Дмитро Кравченко
  • Країна
    Україна
Дмитро Кравченко
3393

Дмитро Кравченко

Дмитро Кравченко: український бізнесмен-аграрій, який продовжує сімейну справу

Дмитро Кравченко - Фото 1

Дмитро Кравченко є главою наглядової ради агрохолдингу LNZ Group, який займається вирощуванням і торгівлею зерна і с/г продукції. Він активно розвиває свій бізнес, в тому числі й за рахунок незаконного використання деяких ділянок землі. Входить в золоту сотню "Форбс".

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Новини
7. Статки і джерела доходів

Біографія

Про біографію Дмитра Леонідовича Кравченка мало що відомо. Народився він десь у 1975 році. Продовжує сімейний бізнес, керуючи великим агропідприємством повного циклу LNZ Group.

Сім'я

Батько Дмитра заснував LNZ Group і став її мажоритарним власником, передавши керівництво компанією своєму синові. Сам же Кравченко-молодший одружений, виховує сина.

Освіта

Має вищу освіту.

Кар'єра

В одному з інтерв'ю Дмитро Леонідович розповів, що сімейним бізнесом почав займатися ще в 1992-1993 роках. Бувши студентом ВНЗ, написав дипломну роботу на базі батьківського заводу про способи збуту і реалізації продукції. Пізніше вирішив втілити свої напрацювання в життя. Прийшовши на завод в якості співробітника, Дмитро зайнявся маркетингом, а згодом заснував цілий комерційний відділ.

Про 90-ті згадує, як про цінний урок. Каже, що тоді вони з батьком були звичайними парубками з села, тому хлопці з іншими підходами до життя спробували "віджати" бізнес. Вони цього не дозволили, дали відсіч.

Батькові Дмитра вдалося викупити значну частину акцій підприємства і стати його мажоритарним власником. Це змусило конкурентів відступити.

У нинішній час Дмитро Кравченко керує підприємством на пару з колишнім однокласником Михайлом Сідлецьким, якому належить чверть акцій компанії. У школі вони не сильно дружили, зате після закінчення ВНЗ зблизилися і стали партнерами по бізнесу.

З приходом на завод майбутній глава підприємства зрозумів, що стара технологія виробництва насіння цукрових буряків себе вижила. До того ж, вітчизняна продукція стала нецікава ринку, оскільки на її місце прийшла більш перспективна імпортна селекція. Щоб відповідати потребам ринку, власники пожертвували вітчизняним насінням на користь закордонних.

На початку 2000-х Дмитро Кравченко познайомився з гендиректором українського представництва бельгійської компанії "Сесвандерхаве-Україна" Олександром Мельником. Так, у 2006 році Лебединський насіннєвий завод став партнером підприємства, займаючись реалізацією гібридів цукрових буряків "Сесвандерхаве".

Побачивши хороші результати такої співпраці, вже в 2007 році підприємство Кравченка зайнялося реалізацією насіннєвої продукції міжнародної компанії DuPont Pioneer, ставши її офіційним дистриб'ютором.

Крім дистрибуційного напрямку, Дмитро Кравченко почав активно розвивати сільськогосподарський напрям. Тоді підприємець вирішив створити бізнес повного циклу, самостійно займаючись вирощуванням, виробництвом і реалізацією продукції.

Згодом сільгоспвиробництво стало таким же важливим і прибутковим напрямом діяльності компанії, як насінництво і дистрибуція. Почавши з 2 000 га, LNZ Group поступово збільшувала земельний банк, який в даний час складає більше 60 000 га. До того ж, підприємство контролює 33 аграрних фірми і кілька тисяч робітників.

Чутки і компромат

У грудні 2017 року декілька інтернет-видань опублікували інформацію про те, що Черкаський агрохолдинг ЛНЗ Дмитра Кравченка незаконним чином привласнив собі близько 2 000 га землі в Золотоноші. Йдеться про "Племінне завод-дослідницьке господарство "Золотоніське", яке, перебуваючи за межами населеного пункту, займає кілька тисяч гектарів землі.

Конфлікт почався ще в 2016 році. Тоді правоохоронні органи порушили кримінальну справу на підставі самовільного використання земельної ділянки компанією LNZ Group. В ході досудового слідства було з'ясовано, що керівництво Золотоніського господарства використовує землю, не маючи відповідних дозволів.

Через місяць районним судом було видано доручення співробітникам Державної інспекції обласного сільського господарства і Золотоніського районного держгеокадастру провести перевірку підприємства. Як з'ясувалося, за більш ніж півроку чиновники не вжили жодних заходів щодо компанії, тому справу доручили представникам Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області.

Хоча в червні 2017 року розслідування було закрито нібито через відсутність правопорушення, згідно з даними Держгеокадастру ЗАТ "Золотоніський" користується землею самовільно, оскільки не значиться ні серед власників, ні серед орендарів ділянок, які до сих пір знаходяться у власності держави.

Дмитро Кравченко - Фото 2

Новини

У травні 2018 року стало відомо, що "Лебединський насіннєвий завод" (ТОВ "ЛНЗ-АГРО") під керівництвом Дмитра Кравченка повністю викупив рослинницьке підприємство в Черкаській області "Шпола-Агро Індустрі", збільшивши таким чином свій земельний банк до 70 000 га.

За деякими даними, за агрофірму з земельним банком близько 8 500 га бізнесмен заплатив майже 16 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що компанія LNZ Group створена на базі Лебединського насіннєвого заводу. Займається вирощуванням і продажем насіння кукурудзи, пшениці, ячменю, соняшнику, а також тваринництвом. У нинішній час у власності холдингу знаходиться більше 70 000 га землі, а також більше 4 500 голів ВРХ. Крім того, компанія має в своєму розпорядженні два великих елеватори в Сумській і Кіровоградській областях і власний автопарк.

У сферу діяльності підприємства "Шпола-Агро Індустрі" входить вирощування пшениці, соняшнику і кукурудзи, розведення великої рогатої худоби, вирощування і торгівля насінням, а також первинна обробка та зберігання зерна. У 2016 році чистий прибуток компанії склав понад 10 мільйонів гривень, тоді як в попередньому році її доходи були оцінені в понад 155 мільйонів гривень.

Дмитро Кравченко - Фото 3

Статки і джерела доходів

Дмитру Кравченку перейшло від батька 75% акцій компанії LNZ Group. Бувши главою підприємства, у 2018 році бізнесмен таки увійшов до сотні найбагатших українців, зайнявши 99 місце в рейтингу видання "Фокус". Його матеріальні статки були оцінені в 45 мільйонів доларів. Роком раніше в тому ж рейтингу Дмитро був на 96 місці.

Журнал "Форбс" у 2016 році розмістив підприємця на 83 сходинці у своєму рейтингу зі статками у 42 мільйони доларів. На квітень 2019 року капітали Кравченка становили тих же 42 мільйони доларів за версією спеціалістів "Форбс".

Дмитро Кравченко - Фото 4
Згадки про персону