анатолій був співробітником СБУ. Спочатку керував управліннями у Львівській (2008) і Одеській (2008-2009) областях. Потім повернувся до Києва, де став заступником голови корупційного управління СБУ.

Протягом 2010-2011 років Анатолій працював у Вищому адміністративному суді у якості відрядженого радника голови суду. Після чого був відряджений у президентську адміністрацію і три роки провів на посаді заступника керівника Головного контрольного управління.

Влітку 2014 року Матіос повернувся у прокуратуру. Два місяці він провів на посаді заступника Генпрокурора. Анатолій керував Головним управлінням процесуального керівництва у кримінальних виробництвам слідчих центрального апарату і нагляду за дотриманням законів у військовій сфері і затверджений членом колегії Генеральної прокуратури.

Анатолій Матіос - Фото 4

У серпні 2014-го Матіос став Головним військовим прокурором. На цій посаді провів п'ять років, до вересня 2019 року. Має звання генерал-полковника юстиції. Потім був звільнений з військової служби.

У травні 2020 року Анатолій у місті Луцьк отримав адвокатське посвідчення. У тому ж місяці Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Матіоса до Міністерства оборони, скасувавши наказ міністра від 15 жовтня 2019 року про звільнення генерал-полковника юстиції з військової служби в запас.

Анатолій Матіос - Фото 5

Феміда зобов'язала Міноборони укласти з ним новий контракт про проходження військової служби в Збройних Силах на посадах осіб офіцерського складу.

Матіос відомий тим, що відкривав кримінальні справи проти відомих чиновників. Так, в 2007 році він відкрив провадження проти тодішнього голови міністерства юстиції Олександра Лавриновича. А через рік затримав суддю Ігоря Зварича. У липні 2019 року передав президенту Зеленському лист з деталями розслідування Іловайської трагедії.

Анатолій — член громадських об'єднань: Товариство сприяння обороні України та Всеукраїнської громадської організації Федерація боксу України.

Цитати і вислови

Про Генпрокурора Рябошапку та військову прокуратуру

"Пан Рябошапка, а він є ідеологом та розробником цього закону, власне через персоніфікований "страх Матіоса" (а ми з ним мали досить жорсткий конфлікт під час його піар-роботи в НАЗК, а до цього органу суспільство і досі має суттєві претензії) з якогось переляку ліквідував в Україні всю військову прокуратуру, як необхідну для держбезпеки інституцію. 

Напевно наші іноземні партнери (США, Ізраїль, Канада, Німеччина, Китай тощо — військові прокурори яких приїжджали до нас по досвід), у яких зараз навіть без війни діють військові прокуратури і їх ніхто не збирається ліквідовувати, "не дотягують" до юридично державного генія Руслана Рябошапки”.

Анатолій Матіос - Фото 6

Про Саакашвілі і його призначення в Виконавчий комітет реформ України

"Феноменальний стиль вічного Карлсона, ймовірно допоможе цьому поважному у європейських та світових інституціях екскерівнику з кримінальним переслідуванням власної країни щось комусь порадити".

Про вибухи на складах в Балаклії в березні 2017 року

"Те, що ми бачили в Балаклії, наш північний сусід використовував найостанніші технічні можливості для того, щоб розбомбити цей склад безпілотником.

Всі докази ... були представлені всім послам "Великої вісімки". Вони були надані в брошурах з відеоматеріалами та доказами, які це доводили.

Ми все встановили, що змогли: звідки, в період яких військових навчань Російської Федерації відбувся зліт, приблизні аеродроми польового призначення, звідки він (безпілотник — прим. ред.) летів, як летів, що робив і яким боєприпасом він бомбив ...

Там зберігалися снаряди і багато ракет, так званої системи "Куб". Вони в спеціальних тубусах, які неможливо навіть молотком розбити. Навіть якщо тротил поставити, він не розірве їх. Тому що для детонації ракет потрібна висока температура. Кумулятивна.

