Андрій Гордієнко
  • Країна
    Україна
Андрій Гордієнко
2322

Андрій Гордієнко

Андрій Гордієнко: загадковий екс-власник «Каравану», якого звинувачують в грандіозному шахрайстві і замовленні масового вбивства

Андрій Гордієнко є одним з найбільш загадкових українських мільйонерів. Любитель яхтингу і ходіння під вітрилом завжди залишався інкогніто і часто розв’язував питання «на мільйони доларів» через ​​телефон. Колишній власник торгово-розважальних центрів, а нині - найбільший свинозаводчик і власник сонячних електростанцій. Звинувачується в шахрайстві з облігаціями «Каравану» на 190 мільйонів і замовленні масового вбивства.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація

Біографія

В даний час Андрій Михайлович Гордієнко відомий як колишній власник столичних ТРЦ під брендом «Караван». Елітні об'єкти київської нерухомості стали «стартом» для розширення бізнесу Гордієнко в перспективних галузях - сільському господарстві і безпечній енергетиці.

Андрій Гордієнко є не публічною фігурою і рідко буває в Україні, віддаючи перевагу подорожам на своїх численних яхтах.

У ЗМІ немає жодного його інтерв'ю і доступно лише пару його фотографій, що робить його одним з найбільш загадкових українських мільйонів.

Згідно з даними джерел, Андрій Гордієнко народився в 1969 році.

Сім'я

Один з найбагатших людей країни і колишній магнат столичної нерухомості тримає в таємниці обставини особистого та ділового життя. У ЗМІ немає даних про його дитинство, період становлення і нинішні життєві умови.

Згідно з даними джерел, Гордієнко Андрій Михайлович є типовим представником покоління 90-х і заробив перші капітали в період соціально-політичного хаосу.

Відомо, що Гордієнко має дружину і дітей. Є завзятим любителем морських подорожей. Має кілька яхт, якими самостійно управляє. Також захоплюється кайтсерфінгом. Любитель віддаленої роботи, який звик вирішувати поточні робочі питання на відстані.

Освіта

Андрій Гордієнко ніколи не розголошував особисту інформацію, через що громадськості навіть не відомо про його освіту. Деякі джерела стверджують, що колишній власник «Каравану» є ерудованою людиною і має освіту, проте офіційних підтверджень даної інформації - немає.

Кар'єра і бізнес

Вперше Андрій Михайлович потрапив до профільних ЗМІ в середині 2000-х років. Його ім'я тісно фігурує з діловим партнером - Сергієм Хріпковим. «Дует» бізнесменів всіляко уникав будь-якої суспільної уваги, що генерувало різні чутки.

Гордієнко Андрій Михайлович, «Караван» якого по теперішній час є однією з найпопулярніших мереж в Україні, почав розвиватися в сфері девелопменту одним з перших.

Відзначимо, що джерела фінансування будівництва «Караванів» в Києві, Дніпрі та Харкові так і залишилися невідомими, що є однією з найбільших таємниць українського бізнесу.

У 2011 році Андрій Гордієнко та Сергій Хріпков почали розширювати свій бізнес і відкрили в столиці нову мережу дискаунтерів - Тopmart.

Через рік бізнес-співтовариство здивувала новина про те, що Гордієнко і його постійний партнер зацікавилися аграрним сектором.

Так, власники «Караванів» купили аграрний комбінат «Слобожанський». Угода їм обійшлася приблизно в 10 мільйонів доларів. Крім того, на початковому етапі від інвесторів потрібно ще близько 40 мільйонів доларів на розширення земельного банку і реконструкцію комбінату.

У 2013 році багатьох шокувала новина про те, що Гордієнко і Хріпков залишають «Караван». Новим власником мережі торгово-розважальних комплексів в найбільших містах України став український олігарх Олександр Ярославський. Мільярдер викупив частки акцій засновників мережі і взяв на себе контроль над активами. При цьому, Олександр Гордієнко та Сергій Хріпков отримали щедру винагороду за свої ТРЦ, сума яких залишилася невідомою.

Продавши свої частки в Karavan Real Estate, Гордієнко сконцентрувався на створенні власної аграрної імперії. З елітної нерухомості Андрій Михайлович перейшов на свинарство. Куплений ним агрокомбінат «Слобожанський» славився своїм численним поголів'ям свиней і раніше належав народному депутату від «Батьківщини» Віталію Данилову.

