Андрій Смирнов
  • Дата народження
    20 січня 1981
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Смирнов
5077

Андрій Смирнов

Смирнов Андрій Олександрович: заступник голови Офісу Президента і депутат Дніпровської облради, фігурант «плівок Труби»

Андрій Смирнов - Фото 1

Смирнов Андрій Олександрович — колишній адвокат, який захищав «майданівців», «регіоналів», дніпровських бізнесменів і погрожував фізичною розправою противникам забудови Протасового Яру в Києві.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я 
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Андрій Олександрович Смирнов народився 20 січня 1981 року в місті Київ.

Освіта

Андрій за освітою юрист. У 2003 році він закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Сім’я

Смирнов був одружений на Зоряні Пелех. У Андрія є син Павло.

Кар'єра

Отримавши диплом юриста, Андрій разом з Зоряною Пелех заснував фірму «Бізнес Юр Консалтинг», яка проіснувала до 2006 року. Роком раніше Смирнов разом з Павлом Чернявським створив ще одну компанію — «Український центр електронної торгівлі».

Андрій Смирнов - Фото 2

Протягом шести років (2006 — 2012) Андрій був державним службовцем. Він працював в управлінні земельних ресурсів у місті Запоріжжя, був співробітником юрдепартаменту Державного комітету з питань державного матеріального резерву, займав посаду заступника голови господарського управління СБУ.

Смирнов у 2012 році був головою наглядової ради Українського банку реконструкції та розвитку. Тоді ж став позаштатним радником керівника Державного агентства інвестицій та національних проєктів.

Через рік Андрій зайнявся адвокатською практикою. Смирнов був керівником ТОВ «Дешард Партнерз» та співвласником адвокатського об'єднання «Смирнов і партнери». Андрій — член громадського об'єднання «Трибунал».

Серед клієнтів Смирнова були активісти Євромайдану і добровольці АТО, Михайло Кошляк (проходив з Геннадієм Корбаном у справі про розтрату і організацію злочинного угруповання), «регіонал» Олександр Єфремов, ексміністр юстиції Олена Лукаш, колишній голова ЦВК Михайло Охендовський, головний редактор видання «Країна. UA» Ігор Гужва, В'ячеслав Хімікус, в якого стріляв екснардеп Сергій Пашинський.

Андрій Смирнов - Фото 3

Андрій був помічником народних депутатів: в VII скликанні — Валерія Карпунцова, у VIII — Андрія Денисенка. Свої обов'язки Смирнов виконував на громадських засадах.

Під час президентських виборів 2014 року Андрій був уповноваженим представником в ЦВК кандидата Дмитра Яроша. У тому ж році Смирнов і сам вирішив спробувати себе в політиці. Він балотувався до Верховної Ради по 49-му мажоритарному окрузі (міста Дружківка, Костянтинівка, Костянтинівський, Красноармійський райони Донецької області). Але з результатом в 0,38% (або 145 голосів) Смирнов посів останнє місце на окрузі.

Зате у 2015 році йому вдалося стати депутатом Дніпропетровської обласної ради. Андрій балотувався від партії «УКРОП» по 54-му округу (місто Дніпро) і набрав 32%. В облраді він очолив постійну комісію облради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства.

У вересні 2019 року Смирнов був призначений на посаду заступника голови Офісу президента. У його відповідальності — правова політика, правоохоронна і судова система. Влітку 2020 року Андрій також став членом Національної ради з питань антикорупційної політики.

Андрій Смирнов - Фото 4

Компромат

Як пише видання «Бабель», коли Андрій Смирнов взявся захищати інтереси колишніх «регіоналів» в суді, від нього «відвернулися старі друзі та соратники по Майдану. Депутат Денисенко відмовився від співпраці зі Смирновим в якості помічника, а колеги з УКРОПУ попросили його покинути Дніпровську облраду.

Смирнов залишився депутатом, але з'являтися в Дніпрі став рідше — у 2017 році він був відсутній на половині сесій облради. Адвокат каже, що йому дорікали в тому, що він захищає «ворогів».

Андрій Смирнов - Фото 5

За інформацією «Слідства.Інфо», «заступник голови Офісу Президента Андрій Смирнов, який раніше працював адвокатом, міг у 2016 році допомагати судді Миколі Чаусу ховатися від слідства».

У розпорядженні видання потрапив документ, в якому мова йде про «ймовірну участь тодішніх співробітників служби безпеки президента Петра Порошенка, в тому числі і її колишнього начальника Юрія Федорова, співробітника Головного управління розвідки Міноборони і двох адвокатів — Андрія Смирнова і Кіма Веремійчука.

