Антон Войтенко
  • Дата народження
    22 жовтня 1984
  • Країна
    Україна
Антон Войтенко
1966

Антон Войтенко

Войтенко Антон Борисович: заступник Генерального прокурора

Антон Войтенко - Фото 1

Войтенко Антон Борисович — перебуваючи на посаді військового прокурора у Житомирі, не зміг домогтися жодних результатів у резонансній справі про розкрадання армійських сухпайків, які збирали волонтери

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Антон Борисович Войтенко народився 22 жовтня 1984 року в місті Умань Черкаської області.

Освіта

Вищу юридичну освіту Антон здобув у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (2007).

Сім’я

Дружину Войтенко звуть Тетяна. У 2019 році вона обіймала посаду головного спеціаліста в Головному управлінні Пенсійного фонду в Житомирській області. У подружжя є дві дочки: Анастасія та Марія.

Кар'єра

Войтенко починав роботу в правоохоронних органах з посади слідчого військової прокуратури Центрального регіону України влітку 2007 року. Потім він був старшим слідчим і старшим помічником військового прокурора гарнізону.

В середині "десятих" Антон служив в Житомирській і Харківській обласних управліннях прокуратури як старший прокурор і заступник голови управління відповідно. Відповідав за нагляд за дотриманням законів у військовій сфері.

Антон Войтенко - Фото 2

З вересня 2014 року по липень 2015 рік він був заступником і першим заступником військового прокурора Харківського гарнізону Центрального регіону. Потім два з половиною роки знову працював у Житомирі. До кінця 2017 року був військовим прокурором гарнізону. У цей час перебував у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

У грудні того ж року Войтенко очолив управління військової прокуратури Центрального регіону України. У 2020 році протягом дев'яти місяців (січень-вересень) Антон керував обласною прокуратурою в Рівному. Потім був переведений на аналогічну посаду до Львова.

У 2021 році він брав участь у конкурсі на заміщення посади голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Однак вилетів після співбесіди.

У січні 2023 року Войтенко став одним із заступників Генерального прокурора Андрія Костіна. Опікає напрямок нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань. За ним закріплена спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Антон Войтенко - Фото 3

Компромат

У квітні 2021 року Центр протидії корупції відзначав, що на посаді голови Житомирського військового прокурора Войтенко так і не зміг розкрити скандальну справу про розкрадання сухпайків, які волонтери збирали для військових. Хоча називав розслідування "справою честі".

Також активісти Центру звернули увагу на те, що правильне заповнення декларації — не найсильніша риса Антона. Восени 2016 року прокурор став володарем Toyota Corolla 2004 року випуску. Але "забув" вказати автівку в істотних змінах майнового стану.

Потім, коли авто з'явилося в декларації, то її ціна значилася 120 тисяч. При цьому ціни на Toyota Corolla на спеціалізованих сайтах починаються зі 125 тисяч. А річний оклад всієї родини Войтенко був 250 тисяч. 

Тобто після придбання автомобіля Антон і його рідні повинні були жити на дев'ять тисяч гривень на місяць. Войтенко не тільки вигідно купив Toyota, але і продав її. Через чотири роки Антон отримав за Corolla на тридцять тисяч більше, ніж віддав. Причому, продав власному батькові.

Той же Центр протидії корупції називав Войтенко людиною скандально відомого заступника голови офісу Президента Олега Татарова.

Антон Войтенко - Фото 4

Декларація

З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.

Згідно з довоєнними податковими звітностями, у прокурора Войтенко і його сім'ї не було ніякої нерухомості. Так під час роботи в Житомирі Антон з дружиною і дочками жив у відомчій квартирі (77 кв.м). Також у декларації за 2019 рік він вказав кімнату (17 кв.м) у Києві, яка належить Київському національному університету імені Тараса Шевченка.

Згадки про персону