Андрій Прокопів
  • Дата народження
    5 жовтня 1966
  • Країна
    Україна
Андрій Прокопів
4702

Андрій Прокопів

Прокопів Андрій Іванович: депутат Львівської облради, якого помилково судили за хабарництво

Андрій Прокопів - Фото 1

Прокопів Андрій Іванович — директор Ботанічного саду та депутат Львівської обласної ради, якого у червні 2016 року затримали за підозрою у хабарництві на суму 6 тисяч гривень. Через пів року суд виправдав Прокопіва.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Андрій Іванович Прокопів народився 5 жовтня 1966 року у місті Львів.

Освіта

Прокопів — випускник біологічного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка (1990). Через сім років він захистив кандидатську дисертацію на тему: "Анатомічна організація коренів і структура пагонових систем тирлич (Gentiana L., Gentianaceae Juss.)".

Андрій проходив стажування у польських вищих навчальних закладах: у Ягеллонському університеті (Краків), Університеті ім. М. Кюрі-Склодовської (Люблін), Вроцлавському університеті. Був стипендіатом Кабінету Міністрів України, Фонду королеви Ядвіги Ягеллонського університету, комітету у справах науки ЮНЕСКО.

Андрій Прокопів - Фото 2

Сім'я

Андрій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Тетяна. Вона — співробітниця Інституту біології клітини НАН України та викладає у Львівському державному університеті фізичної культури.

У подружжя троє дітей: сини Андрій та Олесь, а також донька Олена.

Кар'єра

Протягом двох років після закінчення університету, Андрій працював на посадах викладача-стажиста та асистента кафедри морфології, систематики і фізіології рослин. Наступні шість років він був асистентом кафедри ботаніки біологічного факультету.

З 1998 року Прокопів працює доцентом кафедри ботаніки ЛНУ. Також він очолює Ботанічний сад. Читає курси:

  • Анатомія і морфологія рослин;
  • Методологія наукових досліджень в ботаніці;
  • Флористика і гербарна справа.

У 2015 році Андрій став депутатом Львівської обласної ради від партії "Об'єднання "Самопоміч". В облраді Прокопів входить до складу депутатської групи "Незалежні" і керує постійною комісією з питань природних ресурсів, екології та рекреації.

Андрій Прокопів - Фото 3

Компромат

У червні 2016 року з’явилась інформація про те, що Андрія Прокопіва затримано за хабар. Видання “Захід. Нет” із посиланням на прес-службу львівської поліції повідомляло, “шість тисяч гривень неправомірної вигоди вимагав обранець, який також обіймає посаду керівника одного зі структурних підрозділів вишу, від підлеглого працівника. 

У разі одержання грошей посадовець пообіцяв не звільняти його із займаної посади. Для приховування корупційної діяльності кошти перераховувались на банківський рахунок, який зазначив депутат”.

“Під час проведення обшуків за місцем проживання посадовця та його знайомого, який і є власником банківської картки, оперативники управління захисту економіки та слідчого управління Нацполіції вилучили речові докази”.

У “Самопомочі” підтвердили цю інформацію, що затримали депутата саме цієї партії. “Так, ми підтверджуємо, що ця ситуація стосується депутата нашої фракції, викладача Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Прокопіва”, — заявила голова фракції Інна Свистун.

Вона ініціювала термінове засідання фракції. Про це повідомила прес-служба партії. “Ми уже скликали термінове засідання фракції "Самопомочі" на якій будемо приймати рішення про його виключення з фракції. Окрім того, сам депутат запевнив нас, що напише заяву на складання депутатського мандату”, — йдеться у повідомленні.

Андрій Прокопів - Фото 4

Однак, у січні наступного року стало відомо, що “львівська поліція помилково звинуватила депутата облради у хабарництві”. Личаківський райсуд визнав Прокопіва невинним у хабарництві.

Як пише “Захід. Нет”, “під час судових засідань з'ясувалося, що депутат облради потрапив у неприємну ситуацію через звільнену працівницю, якій помилково нарахували зарплату. Відтак гроші, які правоохоронці сприйняли за хабар, насправді були коштами, які колишня працівниця ботанічного саду не мала права отримувати і повертала назад”.

Журналісти зазначають, що “працівниця звернулася із заявою про звільнення ще у січні 2016 року. Однак з невідомих причин директор Ботанічного саду не повідомив про це звільнення ректорату ЛНУ ім. І.Франка, через що бухгалтерія й нарахувала зарплату колишній працівниці.

Андрій Прокопів - Фото 5

Після цього директор домовився з експрацівницею, що вона поверне помилково нараховані кошти на банківську картку. Згодом жінка перерахувала на рахунок 6000 грн, через які львівська поліція й проводила обшуки у помешканні Андрія Прокопіва”.

Під час слідства справу перекваліфікували із “хабарництва” на “службове підроблення і шахрайство”, запідозривши директора Ботанічного саду у зумисному внесенні недостовірних відомостей про роботу звільненої працівниці.

“Втім, суд закрив справу щодо шахрайства на прохання представників ЛНУ ім. І. Франка, який фігурував як потерпіла сторона. Прокурор, який і висував обвинувачення, теж підтримав клопотання про закриття справи.

Окрім того, враховуючи невелику провину по справі щодо службового підроблення, суд звільнив Андрія Прокопіва від відповідальності і по цьому епізоду обвинувачення.”

Декларація

У березні 2020 року Андрій Прокопів опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Андрій Прокопів - Фото 6

Вчений і депутат володіє земельною ділянкою (800 кв.м.) та недобудованим житловим будинком (284,1 кв.м.) у селі Пасіки-Зубрицькі Львівської області, у спільній власності йому належить дві квартири (70,3 та 66,3 кв.м.) у Львові. Дружина Прокопіва має ще одну ділянку землі (2745 кв.м.) у селі Відники на Львівщині. Автомобілів та іншого рухомого майна у подружжя Прокопів немає.

За минулий рік сукупний дохід Андрія склав 439 тисяч. Тетяна поповнила сімейний бюджет на 126,8 тисячі. У банках Прокопів зберігає 201,5 тисяч гривень, дружина — 234,5 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 3500 євро та 1300 євро, які належать Тетяні Прокопів.

Відео

Згадки про персону