Дмитро Сеник
Дмитро Сеник
744

Дмитро Сеник

Сенік Дмитро Юрійович: заступник міністра закордонних справ з питань цифровізації

Сенік Дмитро Юрійович — на дипломатичній службі з 2003 року. Очолював українське посольство в Сінгапурі та за сумісництвом Брунеї і Нової Зеландії. З липня 2020 року обіймає посаду заступника міністра закордонних справ. Відповідає за напрямок цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім`я
  4. Кар`єра
  5. Декларація
  6. Посилання

Біографія

Дмитро Юрійович Сенік народився 18 серпня 1981 року в місті Київ.

Освіта

Сенік отримав диплом Київського економічного інституту менеджменту. Також він навчався в Середземноморській академії дипломатичних наук Мальтійського університету і Наньянському технологічному університеті Сінгапуру, де вивчав державне управління.

Дмитро — фахівець в області українсько-американських відносин та менеджменту персоналу дипломатичної служби.

Сім'я

Дмитро одружений з Євгенією Євшенецькою. У цьому шлюбі народилося двоє синів: Олександр і Марк.

Кар'єра

У 2003 році Сенік прийшов на роботу до Міністерства закордонних справ. Через чотири роки Дмитро був направлений в перше довгострокове відрядження. З 2007 по 2011 рік він був співробітником політичного відділу українського посольства в Сполучених Штатах.

У 2011 році Дмитро повернувся в Україну, і протягом року був помічником заступника міністра закордонних справ. У період з 2012 по 2014 рік дипломат був радником очільника зовнішньополітичного відомства і віцепрем'єр-міністра. Наступні два роки Сенік керував Департаментом секретаріату МЗС.

У 2015 році Дмитро входив до складу української делегації на Конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

У 2016 році Сенік очолив українське дипломатичне представництво в Сінгапурі і Брунеї. З 2018 року він також керував українським посольством в Новій Зеландії (з резиденцією в Сінгапурі).

Влітку 2020 року Дмитро знову повернувся на батьківщину. 3 липня він обійняв посаду заступника міністра закордонних справ. Цю посаду йому запропонував зайняти безпосередньо голова МЗС Дмитро Кулеба за погодженням з віцепрем'єр-міністром, міністром з питань цифровізації Михайлом Федоровим.

У зовнішньополітичному відомстві Дмитро відповідає за питання цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Сенік зізнався, що у Міністерстві закордонних справ був піонером цифровізації. Коли він влаштовувався на роботу у відомство в 2003 році, то запропонував управлінню кадрів зробити електронну систему обліку кадрових даних.

Отримавши добро, Дмитро створив систему, яка дозволяла пошук з фільтром. За різними параметрами можна було обирати кандидатів відповідно до знанням мов, освіти, досвіду роботи.

На початку 2021 року посадовець МЗС в інтерв'ю розповідав, цифровізацію у відомстві можна розділити на кілька напрямків. Перше — це внутрішня цифровізація. Завершено впровадження системи електронного документообігу. Іншим елементом внутрішньої трансформації стала цифровізація кадрових даних.

Другим напрямком в цій роботі є цифровізація послуг Міністерства, перш за все мова йде про консульські послуги, яка повинна закінчитися в 2021 році.

За словами дипломата, створення електронної черги в усіх українських консульських установах допомагає громадянам за кордоном планувати свій візит, ідентифікувати необхідні документи, які потрібні для отримання консульських послуг.

Консульства, в свою чергу, знаючи скільки у них людей записано на прийом, можуть краще планувати свою роботу. Особливо це важливо в умовах пандемії, коли необхідно уникати фізичних контактів між дипломатичними працівниками і відвідувачами.

Крім того, Дмитро заявив, що відомство займається створенням чат-бота з подальшим впровадженням елементів штучного інтелекту, який буде надавати українцям консультації з консульських питань.

Сенік зазначив, що навесні 2020 року український МЗС провів тестування системи ДРУГ (добровільна реєстрація українських громадян), яка допомагала українським громадянам, які опинилися за кордоном під час локдауна зрозуміти до кого звертатися за консультацією для повернення на батьківщину.

Декларація

У серпні 2021 року Дмитро Сенік опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Топчиновник МЗС володіє в столиці України квартирою (125,5 кв.м.) та паркомісцем (12,1 кв.м.). У серпні 2020 року Дмитро купив квартиру за 5,3 мільйона гривень. Місцем реєстрації Сенік зазначив ще одну київську квартиру (105,4 кв.м.). Є своя квартира в Києві (44,7 кв.м.) й у Євгенії Євшенецької. Цінного рухомого майна у дипломата в декларації не задекларовано.

Зарплата Дмитра за 2020 рік в Міністерстві склала 917 тисяч гривень. Ще 1,3 мільйона йому було нараховано в якості компенсаційних виплат в іноземній валюті як працівнику дипломатичної служби, направленого в закордонне довгострокове відрядження.

Дохід від надання майна в оренду склав 90 тисяч, а від відчуження нерухомого майна він отримав ще 2,4 мільйона. Дружина чиновника продала свою нерухомість за 723,7 тисячі.

У банках Сенік зберігає 6058 гривень, у Євшенецької на рахунках — 8775 доларів і 3906 гривень. На загальному банківському рахунку у подружжя є також 14 тисяч американських і 37 сінгапурських доларів. Готівковими коштами заступник міністра задекларував 22,5 тисячі євро.

Посилання

Facebook

Twitter

Згадки про персону