Денис Бігус
Денис Бігус
1009

Денис Бігус

Бігус Денис Станіславович: журналіст та автор програми «Наші гроші»

Бігус Денис Станіславович — журналіст-розслідувач, відомий із передачі «Наші гроші» про корупцію в українській політиці.

  1. Біографія 
  2. Освіта
  3. Сім’я 
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання 

Біографія

Денис Станіславович Бігус народився 15 жовтня 1985 року у місті Вінниця.

Освіта

Денис закінчив Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка. Має диплом історика.

Сім’я

Бігус одружений з Катериною Соболєвою. Вона навчалася у КНТЕУ та Українському католицькому університеті. Працювала у Vodafone Ukraine. З 2019 року Катерина – співробітниця київської філії Центру здоров'я та розвитку «Коло сім'ї».

У грудні 2020 року реєструвалася як фізична особа-підприємець (основний вид діяльності – інша діяльність у сфері охорони здоров'я). У подружжя дві дочки: Ксенія та Аліса.

Кар'єра

Ще у студентські роки Бігус став писати для видання «Мій комп'ютер». Перші статті майбутнього журналіста-розслідувача були про інтернет-сервіси та комп'ютерні ігри.

З серпня 2002 до березня 2003 року він був прессекретарем Культурно-просвітницького центру «Дружба» при Міністерстві культури. Далі кілька місяців Денис працював у редакції видання Медіагрупи РІА «Київський капіталіст».

У 2004 році він був редактором районної газети «Дніпрянська правда», а потім позаштатним кореспондентом газети «Вечірні вісті» та кореспондентом політичного відділу інформагентства «Інтерфакс-Україна».

До січня 2008 року обіймав тут посаду нічного випускаючого редактора. Паралельно з цим на початку 2005 року Денис став кореспондентом програми «Новий час», що виходила на «П'ятому каналі».

Навесні 2006 року Бігуса призначено редактором новин порталу «Сегодня». Пізніше він був кореспондентом сайту «Економічна правда», а також журналістом відділу політики газети «Время», редактором відділу політики газети «Українська газета», позаштатним кореспондентом телеканалу КРТ, очолював редакцію інформагентства «Друга смуга».

На початку 2008 року Денис вирішив піти з журналістики та став підприємцем. Як Бігус згадував сам, він вирощував ялинки, торгував автохімією PRO TEC та організував центр з ландшафтного дизайну.

Проте восени 2010 року він все ж таки повернувся у професію журналіста. Денис влаштувався одразу на три роботи: вів стрічку новин видання інтернет-видання «Главред», читав новини на радіо «Перець ФМ» і був спеціальним кореспондентом телеканалу ТВі. Згодом Денис залишився лише на телеканалі.

Але після того, як у травні 2013 року ТВі було захоплено рейдерами, Бігус залишив телеканал і став кореспондентом міжнародної мережі журналістів-розслідувачів (OCCRP). Розслідування Дениса виходили у «Kyiv Post» та «Українська правда».

За кілька місяців Бігус став автором та ведучим програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (проєкт Bihus.info). Він активно підтримав Євромайдан та займався організацією складу з розподілу ліків.

«Наші гроші» — програма про розслідування корупційних схем українських чиновників. Завдяки роботі журналістів під керівництвом Бігуса вдалося викрити сотні корупційних схем, ліквідувати десятки незаконних тендерів, звільнити низку високопосадовців у Міністерстві оборони, Міністерстві внутрішніх справ, Укрзалізниці, Укрпошті.

Після втечі президента Януковича з країни журналіст взяв участь у проєкті YanukovychLeaks, брав участь у відновленні документів з офісу ще одного втікача – олігарха Сергія Курченка. З жовтня до листопада 2014 року він працював у громадській організації «Центр Протидії Корупції».

Влітку 2014 року Денис став засновником ТОВ «Пітерфальк Бюро», яке займається виробництвом кіно- та відеофільмів, телевізійних програм. Бігус запустив проєкти «Декларації», на якому публікувалися декларації українських державних службовців та «ГарнаХата» — бази власників елітної нерухомості.

Наприкінці 2014 року журналіст увійшов до складу громадської ради з люстрації при Мін'юсті, а за пів року — громадського контролю НАБУ.

У 2015 році він створив дві громадські організації «ТОМ 14» та «Канцелярська сотня». Навесні 2015 року Бігус почав викладати в Українській медіа-школі та школі журналістики «Української правди».

Денис — лауреат багатьох журналістських премій та нагород, таких як «Честь професії» (2013, 2014), The Bobs (2016), «Високі стандарти журналістики» (2018) та інші.

Компромат

Родичі із ФСБ

Взимку 2019 року журналіст Андрій Дзиндзя опублікував інформацію, що Бігус приховав впливових родичів з Російській Федерації. Точніше вони є родичами його дружини.

Дядько та двоюрідний брат Катерини Соболєвої — колишній та нинішній співробітники контррозвідки ФСБ. Дядько після відставки з російської спецслужби став впливовим бізнесменом. Денис підтвердив цю інформацію. Але повідомив, що спілкувався з родичами дружини востаннє ще у 2012 році.

«Миротворець»

Влітку 2020 року Денис потрапив до бази даних сайту «Миротворець». За інформацією аналітиків сайту, журналіст маніпулював суспільно значущою інформацією, а також поширював свідомо неправдиву інформацію з метою підриву довіри до українських державних інституцій.

Причиною стало те, що команда програми «Наші гроші» випустила фільм про схеми розкрадання батька та сина Гладковських (Свинарчуків) в оборонному комплексі на сотні мільйонів гривень. Після публікації цього матеріалу президент Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади заступника секретаря РНБО.

Сам Денис із приводу попадання у базу сайту написав, «безмежно шкода, що відмінний на старті проєкт «Миротворець» так сильно поринув «у політичку». Він зазначив, «вписуватися за шахраїв заради їхньої політичної помсти це не дуже гідно».

У липні 2020 року один зі столичних судів визнав матеріал недостовірним і таким, що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського щодо розкрадання в оборонній промисловості. Протягом десяти діб з дня набрання рішенням суду законної сили журналісти мали спростувати поширену інформацію.

Помилка у матеріалі про обшуки у Іллі Киви

У грудні 2021 року Bihus.Info випустили розслідування про обшуки у парламентарія Іллі Киви. Журналісти стверджували, що у народного обранця було знайдено велику суму грошей, злитки золота і навіть його портрет в образі італійського дуче Беніто Муссоліні.

Але вже наступного дня після виходу ролик про Киву було видалено. Сам політик пообіцяв подати до суду на журналістів за наклеп. Бігус у відеозверненні розповів, що припустився помилки під час проведення розслідування.

За словами журналіста, джерело з правоохоронних органів передав йому фото- та відеоматеріали з обшуків у будинку Киви. Але у них були фото з іншої справи, а саме з обшуку, який проводили співробітники ДБР у полтавському центрі конвертації.

Декларація

Денис Бігус не держслужбовець, але у квітні 2018 року подавав до НАЗК електронну декларацію про свої доходи.

На той момент журналіст володів квартирою (75,1 кв.м.) у Борисполі, а у його дружини була частка (25%) на квартиру (23,5 кв.м.) у Вінниці. Денис їздив на автомобілі Hyundai Tucson 2006 року випуску, а Катерина – на Daewoo Matiz 2006 року випуску.

Посилання

Сайт

Facebook

Youtube

Згадки про персону