Анатолій Редер: український «фармабарон», якого називають одним з найбільших наркоторговців в країні
Анатолій Редер є одним з найбільш впливових і успішних гравців на фармакологічному ринку України. Талановитий менеджер і вчений заробляє сотні мільйонів гривень на рік, однак має неоднозначну репутацію. Називається шахраєм і одним з найбільших наркоторговців країни, оскільки його препарати викликають залежність у пацієнтів. Звинувачується в корупції і симпатії до сепаратистів.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Анатолій Семенович Редер є одним з найбільш впливових одеситів.
Постійний приятель «сильних світу цього», мультимільйонер і вчений, який прославився як легальний «наркобарон», сепаратист і корупціонер. Засновник і керівник компанії «Інтерхім», ім'я якого невідомо широкому загалу, але привернуло увагу багатьох національних ЗМІ.
Анатолій Редер народився 18 грудня 1961 року в Одесі.
Сім'я
Один з найбільш скандальних і впливових одеських бізнесменів тримає в таємниці подробиці особистого життя.
Анатолій Редер, біографія якого багата на визначні факти, народився і виріс у простій родині. З дитинства проявив талант підприємця і вченого, який зміг реалізувати в «буремні 90-ті» в рідному місті.
Анатолій Редер є сімейною людиною: має дружину і дочку. Деталі особистого життя один з найбагатших жителів Одеси вважає за краще не розкривати.
Освіта
Один з найбільш скандальних українських бізнесменів має прекрасну освіту і вважається талановитим вченим.
У 1983 році Анатолій Редер закінчив Одеський державний університет імені І. І. Мечникова. Має диплом за спеціальністю «біохімія».
Молодий хімік вирішив продовжити кар'єру в науці і в період з 1984 по 1988 року був аспірантом в Фізико-хімічному інституті імені А. В. Богатского. Майбутній мільйонер вивчав органічну хімію.
У період з 1991 по 1992 роки Анатолій Редер, «Інтерхім» якого є однією з найбільших фармакологічних компаній країни, проходив стажування в Великобританії. Одесит був стажером в престижних університетах Шеффілда і Бірмінгема.
Кар'єра і бізнес
Майбутній скандальний підприємець був змушений почати працювати в досить молодому віці. У 21 рік він вже став батьком і був змушений утримувати сім'ю.
Анатолій Редер, Одеса для якого завжди залишалася рідною домівкою, намагався заробити в якості науковця в ФХУ імені Богатського.
Однак, перші великі гроші Редер побачив в 1988 році, коли продав 20 грамів синтезованого ним препарату Казанському університету.
Молодий студент з товаришами створили МХП «777» - молодіжне госпрозрахункове підприємство. Одесит реалізував одну з перших легальних радянських форм приватного бізнесу, яка широко впроваджувалася разом з кооперативами.
ВАТ «Інтерхім» утворилося в 1992 році в Одесі, після того, як Редер повернувся на малу Батьківщину з Великобританії. Власний бізнес хімік зумів заснувати на базі можливостей ФХІ ім. В. Богатського. На покинутому після розпаду СРСР підприємстві залишилося багато талановитих співробітників, техніки і реактивів, які б стали в нагоді для створення комерційного продукту.
Гроші на першу фармкомпанію Редер, згідно з офіційною версією, знайшов за кордоном - в Бельгії. Інвесторами «ІнтерХім» стали бельгійці з компанії «Янсен Хіміка», які пізніше і стали одними з основних акціонерів одеської компанії.
У період з 1993 по 1996 роки Редер Анатолій Семенович займався виробництвом гексаміну для промислового використання. Крім того, до 2002 року «Інтерхім» активно виробляли ліки на власних потужностях.
У 1996 році Редер зважився на розширення бізнесу і відкрив власну аптечну мережу під брендом «Інтерхім».
Через сім років Анатолій Семенович ввів в експлуатацію новий завод з виробництва готових ліків, а в 2007 році - вивів продукцію «Інтерхіма» на міжнародний рівень. Одеські ліки отримали сертифікати GMP - міжнародного фармацевтичного стандарту належної виробничої практики.
У 2016 році, не дивлячись на загальну нестабільність в Україні, Анатолій Редер завершив проект створення нового корпусу під лабораторії та виробництво, вартістю 42 мільйони євро.
У тому ж році загальний обсяг продажів «Інтерхіма» склав понад 600 мільйонів гривень, що зробило його однією з найбільш успішних компаній фармакологічної галузі сучасної України.
Досягнення Редера були відзначені і на вищому рівні. Анатолій Семенович є кавалером ордена Святого Володимира та лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки.
Компромат і чутки
Анатолій Редер, «Інтерхім» якого перетворився в одне з найбільш успішних підприємств Одеси та південної України, в останні роки став фігурантом низки скандалів.
