Скороход Ганна Костянтинівна: досьє, освіта, сім'я, кар'єра, компромат на нардепа
Анна Костянтинівна Скороход - скандальний депутат Верховної Ради, яку вигнали з фракції “Слуга народу” незабаром після виборів. Про неї повідомляє Політека.
Біографія
Народилася 14 січня 1990 року (29 років) в місті Вишгород Київської області.
Освіти
У 2013 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв, отримала спеціальність тележурналіста, диктора і телеведучого.
В тому ж році закінчила Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю “правознавство”.
Сім'я
Живе у цивільному шлюбі з Олексієм Алякиным, власником будівельної компанії ТОВ “Будівельний комбінат “Прогрес”. Відомо, що під час виключення з “Слуги народу” Скороход Ганна була вагітна.
Кар'єра
У квітня 2008 року Анна Скороход працювала в юридичному відділі міської ради Вишгорода, як спеціаліст другої категорії. У лютому 2011 року вона звільнилася, а вже в березні влаштувалася юридичним консультантом в компанії “М-Сервіс”. Підприємство займалося орендою. лізингом, продажем і будівництвом.
Відомо, що в листопаді 2012 року Анна Скороход вирішила змінити роботу. На одному з сайтів знайшли її резюме. Потім вона працювала юристом в кількох українських компаніях. Перед отриманням депутатського мандата займала посаду заступника директора з організаційно-правових питань в “Будівельному комбінаті “Прогрес”.
В 2019 році Анна Скороход зареєструвала свою кандидатуру на парламентських виборах. Вона очолила окружну виборчу комісію по 98-му округу (Яготин Київської області), яку після голосування ліквідувала. Сама Анна Скороход балотувалася Верховну раду по 93-му мажоритарному округу від “Слуги народу”. Жителі Переяслав-Хмельницького, Ржищева, Богуславського, Кагарлицького, Миронівського та Рокитнянського районів обрали кандидата народним депутатом. Головним конкурентом на окрузі стали самовисуванці Олександр Жукотанский і Геннадій Кривошея. За юриста проголосували 43,89% виборців.
29 серпня Анна Скороход офіційно стала членом Верховної Ради України. Вона увійшла до парламентського комітету з питань енергетики і ЖКП, а також в постійну делегацію Національної парламентської групи, яка виступає в Міжпарламентському союзі. Вона проголосувала проти призначення Олексія Гончарука прем'єр-міністром України.
15 листопада Анну Скороход зі скандалом виключили з "Слуги народу" на закритому засіданні. Такі заходи запропонував голова фракції Давид Арахамія.
Компромат
За даними ЗМІ, “поява Аанни Скороход в числі кандидатів від “Слуги народу” відбулося завдяки екс-депутату від Партії регіонів і екс-голові Кримської митниці Віктору Тимошенко, який умовно відноситься до групи Ігоря Калетника”.
Місцеві видання звинувачували кандидата у нечесних методах під час виборчої гонки. За словами журналістів, Анна Скороход “помічена у проведенні незаконної передвиборної агітації”. В 93-му окрузі вивчили білборди та повідомили наступне: “про те, що вони встановлені з порушенням закону, свідчить відсутність інформації, необхідної під час виборчої агітації. Не вказані відомості про тираж, друкарні, відповідального за друк і прізвища замовника”.
Після виключення Давид Арахамія заявил Анна Скороход пропонувала хабара своїх колег по Верховній Раді. Мова йде про 3 тисячі доларів.
"Те, що пані Скороход неодноразово зверталася до народних депутатів і пропонувала їм грошову матеріальну допомогу, – це факт", - зазначив глава фракції “Слуга народу” журналістам.
Після цього Давид Арахамія публічно припустив, що нардеп Скороход просуває в парламенті інтереси олігархів. Зокрема, пропонуючи суперечливі поправки в законопроекти:
"Ви можете відкрити всі правки, які подавала Скороход: вони збігаються на 97% з правками окремих олігархічних груп, які були подані через інші політичні сили", - додав глава фракції.
Керівник партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко незабаром назвав причину, по якій Ганну Скороход вигнали з фракції. Політик заявив ЗМІ, що це “неголосування за ті законопроекти, за якими є спільне рішення фракції”.
З цивільним чоловіком депутата, Олексієм Алякиным, теж пов'язаний ряд скандалів. Як повідомляють ЗМІ, він “оголошений російськими властями в розшук за підозрою в шахрайстві”. У 2018 році підприємця “затримали в Одеській області, проте український суд відмовив російському МЗС в екстрадиції та зобов'язав повернути скасоване раніше українське громадянство”.
19 вересня 2019 року депутати Верховної Ради голосували за зняття депутатської недоторканності. Відомо, що Скороход Ганна опинилася в числі 44-х слуг народу, які проголосували проти законопроекту.
Декларації та статки
Ганна Скороход не подала електронну декларацію перед тим, як стала депутатом Верховної Ради. У всякому разі, у відкритому реєстрі НАПК такої інформації немає. Варто зазначити, що закон “Про попередження корупції” зобов'язує декларувати майно та доходи навіть зареєстрованих кандидатів у парламентарі.
Тим часом, система YouControl свідчить, що Ганна Скороход є засновником і членом “Будівельного комбінату “Прогрес”, як і Олексій Алякин. Сама депутат не приховує, що у свій час відкрила компанію разом з цивільним чоловіком. Крім того, Ганна Скороход вказана керівником ТОВ “БК “Прогрес-девелопмент”, яка виготовляє вироби з бетону. Правда, після виборів до Верховної Ради вона покинула пост.
Виборчий фонд Анни Скороход склав 304,9 тисяч гривень. За офіційними даними, 69,5 тисячі гривень - особисті кошти депутата, а велика частина, 235,4 тисячі гривень - це внески фізичних осіб. Хто саме спонсорував кампанію кандидата зараз встановити не можна. Зате можна підрахувати, що кожен голос на користь Ганни Скороход обійшовся штабу в 10 гривень.