Антон Поляков
Антон Поляков
1133

Антон Поляков

Поляков Антон Едуардович: нардеп IX скликання та експідприємець

Поляков Антон Едуардович — став парламентарієм як член Зе-команди, але був виключений з фракції «Слуга народу» за неголосування синхронно з іншими депутатами. Влітку 2020 року приєднався до депгрупи «За майбутнє» Ігоря Палиці. 8 жовтня 2021 року поліція повідомила про смерть Полякова.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Обставини смерті
  7. Декларація
  8. Посилання

Біографія

Антон Едуардович Поляков народився 11 листопада 1987 року в місті Чернігів. Помер 8 жовтня 2021 року в місті Київ.

Освіта

Після дев'ятого класу Антон вступив в Чернігівський колегіум №11, який закінчив в 2004 році. Служив у внутрішніх військах. У 2020 році політик отримав диплом юриста в Київському університеті ринкових відносин.

Сім'я

Нардеп був одружений на Галині Поляковій. Вона займається підприємницькою діяльністю (інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах). У шлюбі з нею народилися дві доньки: Златослава і Єва.

За даними ЗМІ, у Антона був роман з колегою по парламенту Ганною Скороход. Однак перед смертю Полякова у них стався розрив.

Кар'єра

У липні 2005 року Поляков став фізичною особою-підприємцем в рідному Чернігові. До вересня наступного року його основним видом діяльності були послуги перукарень та салонів краси. Потім з листопада 2010 по липень 2019 року займався іншими видами роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.

Тоді ж Антон зареєстрував у рідному місті торговий знак «Підрахуй». Займався продажем підлогових покриттів. Потім відкрив магазин «LaminateExpert».

На виборах президента України весною 2019 року він був довіреною особою кандидата Володимира Зеленського по територіальному виборчому округу №205 (Чернігів).

Влітку того ж року молодий бізнесмен вирішив сам йти в політику. На позачергових парламентських виборах Поляков балотувався від партії «Слуга народу» по 206-му мажоритарному округу (частина Новозаводського району міста Чернігова, Ріпкинський та Чернігівський райони).

На виборах за Антона проголосувало 23 284 (або 33,37%) виборців. З цим результатом Поляков випередив відомого столичного забудовника Максима Микита, який набрав лише 15 108 (або 21,65%) голосів.

У IX скликанні Верховної Ради тепер уже колишній чернігівський підприємець увійшов до складу антикорупційного комітету. Також він очолював підкомітет з питань дотримання антикорупційного законодавства в сфері реформування оборонно-промислового комплексу.

З серпня по грудень 2019 року Антон був членом фракції «Слуга народу». Потім пів року був позафракційним депутатом, а 30 червня 2020 року приєднався до депутатської групи «За майбутнє».

За два роки роботи в парламенті Поляков провів 269 особистих зустрічей з виборцями, ініціював 79 проектів законів і постанов, отримав і опрацював 2173 звернень від виборців і 88 раз виступив з трибуни Верховної Ради. За даними електронної системи реєстрації за період каденції відвідав 89% засідань парламенту.

Восени 2020 року Антон балотувався на посаду чернігівського міського голови. Однак з результатом 2161 (2,6%) голосів нардеп зайняв передостаннє місце.

Поляков був керівником громадської організації «Український центр протидії злочинності і корупції».

Скандали

Уже в листопаді 2019 року, після декількох місяців після обрання депутатом, Поляков разом з Ганною Скороход були виключені з фракції «Слуга народу».

Офіційною причиною в провладній партії назвали те, що парламентарій не голосував за важливі законопроєкти синхронно з іншими членами фракції. Крім того, в «Слузі народу» заявили, що Антон часто пропускав пленарні засідання. Сам же політик зазначив, що його вигнали з фракції за критику на адресу партії, Офісу президента і власне Зеленського.

Через пів року Поляков опинився у лавах депгрупи бізнес-партнера Коломойського Ігоря Палиці «За майбутнє». За кілька місяців до цього Антон подав шість тисяч правок до так званого «антиколомойського закону». Законопроєкт не давав можливості олігархові повернути у власність ПриватБанк.