У новому бізнесі Гордієнко планував збільшити кількість «свинок» до 240 тисяч особин, а також розширити земельний банк і реконструювати діючі потужності агробази.

Сьогодні Андрій Михайлович Гордієнко також називається одним з найбільших власників сонячних електростанцій в Україні.

Йому належать три подібні об'єкти потужністю 47,6 МВт. Також Андрій Гордієнко називається бенефіціаром таких компаній як «Праймвуд», «Рендж Бершадь» і «Рендж і Тростянець».

Компромат і чутки

Перший скандал за участю Андрія Гордієнка виник в період 2011 - 2012 років. Тоді економічна криза боляче «вдарила» по ​​«Каравану» через що його власники були змушені випустити боргові облігації на суму в 190 мільйонів гривень.

Однак, Гордієнко і Хріпков не зуміли виконати боргові зобов'язання, що призвело до визнання «Каравану» банкрутом.

Втрата мережі ТРЦ не нашкодила власникам, оскільки за твердженням кредиторів, Гордієнко і Хріпков - уникнули відповідальності. З'ясувалося, що власники «Каравану» встигли перевести активи на іншу юридичну особу. Даний «трюк» не дозволив кредиторам стягнути борги з позичальників.

Крім того, Андрій Гордієнко згадувався в ЗМІ в зв'язку з масовою стріляниною в київському «Каравані». Даний інцидент став шоком для тодішнього суспільства і навіть спровокував зміни законодавства.

26 вересня 2012 року колишній охоронець столичного «Каравану» Сергій Мазурок влаштував стрілянину і вбив трьох своїх колишніх колег. Пізніше тіло стрільця було знайдено недалеко від станції метро «Сирець». Смерть була визнана самогубством, проте обставини інциденту і смерть його головного винуватця викликала безліч підозр.

У тодішній пресі була висунута теорія, що інцидент зі стріляниною був замовлений Гордієнком і його партнером з метою знецінити об'єкт і піти від кредиторів.

Експерти стверджували, що Андрій Михайлович зайняв кошти на розвиток бізнесу, переказав гроші на власні рахунки, а інвесторам залишив борги і дорогі об'єкти.

Скандал зі стріляниною нібито був потрібен для доведення мережі ТРЦ до банкрутства і списання боргів з його власників.

Серед тих, кого кинув Андрій Гордієнко та Сергій Хріпков виявилися багато відомих підприємців та пенсійні фонди, які нічого не могли отримати з ТРЦ, в якому відбулося масове вбивство.

Інвестори намагалися довести факт шахрайства з боку Гордієнко і Хріпкова, але «чесний» суд часів Януковича визнав «Караван» банкрутом, а його власників неплатоспроможними.

Пізніше засновники продали свої частки олігархові Ярославському і офіційно стали не причетними до боргів компанії з мільярдними оборотами.

У 2012 - 2013 роках громадськість також шокувала інформація про те, що Гордієнко і Хріпков не сплатили лікування постраждалим від стрілянини в «Каравані» і тим більше не компенсували свідкам трагедії моральну шкоду.

У 2016 році Гордієнко Андрій Михайлович став фігурантом справи про незаконне заволодіння недобудованим готельним комплексом «Парус» у Дніпрі. У той рік місцева мерія вирішила з'ясувати умови продажу об'єкта компанії «РОМБУС-ПРИВАТ», кінцевими власниками яких виявилися Гордієнко і Хріпков. Більш того, дана компанія виявилася заснованою структурою «ЕВЕРБРУК ЛТД», зареєстрованою в офшорній зоні на території Белізу.

У власність тодішнім господарям «Каравану» «Парус» дістався за заниженою ціною - 23 мільйони гривень. Однак, оформивши на себе найбільший об'єкт, Гордієнко і партнер забули сплатити податки. Всього місцевій владі «дует бізнесменів» заборгував понад 41 мільйон гривень, які податківці намагаються вилучити через суд.

Декларація

«Піком» кар'єри і фінансової могутності для екс-власника «Караванів» є 2011 - 2012 роки. Андрій Гордієнко входив до рейтингу найбагатших людей України зі статком, що перевищує 100 мільйонів доларів. Після кризи і втрати «Каравану» Андрій Михайлович дещо «збіднів», оскільки експерти нараховували йому не більше 42 мільйонів доларів доходу.

Згадки про персону