Дмитро Разумков
  • Дата народження
    8 жовтня 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Разумков Дмитро Олександрович: колишній голова Верховної Ради IX скликання

Разумков Дмитро Олександрович — син першого помічника Кучми, політконсультант і спікер Зе-команди на президентських виборах 2019 року, ексголова партії «Слуга народу». З 29 серпня 2019 по 7 жовтня 2021 року — глава Верховної Ради IX скликання.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Дмитро Олександрович Разумков народився 8 жовтня 1983 року в місті Бердичів Житомирської області. У 14 років переїхав до Києва.

Освіта

У столиці Разумков отримав атестат в 38-му ліцеї. Спікер Верховної Ради IX скликання має дві вищі освіти: економіста-міжнародника і юриста. Він закінчив ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка (2007) та податкову академію в Ірпені (2011).

Сім’я

Батько Дмитра — Олександр Васильович (1959-1999) — за радянських часів працював в Дніпропетровському обкомі комсомолу, в 1990-і роки завідував парламентським секретаріатом у справах молоді.

Разумков-старший був помічником президента Кучми та керівником президентської служби помічників і референтів, заступником секретаря РНБО, керував Українським центром економічних і політичних досліджень (нині носить його ім'я).

За словами Разумкова-молодшого, його батько більше тяжів до Російської Федерації, ніж до західних країн.

Мати Разумкова — Наталія Іванівна Кудря (1959 р.н.) - актриса кіно і театру, народна артистка України.

У Дмитра є зведений брат по батькові Гліб (1998 р.н.). Він народився в цивільному шлюбі Олександра Разумкова і журналістки Юлії Мостової.

У 2004 році Дмитро одружився з Юлією Чайкою (1984 р.н.), доньці миколаївського міського голови Володимира Чайки. Юлія — ​​співвласниця «Української політконсалтингової групи» (34%).

У жовтні 2018 року вона зареєструвалася як фізична особа-підприємець (основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління). До 2020 року Юлія володіла компанією «Бізнесінвестбуд» (оптова торгівля лісоматеріалами, будівельними матеріалами та сантехнічним обладнанням) і мережею ломбардів «Про100Кредіт».

У шлюбі з Юлією у Дмитра народилося двоє синів: Олександр і Олексій.

Кар'єра

Ще в V скликанні Верховної Ради (2005-2006) Разумков був помічником народного депутата від Партії регіонів Валерії Матюхи. Свої обов'язки він виконував на громадських засадах.

Після закінчення Інституту міжнародних відносин Дмитро став держслужбовцем. Він влаштувався в Мінрегіонрозвитку, де був співробітником Департаменту із забезпечення діяльності міністра та колегії міністерства. Потім Разумков перейшов в Кабмін.

У 2009 році він залишив держслужбу та протягом наступних двох років працював на топ-посадах в комерційних компаніях. У 2013 році Разумков став радником Андрія Ніколаєнка на посаді губернатора Кіровоградської області. Крім того, з 2010 по 2014 рік був помічником Сергія Тігіпка. У 2015 році Дмитро очолив компанію «Українська політконсалтингова група». Також був тут керуючим партнером.

До 2019 року він володів ТОВ «Інтерінвест XXI століття». Фірма займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління. Пізніше компанія перейшла у керування дружини Разумкова.

На початку 2019 року Дмитро став головним радником і спікером президентського штабу Володимира Зеленського. У травні того ж року Разумков очолив партію «Слуга народу». На цій посаді він змінив Ігоря Баканова, який очолив СБУ.

У червні 2019 року під першим номером в списку цієї політсили Разумков успішно балотувався в парламент. У серпні того ж року 382-ма голосами «за» Дмитро був обраний головою Верховної Ради IX скликання. У листопаді він склав із себе обов'язки глави «Слуги народу».

Крім того, він був співголовою міжпарламентської асамблеї Верховної Ради, литовського Сейму, Сейму і Сенату Польщі, а також був співголовою міжпарламентської асамблеї українського, грузинського і молдавського парламентів. Разумков керував Виконкомом національної парламентської групи в міжпарламентському союзі. Входив до складу РНБО. У грудні 2019 року голова парламенту увійшов до складу Національної інвестиційної ради.

7 жовтня 2021 року Верховна Рада більшістю голосів (284 парламентарія) проголосувала за зняття Разумкова з посади парламентського спікера. Як повідомляли ЗМІ, причиною став конфлікт Разумкова з одного боку і «Слуги народу» та президента — з іншого через закон про олігархів.

Глава парламенту подавав власні правки до законопроєкту. Дмитро виступав проти того, щоб в компетенції РНБО було створення реєстра олігархів. На його думку, цим повинна займатися незалежна і спеціальна комісія.

Коли законопроєкт був прийнятий у другому читанні, спікер заявив, що текст документа можуть фальсифікувати. Він підкреслив, що його підпис під документом з'явиться тільки після того, як йому нададуть «коректний текст».

В Офісі президента ситуацію, що склалася назвали «світоглядним конфліктом». У фракції конфлікт з Разумковим назвали «складною виробничою ситуацією».

У своєму виступі перед голосуванням за свою відставку Дмитро зауважив, що влада відмовилася від принципів верховенства закону і почала наступ на свободу слова. Крім «слуг народу» за звільнення спікера проголосувало 20 представників ВО «Батьківщина», 19 нардепів від «За майбутнє», 18 членів депутатської групи «Довіра» і по шість — з «Голосу» і позафракційних парламентаріїв.

Компромат

Влітку 2019 року суспільний рух «Чесно» повідомляло про гречкосійство Разумкова. За кілька тижнів до парламентських виборів він взяв участь в концерті.

Протягом чотирьох років (2006-2010) Дмитро був членом Партії регіонів. Він відзначав, що прийшов в цю політичну силу через неприйняття Віктора Ющенка і подій 2004-2006 року.

Разумков підкреслив, що не був політтехнологом партії і не перебував у лавах «Молодих регіонів». А після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах 2010 року, Дмитро покинув Партію регіонів.

У 2019 році багато українських патріотично налаштованих громадян критикували Разумкова за те, що він дає інтерв'ю російською мовою. За словами Дмитра, на це було дві причини.

По-перше, таким чином він давав меседж Кремлю про те, що в Україні не утискають російськомовних. По-друге, він не вважав питання мови головним в країні, в якій йде війна. При цьому, під час офіційних виступів у якості спікера Разумков використовує державну мову.

Голова Верховної Ради взимку 2021 року утримався при голосуванні за введення санкцій проти трьох телеканалів з так званого «пулу Медведчука» («112 Україна», NewsOne та ZIK).

Як заявив Разумков, санкції хороші там, де немає можливості покарати відповідно до законодавства України. Також, за словами топчиновника, санкції проти телеканалів — це погано, кому б вони не належали.

Декларація

У березні 2021 року Дмитро Разумков опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У селі Софіївська Борщагівка ексспікеру парламенту належить земельна ділянка (1020 кв.м.) і домоволодіння (492,2 кв.м.). У Києві він володіє квартирою (78,5 кв.м.) та офісом (74,9 кв.м.). Ще одна столична квартира (165,55 кв.м.) йому належить на правах спільної власності з матір'ю.

Юлія Чайка має дві квартири (53,2 і 44,5 кв.м.) в Києві, земельну ділянку (962 кв.м.) та житловий будинок (489,6 кв.м.) в Миколаєві. Там же в спільній власності їй належить квартира (73,2 кв.м.). Дружина Разумкова орендує земельну ділянку (1333 кв.м.) в Миколаєві, два приміщення (120 та 30 кв.м.) в місті Чигирин, нежитлові приміщення (42,2 і 61,6 кв.м.) в селах Сагунівка і Мошни Черкаської області.

Дмитру належить два автомобілі марки Toyota: Land Cruiser 2013 року випуску і Camry 2012 року випуску. Юлія в березні 2019 року купила BMW X5 2016 року випуску за 1,4 мільйона гривень, а через три місяці — Tesla S 2017 року випуску за 750 тисяч. На обох машинах дружини Дмитро їздить за довіреністю.

За 2020 рік сукупний дохід Разумкова склав 2,3 мільйона гривень. З них зарплата голови парламенту склала 547,5 тисячі, а від продажу нерухомості він отримав 1,7 мільйона. Юлія Чайка поповнила сімейний бюджет майже на сім мільйонів гривень.

У банках Дмитро зберігає 178 тисяч гривень, 454 євро та 694 долари. Юлія — ​26 тисяч гривень і 839 євро. Готівковими коштами він задекларував 28,5 мільйона гривень, 75 тисяч доларів, у дружини — 970 тисяч гривень, 140 тисяч доларів і 45 тисяч євро.

Посилання

Facebook

Twitter

Instagram

Згадки про персону