Так ось, безпілотник відбомбився двічі, в двох місцях зарядом кумулятивної дії. Ми провели слідчий експеримент. Під відео з експертизами, з військовими. Все це підтвердило, що при попаданні кумулятивного снаряда, який пробиває і створює температуру понад 1600 градусів і відбувається вибух ракети.

Ось вибухи ракет "Куб", які почали розлітатися в різні боки, і привели до загальної детонації Балаклеї ".

Анатолій Матіос - Фото 7

Про пропозицію Зеленському створити Бюро військової юстиції

"Я писав президенту Зеленському про те, що державі необхідно створити юридичну конструкцію і юридичну структуру у вигляді Бюро військової юстиції, куди ввести військову поліцію, яка буде охороняти арсенали і військові склади.

Але у нас країна, мабуть, не настільки бідна. І всі радники, в тому числі і нешановний мною колишній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка все зробили, щоб ліквідувати навіть те, що ще працювало".

Про Іловайську трагедії

"Не може бути наслідків без причин. Причиною стало пряме вторгнення понад 13 тисяч військовослужбовців, які зайшли на нашу територію і розстріляли наших людей ...

Про те, що росіяни готуються до наступу, така інформація надходила. Велика частина керівників, від головнокомандувача до керівника АТО, не вірили в пряме вторгнення. Але воно відбулося.

Через чотири дні ми приїхали (в Іловайськ — прим. ред.) та побачили залишки бійців з ще посттравматичним синдромом. Вони говорили про ті події, які пережили.

Вони розповідали про військових, про десантників, яких вони брали на броню для того, щоб росіяни не стріляли. Про те, що колони стояли, а вони йшли посередині, а на колонах і на транспорті були розпізнавальні знаки України (білі смуги), то вони думали, що це свої, підкріплення.

Історія і можливість доступу до архівних документів збройних сил Російської Федерації напевно дасть нам відповідь, що насправді сталося і хто безпосередньо (винен — ​​прим ред).

Але після Іловайська оголошено підозру військовою прокуратурою під моєю каденцією міністру оборони Шойгу, начальнику Генерального штабу. Всього 28 генералам і полковникам, які відповідали безпосередньо за вторгнення".

Анатолій Матіос - Фото 8

Декларація

У лютому 2020 року Анатолій Матіос опублікував електронну декларацію про свої доходи.

Ексголовний військовий прокурор володіє двома земельними ділянками: в Києві (606 кв.м.) та селі Нижча Дубечня (1000 кв.м.) в Київській області. У столиці у Анатолія є дачний будинок (182,6 кв.м.).

Ірина Барах власниця земельної ділянки (13,8 га) в селі Липівка на Київщині, трьох квартир: в Херсоні (82,5 кв.м.) та Києві (131 і 103,1 кв.м.), а також гаражу (18,6 кв.м.) в Києві. Дружина Анатолія в селищі Козин орендує ділянку землі (3100 кв.м.) та житловий будинок (518,6 кв.м.).

Анатолій Матіос - Фото 9

З цінного рухомого майна Анатолій задекларував швейцарські годинники у кількості шести штук. У його дружини є кілька комплектів меблів, дві шуби, колекція статуеток, каблучка Cartier та наручний годинник.

Матіос пересувається на автомобілі Mercedes-benz G350TD 2013 року випуску. Барах — на BMW X5 2017 року випуску.

За 2019 рік Анатолій у сукупності отримав 2,3 мільйона. Ірина поповнила сімейний бюджет на 58,1 мільйона. На рахунках в банках у Матіоса зберігається 467,8 тисячі гривень, у Барах — 2,1 мільйона гривень, 2,6 мільйона доларів і 419 тисяч євро. У подружжя на двох готівковими коштами є 1,25 мільйона гривень, 30 тисяч фунтів стерлінгів, 385 тисяч доларів і 250 тисяч євро.

Посилання

Telegram

Сайт

Facebook

Згадки про персону