Так, Редера відкрито називають «наркобароном». Громадськість та експерти роками звинувачують «Інтерхім» у виробництві і продажі нарковмісних препаратів.
Саме одеський бізнесмен є головним виробником ліків «Кодтерпін IC» та інших кодеінових препаратів, які можна вільно дістати в аптеках.
Продукти використовують для приготування наркотику дезоморфіну, широко відомого в народі під назвою «крокодил».
Лише в 2015 році Редер продав «Кодтерпіну» майже за 300 мільйонів гривень. Виготовляти легальні сурогати опіоїдів виявилося настільки вигідним, що одеський завод зумів побудувати за виручені гроші нові цехи.
У цьому десятилітті продажу кодеіномістких препаратів від «Інтерхіма» виросли в 8 разів.
Влада в курсі, чому ліки від одеського хіміка користуються таким великим попитом. Однак, «лавочка» так і не була закрита, оскільки Редер завжди вмів «домовлятися» з будь-якою владою, як і місцевою, так і центральною.
Одним з головних покровителів Анатолія Семеновича Редера і його «Інтерхіму» називають начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ Сергія Семочко.
Згідно з даними джерел, «силовик» отримує за лобіювання інтересів Редера «забезпечення» в розмірі 200 тисяч доларів на місяць. За дану винагороду він забезпечує безпеку і свободу дій справжньої «наркоімперії».
Громадськість в курсі того, що «Інтерхім» відкрито торгує наркотиками. У минулому році Редер зіткнувся з низкою скандалів, які звернули увагу ЗМІ на наркоторгівлю в Одесі. Так, в 2018 році представники радикальної громадської організації «Сокіл» напали на один з офісів «Інтерхіма».
Люди в камуфляжі, «озброївшись» битами і іншими підручними засобами розгромили офіс компанії і завдали травми двом співробітникам «Інтерхіма». Напад «Сокола» відбувся через випуск одеської компанії нарковмісних препаратів. Однак, сам Редер заявив, що радикали «повелися» на фейки в Інтернеті і закликав правоохоронців вжити заходів боротьби з подібними організаціями.
Також будівлю «Інтерхіма» пікетували представники різних громадських організацій з вимогами припинити масове виробництво препаратів кодеїнової групи.
Ходять чутки, що широкі поставки «Кодтерпіну», використовуваного для отримання «кайфу» і варіння «крокодила», стали причиною введення санкцій проти Редера в РФ.
Крім того, з'являлася інформація, що гостями «Інтерхіма» часто були представники різних силових відомств, які фіксували численні випадки поставок кодеїну в кількості, що перевищує потрібний для виробництва фармпрепаратів.
Великий скандал між «Інтерхімом» і Державною службою України з лікарських засобів вибухнув в 2014 році.
Тоді чиновники заявили, що на підприємстві порушують технології виробництва і навіть закрили завод на кілька місяців заради їх усунення.
Однак, конфлікт між компанією і наглядовим органом успішно вирішився після зміни керівництва підприємства. Тоді ходили чутки, що Редер «перекупив» київських чиновників, після чого, ті «відстали» від його бізнесу.
Останнім часом Редера і його компанію звинувачують у монополізації ринку і завищенні цін на свою продукцію.
Також одесит називається одним з людей, які працюють проти введення нової системи спрощеної держреєстрації ліків.
У 2016 році з'явилася інформація, що проти Анатолія Редера було порушено кримінальну справу.
За «Інтерхім» взялися представники Генеральної прокуратури України, а сам гендиректор нібито перебував під підпискою про невиїзд. Бізнесмен проходив у справі про зловживання в Міністерстві охорони здоров'я та Держлікслужбі.
Редер Анатолій Семенович також скандально прославився як «друг» колишнього одеського губернатора Михайла Саакашвілі. Мільйонер давав «політати» чиновнику на своєму вертольоті. Крім того, мільйонер надавав у користування борт і іншим впливовим державним службовцям, з якими він мав, по всій видимості, не зовсім законні справи.
Також в Мережі з'являлася інформація про те, що Редер має симпатії до сепаратистів і веде з ними справи.
Український фармацевт значиться засновником ТОВ «Олдіан», зареєстрованого в окупованому Криму. Так, одним з бізнес-партнерів одесита є Дмитро Рогов - колишній кримський депутат від «Партії регіонів», а нині член «Єдиної Росії». Сьогодні давній бізнес-соратник Редера є депутатом незаконного парламенту окупованого півострова. Крім того, Рогачов належить до спонсорів «козаків», які тероризують населення Криму.
Декларація
Анатолій Семенович Редер ніколи не розкривав інформації про свої доходи. Однак, згідно з даними експертів, він є одним з найбільш багатих одеситів. Статки Редера перевищують 150 мільйонів доларів. Також Анатолій Семенович має безліч об'єктів елітної нерухомості, авто та предметів розкоші.