У документі також написано, що в план втечі Чауса може бути причетний колишній народний депутат Олександр Грановський, який був близький до Петра Порошенка. Однак, саме його роль у визначенні не описана.

За даними НАБУ, Андрій Смирнов “з метою організації плану” разом з колегою, за вказівкою інших осіб, вивіз Миколу Чауса до житлового комплексу “Альпійський”, який розташований неподалік центру столиці. Відбулося це на наступний день після викриття судді на хабарі. Далі суддя нібито перебував під опікою співробітника розвідки, а той, в свою чергу, за півтора тижня “передав” Чауса співробітникам служби безпеки президента, які і провезли суддю безперешкодно в аеропорт “Жуляни”, адже мали туди спеціальний доступ. На той момент Чаус офіційно перебував у розшуку».

Андрій Смирнов - Фото 6

У грудні 2019 року Роман Ратушний, голова ініціативної групи киян, які виступають проти забудови Протасового Яру в інтерв'ю Delo.ua розповів про спроби підкупити його адвокатом забудовників (Геннадій Корбан і Олег Левін) Андрієм Смирновим.

«Адвокат обох бенефіціарів Андрій Смирнов пропонував приїхати мені в Дніпро і поспілкуватися з одним з бенефіціарів — Олегом Левіним. Я відмовився і запропонував йому зустріч в Києві. Перші 20 хвилин розмови він намагався з'ясувати, скільки ж мені треба грошей для того, щоб я припинив свою діяльність. Потім, коли зрозумів, що питання грошей не варто, почав іншу розмову».

На питання журналіста про погрози фізичної розправи з боку адвоката, Ратушний відповів наступне:

«Так. Я поставився до цього дуже серйозно. Коли тобі описують ситуацію, в якій або домовляємося про те, що будівництво буде, або почнеться стрілянина, прийдуть вже інші люди, викрадення і так далі. І це відбувається не на рівні емоційного конфлікту з кимось із тітушок, а з адвокатом Корбана і Левіна .. Який на зустрічі ще розповідає про те, що його недавно призначили членом комісії з питань правової реформи при Президентові. А після погроз він сказав: "Не чекайте від мене брудних пропозицій" (грошей - Delo.ua) і підкреслив, що інтереси кожного боку будуть дотримані. Напевно, думав, що у мене мотивація займатися боротьбою з вирубкою лісу у мене під будинком — це гроші, але боюся їх взяти. З тих пір ми не контактували».

Коли ж Смирнов був призначений заступником глави Офісу Президента, то за словами Ратушного, справи з забудовою Протасового Яру посилилися. «Забудовник привернув на охорону нове угруповання. За нашими даними, вони легалізовані як охоронна фірма "Основа", але забудовник відмовляється показувати договір на охорону».

Андрій Смирнов - Фото 7

Андрій Смирнов став фігурантом так званих «плівок Труби» — записів, які, згідно зі свідченнями авторів, записувалися в кабінеті колишнього директора ДБР Романа Труби.

«Голос Смирнова розповідає про те, що він має контакт із суддею-втікачем Чаусом. Від імені Андрія (напевне, Богдана?) він дає Трубі вказівки щодо того, як діяти у справі: "Потрібно оточити страхом невідворотності покарання". Співрозмовник пропонує допитати дружину, матір та адвоката судді. У кінці розмови йдеться про те, що учасники бесіди таки беруться "закрутити" справу з понеділка.

Того ж дня співрозмовники обговорили справу Олександра Єфремова, в котрій Андрій Смирнов був адвокатом. І за декілька днів – 22 липня – Єфремова таки звільнили з-під варти».

«У другій серії розмов людина з голосом, схожим на Смирнова погрожував "розібратися" з керівником Спеціальної антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким. Крім того, із записів стає відомо, що Смирнов контактував з нардепом-втікачем Олександром Онищенком, щоб той дав ДБР якісь свідчення і оголосив "літературною вигадкою" книгу "Петро 5-й", яка, на думку Смирнова, виглядає як явка з повинною».

Андрій Смирнов - Фото 8

Декларація

У травні 2020 року Андрій Смирнов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Заступник голови Офісу Президента вказав три квартири в Києві — 120,1 кв. м, 128,8 і 68,1 кв. м. Останньою він володіє в спільній власності. У селі Нижча Дубечня Вишгородського району Смирнову належить земельна ділянка площею в 981 кв. м. Чиновник пересувається на автомобілі BMW 523 2010 року випуску. Машина коштувала Андрію  535 тисяч гривень.

За 2019 рік сукупний дохід Смирнова склав 491,7 тис.  гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) Андрій в декларації не відобразив.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону