Дмитро Саганович
  • Дата народження
    15 листопада 1974
  • Країна
    Україна
Дмитро Саганович
4885

Дмитро Саганович

Саганович Дмитро Васильович: депутат Дніпропетровської облради і учасник темних схем з тендерами

Дмитро Саганович - Фото 1

Саганович Дмитро Васильович — депутат від Самопомочі, якого називають людиною дніпровського олігарха Вадима Єрмолаєва.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Дмитро Васильович Саганович народився 15 листопада 1974 року в місті Дніпродзержинськ (зараз — Кам'янське).

Освіта

У 1996 році Дмитро закінчив Дніпропетровський національний університет за спеціальністю "Фінанси і кредит".

Сім’я

Саганович офіційно не одружений. Але має дочку Поліну.

Кар'єра

У серпні 2014 року Саганович зареєструвався як фізична особа-підприємець. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом діяльності є "інші інформаційні послуги".

У 2015 році Дмитро був обраний до Дніпропетровської обласної ради від партії "Об'єднання "Самопоміч". Саганович йшов на вибори під першим номером. В облраді він зайняв посаду секретаря постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів.

Дмитро Саганович - Фото 2

Дмитро керував ТОВ ВКФ "Укрсільгосппром". На момент виборів він обіймав посаду комерційного директора ТОВ "Агротек".

Він має частки в наступних фірмах:

  • ТОВ "Торговий дім "Армада" — оптова торгівля машинами та устаткуванням для добувної промисловості та будівництва;
  • ТОВ "Аверс-Груп" — покупка і продаж власного нерухомого майна;
  • ТОВ "Агротек-Інвест" — виробництво машин та устатковання для сільського та лісового господарства.

В останній Саганович також обіймає посаду директора. Ще в п'яти фірмах він є кінцевим бенефіціарним власником (контролером). Три з них — АТ ЗНВКІФ "Спектр-Фінанс", ТОВ "Агро Транс Інвестиції" і ТОВ "Аверс-Груп" розташовані в місті Дніпро. А ще дві — за кордоном: Alsora Limited на Кіпрі і Industrial Trading and Processing Company LTD в Великобританії.

Компромат

Дмитро Саганович - Фото 3

Журналісти "Наші гроші" писали у 2013 році про аферу, що дозволила "Єрмолаєва отримати 14 мільйонів від держструктури, яка не хотіла платити через відсутність грошей на замовлений товар".

"Почалося все наприкінці 2011 року, коли «Укртрансгаз» вирішив придбати кран. Не простий, а дорогий. Продавців прийшло четверо, двох найдешевших одразу відсікли".

"Врешті перемогло ТОВ «Торговий Дім «Армада ЛТД» із сумою 13,95 млн грн. Інший конкурент – ТОВ «Аргус Лімітед» – виставивши 14,65 млн грн,  програв".

"14 листопада 2011 року «Укртрансгаз» і «Армада ЛТД» уклали договір про постачання стотонного автокрана Liebherr LTM 1100-4.2. Загальна сума – 13,95 млн грн, в тому числі ПДВ – 2,33 млн грн. Кількахвилинний пошук подібної продукції через Google, показав, що зараз такий товар можна купити за 8,26 млн грн".

"Одразу після тендеру «Укртрансгаз» повідомив щасливих переможців, що грошей у нього немає". Після цього "фірма-переможець привела до «Укртрансгазу» іншу фірму, яка зробила пропозицію".

"Суть пропозиції, увага(!): якщо «Укртрансгаз» не може заплатити за кран, то за нього це зробить ТОВ «Торговий дім «Агротек», тобто той благодійник, якого знайшов переможець – «Армада ЛТД». Юридичною мовою – «Агротек» став поручителем контракту «Укртрансгазу».

Пікантності ситуації додавав той факт, що власниками, що «Агротеку», що «Армади» були практично ті самі люди. Відтак виходило, що, якби «Укртрансгаз» не заплатив, то бізнесмени віддали б держструктурі кран задурно.

Чуда, ясна річ, не сталося. «Укртрансгаз» не заплатив. Після чого постачальник крану, тобто «Армада», у повній відповідності до законодавства подав в суд. Одразу на обох боржників: «Укртрансгаз» і «Агротек», тобто на самого себе.

Суд теж виніс абсолютно законослухняне рішення. Він виявив, що гроші в «Укртрансгазу» є, договір підписаний, кран приїхав. Те, що гроші, можливо, зарезервовані на якісь інші цілі – це нікого не хвилює. Тому «Укртрансгаз» мусить віддати 13,95 млн грн за кран, відсоток – 310 тис. грн і 70 тис. грн судового збору. Під час судового засідання «Армада» зняла всі претензії до «Агротеку».

"У сухому залишку все сталося, як і повинно було статися. Кран приїхав, гроші заплачені, поручителі вільні від обов'язків".

Отже, "переможець: «Торговий Дім «Армада ЛТД». На момент укладання угоди її власником була «Армада Коммерс ЛТД» (Віргінські острови).

Восени 2012 року співвласниками стали ексдепутати Дніпропетровської облради Дмитро Саганович і Роман Бондаренко, який також має частку в ТОВ «Агротек-Інвест».

Поручитель -  «Торговий дім «Агротек». Статутний капітал — 50 000 грн. Нагадаємо, виступив поручителем контракту на 13 млн.

Власники: британська «Юкей Трейд Альянс ЛТД» і Дмитро Саганович.

Бенефіціаром. Саганович — директор ТОВ ВКФ «Укрсільгосппром», власниками якої є Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський, заступник Ради директорів корпорації «Алеф» Єрмолаєва.

У звіті про результати проведення закупівлі вказана юридична адреса ТОВ «Торговий Дім «Армада ЛТД», яка збігається з адресою ТОВ ВКФ «Укрсільгосппром» — Дніпропетровськ, вул.Собінова, 1".

Дмитро Саганович - Фото 4

Дніпровські ЗМІ перед місцевими виборами 2015 року писали про те, що Самопоміч і Опозиційний блок в місті "фактично йдуть в одній зв'язці". За інформацією журналістів, у партії були загальні спонсори.

"У дніпропетровській Самопомочі є два головних спонсори — місцеві олігархи: В'ячеслав Мішалов, генеральний директор ПАТ «НВО «Дніпропрес», і Вадим Єрмолаєв, господар корпорації «Алеф».

Крім Самопомочі об'єднує олігархів інтернет-провайдер «Фрегат» — і Мішалов (через ТОВ «Фрегат ІСП»), і Єрмолаєв (через ТОВ «Телеміст») є його співвласниками.

Мішалов не тільки спонсорує Самопоміч, але і сам йде в депутати міської ради разом з іншим співвласником, і одночасно директором з маркетингу «Фрегата» Сергієм Шишкіним. Всього ж мішаловско-єрмолаєвський провайдер веде у владу 10 своїх представників: з них 8 — в місто, і ще 2 — в область".

Дмитро Саганович займає пост комерційного директора ТОВ «Агротек», кінцевим бенефіціаром якої є Вадим Єрмолаєв.

Дмитро Саганович - Фото 5

Декларація

У квітні 2020 року Дмитро Саганович опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат облради володіє 20 земельними ділянками в селищі Графське в Сімферопольському районі Криму, а також чотирма квартирами: дві в Дніпрі (126,9 і 56 кв. м), одна в Маріуполі (110,2 кв. м) та ще одна в Болгарії (96 кв. м). Сагановичу належить два автомобілі: Dodge Challenger 2017 року випуску і Nissan Maxima 2002 року випуску.

За 2019 рік сукупний дохід Дмитра склав 4,8 мільйона гривень. У банку Саганович зберігає 35 тисяч гривень, у його доньки — одна тисяча гривень. Готівковими коштами депутат і підприємець задекларував 1,6 мільйона гривень і 670 тисяч євро. Також йому належать акції Alsora Limited (2000 акцій) і Industrial Trading and Processing Company LTD (одна акція).

Згадки про персону