Андрій Клочко
  • Дата народження
    16 березня 1981
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Клочко
3100

Андрій Клочко

Клочко Андрій Андрійович: нардеп IX скликання Верховної Ради

Клочко Андрій Андрійович — «слуга народу», у якого мама і сестра за час його депутатства придбали значну кількість майна на мільйони гривень.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандал
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Андрій Андрійович Клочко народився 16 березня 1981 року в місті Київ.

Освіта

У 2004 році Андрій закінчив факультет електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Через рік він став дипломованим економістом в Українській академії менеджменту і бізнесу.

У 2010 році Клочко отримав бізнес-освіту в Міжнародному інституті менеджменту. У 2020 році закінчив The Aspen Institute Kyiv. Також він навчався в школі власників бізнесу в компанії Visotsky Consulting.

У 2017 році майбутній нардеп вступив до аспірантури Нацакадемії держуправління при Президентові України, а через два роки — Львівського національного університету імені Івана Франка.

Сім'я

Андрій з листопада 2007 року одружений на Неллі Клочко. З квітня 2019 року вона займається підприємницькою діяльністю (основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління). У парламентарія двоє дітей: Адріан і Евеліна.

Кар'єра

З червня 2004 по серпень 2019 року Андрій був фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах). Паралельно (з 2008 по 2011 рік) він керував департаментом продажів медіахолдингу «Главред-Медіа». Протягом чотирьох років (2009-2013) Клочко очолював книжковий проєкт «Читайка».

З 2013 до 2018 року Андрій займав керівні посади в приватних компаніях у сфері переробки та дистрибуції в Україні та за кордоном сільськогосподарської продукції. Також він став співзасновником Торгового дому «Інтелферт України» і «Веселка України».

У 2014 році Клочко вперше балотувався до Верховної Ради по 217-му мажоритарному округу (частина Оболонського району міста Києва) від партії «Блок лівих сил». На момент виборів він був заступником директора з продажу в ТОВ «Агропродекспорт». Тоді за нього віддали свої голоси всього 520 (або 0,55%) виборців.

Через рік Андрій безуспішно пробував стати депутатом міської ради Києва. На цей раз він був 27-м номером у списку партії «Відродження».

Влітку 2019 року Клочко все ж вдалося обратися до Верховної Ради. На позачергових парламентських виборах його прізвище значилося під 83-м номером у списку «Слуга народу».

На момент виборів Андрій був кризовим менеджером Київського національного університету будівництва і архітектури. Раніше Клочко в тому ж виші був провідним спеціалістом відділу міжнародних відносин.

У IX скликанні Верховної Ради він увійшов до складу фракції «Слуга народу» і зайняв посаду голови комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Нардеп — заступник члена української делегації в Парламентській асамблеї НАТО.

Клочко очолює громадську організацію «Коло». Андрій — віцепрезидент Федерації петанку України, член Ради Будівельної палати України і співзасновник Школи політичних лідерів.

Скандал

Перебуваючи на посаді голови комітету з питань місцевого самоврядування, Клочко блокував рішення про приєднання селища Коцюбинського до Києва. 

Місцеві жителі давно скаржилися на те, що у них немає доступу до медичних і освітніх установ, а бюджету немає. Вони сподівалися, що з приєднанням до Києва зі столичного бюджету будуть виділятися кошти на поліпшення їх інфраструктури. Однак замість цього селище оголосили самостійним ОТГ. Це обурило громаду.

Нардеп Дмитро Гурін домігся того, щоб в парламенті створили робочу групу з питання про включення селища до Києва. Для «об'єктивності» її співголовою поспішив стати Андрій Клочко.

Але, як пише в блозі «Української правди» журналістка і жителька Коцюбинського Ірина Федорів, за півтора року робоча група жодного разу так і не зібралася. Хоча ще 24 липня 2020 року парламентарій давав слово про її скликання.

Влітку 2020 року під стінами парламенту жителі Коцюбинського провели акцію протесту. До них виходив і сам Клочко. Але його появу громада зустріла криками: «Клочко — геть» і «Клочка в клочки». Ірина Федорів вважає, Клочко діє в інтересах дерибанщиків і забудовників.

У вересні 2021 року журналісти програми «Bihus.info» виявили, що мати Андрія за два роки депутатства сина стала власницею нерухомості на загальну суму в 14,5 мільйона гривень.

У 70-річної Наталії Клочко з'явилися дві квартири, нежитлове приміщення в елітній багатоповерхівці в Києві, житловий будинок під Броварами в котеджному селищі «Viva Village Town» і земельна ділянка в 25 км від Києва на території закритого котеджного містечка з власним озером. Крім того, Наталія придбала автомобіль Tesla Model X 2016 року випуску.

У коментарі журналістам програми нардеп заявив, що він не фінансував покупку нерухомості матері і порадив звертатися безпосередньо до неї.

Пізніше Андрій розповів, що мамі допомагає його сестра Олена Грузинська з чоловіком. Але, як встановили представники преси, сестра парламентарія не має власного бізнесу, а керує стоматологічною клінікою. Офіційна зарплата її чоловіка, який займається виробництвом алюмінієвих профілів, 28 тисяч в місяць. На свій дохід вони не могли придбати стільки нерухомості.

Зате, як і мама Клочко, Олена Грузинська за час каденції брата в парламенті обзавелася майном, а саме трьома квартирами: одна — у тому ж житловому комплексі, що і матері, друга — на Крюківщині та ще одну в Києві на Троєщині.

Цікаво, що саме тоді у Клочко з'явилася приймальня у місті Ірпінь. Її орендує інформаційний ресурс ITV, який пов'язують з колишнім міським головою Ірпеня Володимиром Карплюком. Той, в свою чергу, неодноразово фігурував у журналістських антикорупційних розслідуваннях громадського руху «Чесно».

Як зазначає Ірина Федорів, Клочко став новим «смотрящим» по Київській області.

Декларація

У жовтні 2021 року Андрій Клочко опублікував виправлену електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У нардепа немає власної нерухомості. Місцем реєстрації він вказав столичну квартиру (75,1 кв.м.) сестри. У Києві Андрій орендує зі своєю сім'єю ще одну квартиру (101,7 кв.м.). Дружина політика прописана в київській квартирі (69,35 кв.м.) своїх батьків.

У Клочко три автомобілі: два ЗАЗи 1960-х років випуску і Volkswagen Touareg 2011 року випуску. Останню машину він придбав в липні 2020 роки за 499,5 тисяч. Нелі Клочко їздить на Toyota RAV4 2016 року випуску. У січні 2020 року дружина політика купила машину за 408 тисяч.

У 2020 році зарплата у Верховній Раді Андрія склала 517,6 тисячі. За продаж рухомого майна нардеп отримав 316 тисяч. Підприємницька діяльність Нелі Клочко принесла їй 3,3 мільйона. Ще 368 тисяч вона заробила від продажу рухомого майна.

На банківських рахунках у парламентарія 82,7 тисячі гривень, 851 долар і 550 євро, у Нелі — 6691 гривеня. Готівковими коштами у подружжя задекларовано по 100 тисяч доларів і 1,7 мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону