Борис Кауфман
  • Дата народження
    23 листопада 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Борис Кауфман
3000

Борис Кауфман

Борис Кауфман: авіаційний рекетир «Сім'ї» Януковича

Під контролем Бориса Кауфмана знаходиться 75% усіх авіаперевезень країни. Його називають спритним аферистом, якому не доводиться відповідати перед законом. У чому ж секрет такого щастя?

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Бізнес-кар'єра
5. Кар'єра політика
6. Благодійність
7. Компромат і скандали
8. Статок

Біографія

Кауфман Борис Рафаїлович з'явився на світ 25-го листопада 1973-го року. Його малою батьківщиною є веселе місто Одеса.

Про батьків Бориса нічого не відомо, однак ширяться чутки, нібито, нинішній олігарх має єврейське коріння.

Освіта

Здобувши середню освіту, Борис Кауфман вступив на юридичний факультет Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.

Сім’я

Підприємець перебуває у шлюбі. Ім'я його дружини не фігурує в засобах масової інформації, однак відомо, що подружжя має трьох дітей.

Бізнес-кар’єра

Свою підприємницьку діяльність Борис Кауфман почав у 1995-му році. Тоді він забезпечував кейтеринг для трьох круїзних теплоходів.

У 1996-му році він обійняв посаду заступника голови представництва компанії «Оверлайн Трейдинг Лтд». У 2002-му році Борис Кауфман став президентом цієї корпорації.

Компанія зосередила в собі активи великих гравців алкогольного бізнесу, підвищивши свою частку експорту.

Через кілька років активи почали розпродаватися компаніям з різних країн. Незабаром усі вони були продані.

Борис Кауфман також є співвласником кількох готелів. Управління здійснюється через компанію «Vertex Hotel Group». Вона входить до холдингу «VertexUnited», який Кауфман і Грановський заснували у 2008-му році.

Борис Кауфман познайомився з Олександром Грановським ще у студентські роки. Пізніше колишні однокурсники стали надійними партнерами по бізнесу.

Підприємець також частково володіє декількома компаніями, що займаються будівництвом житлових комплексів в Одесі.

До 2014-го року Борис Кауфман володів активами «Фінбанку». Крім цього, підприємець володіє транспортним і медійним бізнесом. Йому належав журнал «Фокус», викуплений у 2014-му році у Бориса Ложкіна. Через два роки Борис Кауфман продав «Фокус» підприємцю Олександру Євтухову.

Кар’єра політика

Активна ділова діяльність в Україні ніяк не може обійтися без політики. Борис Кауфман не став порушувати це самовільно складене правило. У 2006-му році він висувався у депутати Парламенту від блоку Литвина. Але виграти на виборах підприємцю не вдалося. На цьому він немов би поставив крапку на своїй політичній кар'єрі. Але насправді Борис Кауфман міцно пов'язаний з вищими політичними діячами країни. Їх поєднують міцні корупційні зв'язки.

Як тільки Віктор Янукович зайняв президентське крісло, Борис Кауфман і його бізнес-партнер Олександр Грановський стали наполегливо втиратися в «Сім'ю» шапкового царя. Їм це таки вдалося!

Незабаром Борис Кауфман став кишеньковим банкіром Януковича та його підручних. Це означає, що «Фінбанк», підконтрольний Кауфману, брав участь у реалізації нелегальних фінансових операцій «Сім'ї». Але не тільки цими махінаціями займався одеський підприємець. Але про це трохи пізніше...

Варто відзначити, що з новою владою Борис Кауфман та Олександр Грановський змогли налагодити не менш якісні відносини. Про це також свідчать їхні нічні візити до Адміністрації Президента України.

Подейкують, що побудувати співпрацю з Петром Порошенком одеському тандему допоміг Борис Ложкін.

Благодійність

Борис Кауфман займається благодійністю. Як відомо саме він виділяв кошти для реконструкції Храму Гробу Господнього в Єрусалимі.

Компромат і скандали

Борис Кауфман та його бізнес-партнер Олександр Грановський – постійні герої одеських хронік про рейдерство та інші види криміналу у великому бізнесі.

Цей діловий тандем відносять до наближених колишнього президента Віктора Януковича.

У 2009-му році Борис Кауфман та Олександр Грановський привласнили компанію «Чорномортехфлот». Вона займалася днопоглибленням.

З чуток, приватизувати таку велику фірму цим бізнесменам вдалося завдяки чорним махінаціям.

Усього за 3 роки «Чорномортехфлот» перетворився з державного підприємства на приватне акціонерне товариство.

У 2011-му році Борис Кауфман та його партнер домоглися дозволу від Одеської міськради на реконструкцію аеропорту. Варто відзначити, що аеропорт «Одеса» має міжнародне значення. Складно уявити, але дозвіл на реконструкцію дозволив Кауфману і Грановському в подальшому приватизувати аеропорт. Державі залишилося усього 25% акцій цього підприємства.

Інсайдери повідомляють: отримати державний аеропорт в особисту власність допоміг усього один дзвіночок Віктора Януковича. Як добре, коли твій друг Президент! Але послуга за послугу...

Натомість Кауфману та Грановському належало побудувати новий аеровокзальний комплекс і реконструювати злітну смугу. Ці роботи повинні були укластися в бюджет 180 млн USD.

Через кілька місяців Борис Кауфман та Олександр Грановський призначили в правління та наглядову раду аеропорту «Сімферополь» своїх ставлеників. До того ж одна з компаній цього бізнес-дуету за приголомшливим збігом обставин виграла тендер на реконструкцію головного аеропорту Криму. Сімферопольський аеропорт потрапив під контроль Борі та Саші.

У 2013-му році головою одеського аеропорту став Сурен Сарданян. Цікаво, що цей нікому не відомий діяч мав тісні зв'язки з тодішнім віце-прем'єр-міністром Олександром Вілкулом.

Через місяць державний «Укрексімбанк» видав Одеському аеропорту кредит під державні гарантії. Сума позики склала 30 млн USD. Повертати борг по суті довелося простим громадянам...

Трохи пізніше Одеський аеропорт знову заявив про необхідність у реконструкції. Тіньовий конкурс виграла одна з компаній Кауфмана та Грановського. На реконструкцію хлопці отримали 1,63 млрд грн.

Пізніше цей тендер спробувала оскаржити Прокуратура Одеської області. Тоді вже у президентському кріслі сидів Петро Порошенко.

Щоб залагодити справу з душком, Борис Кауфман вирушив до Адміністрації Президента.

Своїм візитом він ощасливив Бориса Ложкіна, у якого кілька років тому викупив журнал «Фокус». Після цього Прокуратура програла суд і не стала оскаржувати рішення сліпої Феміди. Але повернемося на кілька років назад...

Отже, у 2013-му році Борис Кауфман та його партнер поставили свою людину на посаду генерального директора аеропорту «Бориспіль». Потім до складу топ-менеджерів потрапило ще кілька ставлеників одеського тандему. Після цього низка послуг, які надаються в аеропорту, була передана компаніям, підконтрольним Кауфману та Грановському.

Після Революції Гідності активісти Євромайдану зажадали змінити гендиректора аеропорту «Бориспіль». Сказано – зроблено. Кауфман та Грановський замінили його на іншого ставленика – Сергія Гомболевського. До речі, набагато раніше його звільнили з аеропорту «Бориспіль» за здійснення фінансових махінацій. До цього Гомболевський був виконавчим директором в аеропорту «Одеса». Але нікого не збентежили ці факти...

Так 75% всіх авіаперевезень країни зосереджені в руках одеського тандему. Подейкують, що в період правління Віктора Януковича ці підприємці були «смотрящими» за найбільшими аеропортами України.

Після втечі шапкаря Віті ситуація не змінилася. Очевидно, Борис Кауфман та Олександр Грановський знайшли спільну мову з Петром Порошенком, а новий Гарант Конституції знайшов свої вигоди.

У 2014-му році вкладники не змогли отримати кошти за своїми депозитами у «Фінбанку». За словами глави одеського відділення, фінансові операції тимчасово припинені, оскільки «Фінбанк» знаходиться в процесі злиття з «Platinum Bank». Відомо, що «Platinum Bank» також знаходиться у власності Бориса Кауфмана.

Трохи раніше у ЗМІ з'явилося повідомлення, що «Фінбанк» та «Platinum Bank» продовжують фінансувати «Сім'ю» Януковича та сепаратистів. На цій підставі було проведено перевірки. Так вдалося з'ясувати, що вищезгадані банки провели 27 транзакцій, перерахувавши гроші з України в офшорні зони. Загальна сума переведених коштів склала 6,5 млрд USD. Експерти стверджують: внаслідок цих операцій «Фінбанк» та «Platinum Bank» стали найзбитковішими в країні. Їхній загальний дефіцит перевищує 60 млн USD.

У цей же період Борис Кауфман від імені «Platinum Bank» планував придбати банк «Михайлівський». Це повинно було статися якраз напередодні банкрутства компанії, що купується. Але угоду зірвали правоохоронні органи. Ймовірно, залишки коштів банку «Михайлівський» могли б врятувати справи «Platinum Bank».

Незабаром у багнюці проблем загрузла ще одна компанія Кауфмана – «Мегаполіс». Вона займалася продажем тютюнових виробів. Скупивши компанії конкурентів, «Мегаполіс» став фактичним монополістом ринку. Використовуючи лояльних представників влади, Кауфману вдавалося зберігати позиції «Мегаполісу», які могли під'їсти європейські закони, прийняті в Україні. Афери цієї компанії також були помічені Прокуратурою.

Щоб вирішити проблему, Борис Кауфман працевлаштував сина генпрокурора.

Подейкують, що він також передав частину акцій «Мегаполісу» Юрію Луценку, Арсену Авакову та Борису Ложкіну. Як-то кажуть: вовки ситі та вівці не надкушені. Потім усі активи «Мегаполісу» були переведені на іншу компанію, а порожній «Мегаполіс» передали до суду.

У 2018-му році, після скандалу з «Platinum Bank», який усе-таки розорився, Борис Кауфман спробував привласнити будівлю, де раніше розташовувалася ця фінустанова. Варто відзначити, що ця будівля розташована в самому центрі Одеси. Її площа становить понад 11 тис. м2. Вартість цієї нежитлової нерухомості перевищує 100 млн грн.

Правоохоронцям вдалося виявити факт незаконної спроби перепродажу.

Статок

У 2013-му році Борис Кауфман потрапив до топ-200 найбагатших і найвпливовіших жителів України. Рейтинг складав журнал «Фокус». Капітал підприємця журналісти оцінили у 62,2 млн USD.

Згадки про персону