Активісти з Центру протидії корупції назвали ці правки флудом, єдиною метою якого є блокування прийняття парламентом законопроєкту.

У вересні 2020 року на Полякова було скоєно напад. За словами самого політика, рано вранці на нього напали невідомі: вдарили кілька разів в область грудної клітини і намагалися його задушити. Потім нападники поїхали на машині. Поляков же відбувся лише ушкодженнями легкої тяжкості.

Парламентарій не пов'язував інцидент зі своєю політичною діяльністю. 

«Мотивів не знаю: можливо, людина була просто не є адекватним. Можливо, мене просто з кимось переплутали, мене по імені ніхто не називав, а були тільки погрози. Можливо, і можуть бути й інші версії ... », — заявив політик.

Обставини смерті

8 жовтня 2021 року пресслужба київської поліції повідомила про смерть народного депутата Антона Полякова. Як з'ясували правоохоронці, політику стало погано в таксі. Коли його почало нудити водій порушив ПДР, щоб доставити Полякова у лікарню. У цей момент таксі зупинили патрульні. Водій таксі пояснив ситуацію і викликав швидку допомогу.

Прибулі на місце події медики намагалися реанімувати Полякова. Однак зробити цього їм не вдалося. Антон не дожив до свого 34-річчя одного місяця.

За фактом поліція відкрила кримінальну справу за статтею 115 КК («Умисне вбивство»), але з приміткою «Природна смерть». У попередньому висновку причиною смерті Полякова вказана «гостра коронарна недостатність, гостре ішемічне захворювання серця».

Пізніше у поліції з'явилося кілька версій смерті: отруєння і смерть від хронічного захворювання. Потім була опублікована інформація, що в крові народного обранця були знайдені сліди метадону.

Спочатку про це заявила нардеп Галина Янченко, а пізніше підтвердив голова пресслужби МВС Артем Шевченко. Яким чином метадон потрапив в організм політики, залишилося нез'ясованим.

У день смерті Полякова на засіданні парламентського комітету погано стало і його співмешканці — Ганні Скороход. В результаті парламент вона покинула в кареті швидкої допомоги. Очевидці стверджували, що Ганна перебувала в стані шоку. Вона, зокрема, намагалася додзвонитися до померлого Полякова і кричала, що вагітна.

Через кілька днів після смерті Полякова, таксист, що підвозив його, змінив свідчення. За словами адвоката водія, спочатку той дав неправдиві свідчення, за що був нібито побитий правоохоронцями.

Адвокат зазначив, його підзахисний обманював, коли сказав, що підібрав нардепа на транспортній зупинці. Насправді політика нібито підвезли на іншій машині і попросили доставити додому.

Полякова поховали 11 жовтня в Чернігові. На похоронах стався конфлікт між вдовою політика Галиною і його ексспівмешканкою Ганною Скороход. Дружина, побачивши суперницю, поцікавилася у неї, як та посміла прийти на похорон. Потім Галина залишила будівлю, в якій проходила церемонія прощання з її чоловіком. ЗМІ також повідомляли, що мати Антона прибрала з його труни букет, який принесла Скороход.

Декларація

У березні 2021 року Антон Поляков опублікував електронну декларацію за минулий рік.

Нардепу належала в Чернігові квартира (10 кв.м.), а також земельна ділянка (1015 кв.м.) та житловий будинок (124,7 кв.м.) в селі Киїнка. У столиці Антон жив в орендованій квартирі (43 кв.м.). У його дружини в суборенді знаходиться приміщення офісу та складу (121,99 кв.м.).

Полякову належало три легкових автомобілі: Ravon R2, Opel Movano і Toyota LAND CRUISER 150. Останній обійшовся політику в 1,3 мільйона гривень і був узятий в кредит.

У 2020 році єдиним джерелом доходу парламентарія стала його зарплата — 486 тисяч гривень. Підприємницька діяльність принесла його дружині 993 тисячі.

У банках парламентарій зберігав 82 тисячі гривень. Готівковими коштами Полякова задекларував 1,3 мільйона гривень. У його дружини готівкою є 830 тисяч гривень.

Посилання

Сайт 

Youtube

Telegram

Facebook

Згадки про персону