Хіменес-Браво Ектор: шеф-кухар та популярний телеведучий
Хіменес-Браво Ектор — колумбійський шеф-кухар, який працював у найпрестижніших ресторанах при готелях США, Канади, Росії та Мальдівських островів. З 2009 року – в Україні. Популярність отримав завдяки участі судді кулінарного шоу «Майстер Шеф».
Біографія
Ектор Ісмаель Хіменес-Браво народився 14 січня 1972 року у місті Букараманга, Колумбія.
Освіта
У середній школі Хіменес-Браво зацікавився образотворчим мистецтвом, що пробудило у ньому творчі здібності. Ектор навіть думав стати художником. Але кулінарне мистецтво все ж таки перемогло в ньому. Він навчався у Кулінарній академії Боготи, яку закінчив у 1991 році. Також він має американську бізнес-освіту (МВА).
Ектор – поліглот. Шеф-кухар володіє п'ятьма мовами.
Сім’я
Ектор – третя дитина в сім'ї. Його батько був бізнесменом, мав мережу магазинів електроніки. У кухаря є старший брат Карлос та сестра Клаудія. Брат має власну юридичну контору, а сестра зайнята у сфері IT. Батьки мріяли, що їхній молодший син стане архітектором.
Але ще з юних років мати Хіменес-Браво прищепила йому інтерес до кулінарного мистецтва. Вже у три роки він допомагав мамі готувати обід для сім'ї. Це визначило вибір професії Ектора.
Батьки майбутнього кухаря розлучилися після того, як стало відомо, що у батька виявилося ще дві родини в кожному місті, де він мав бізнес. За словами знаменитості, батько не бачив нічого ганебного жити на три сім'ї. Із батьком у Ектора були складні стосунки.
Він часто знущався і навіть бив сина до крові, а одного разу на його очах вдарив маму хлопчика. Майбутній кухар тричі намагався покінчити життя самогубством.
Ектор не пробачив батька за дитячі приниження та ставлення до матері. Коли Хіменес-Браво став відомим, то батько намагався з ним помиритися. Але Ектор залишився холодним до спроби зблизитися і навіть не приїхав на його похорон. Пізніше шеф-кухар визнавав, що поведінка батька допомогла йому вирости сильною людиною, яка може досягти поставленої мети.
Про своє особисте життя Хіменес-Браво розповідає нечасто. За його словами, робота завжди була на першому місці. Тому дівчатам він не міг приділяти належної уваги. У старшій школі він зустрічався із дівчиною по імені Сандра. Але з нею довелося розлучитися через переїзд до Боготи.
Потім протягом восьми років Ектор прожив із канадійкою Керолайн. Вона була директором Національного музею Канади. Причина розлучення — Керолайн не захотіла переїжджати до України. Вже тут деякий час Хіменес-Браво був у стосунках із Ганною Тягун. Але вони розійшлися у 2017 році. Зараз у шеф-кухаря є кохана. Але її ім'я та зовнішність Хіменес-Браво не розкриває.
Ходили чутки про те, що Ектор має нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Все через те, що до п'ятдесяти років він не обзавівся дружиною та дітьми. Сам шеф-кухар заявив, що подібні чутки його не турбують, а «родина, дружина, діти будуть тоді, коли на це буде правильний момент».
Кар'єра
Коли Хіменес-Браво заявив, що хоче стати кухарем, батьки були проти. У 1980-х роках ця професія була не надто престижною. Справа дійшла до того, що Ектору довелося піти з дому у шістнадцять років.
Але одразу знайти роботу кухаря йому не вдалося. Спочатку він був посудомийником у ресторані при готелі. Але вже за три місяці йому довірили готувати їжу для персоналу, а потім дозволили нарізати салати.
У цей час Ектор уважно вчився всім тонкощам на кухні. Щоправда, одного разу його мало не звільнили. Як пізніше згадував шеф-кухар, якось на роботі він не помітив, що увімкнув гриль і почав заливати в нього рідину.
Це призвело до того, що спалахнув стіл. У результаті шеф дав хлопцеві другий шанс. Більше того, він направив Хіменеса-Браво на спонсорську програму від готелю, за якою він навчався кулінарному мистецтву в Боготі.
Ставши дипломованим кухарем, Хіменес-Браво з 1992 року почав готувати у найкращих ресторанах та готелях Колумбії. За два роки молодий кухар уже сам став викладачем.
У 1994 році його запрошують викладати кулінарне мистецтво у Національній кулінарній академії (SENA) у Медельїні. Тут він почав заробляти пристойні гроші. З ним почав співпрацювати великий ковбасний завод, який замовив лінійку продуктів.
Але тоді місто Медельїн мало сумну славу. Воно було відомо як найнебезпечніше місто Колумбії. У Медельїні було багато банд, торговців наркотиками. Саме тут мешкав наркобарон Пабло Ескобар.
Хіменес-Браво і сам став мішенню для рекетирів. Наприкінці «дев'яностих» його викрали та вимагали викуп. Молодого кухаря побили мало не до смерті, вивезли за місто і там кинули. Після цього Ектор вирішив, що заради власної безпеки йому потрібно емігрувати.
У 1999 році, коли Хіменесу-Браво було 27 років, він отримав запрошення працювати у Сполучених Штатів Америки. У місті Бостон він стає шеф-кухарем у готелі Hilton Boston Back Bay. За словами Хіменеса-Браво, робота в США позитивно вплинула на подальшу кар'єру.
Через рік Хіменес-Браво переїжджає до столиці Канади, де стає шеф-кухарем готельного комплексу Brookstreet Hotel and Resort. Через деякий час у Оттаві колумбійський майстер кулінарного мистецтва відкриває власний ресторан Foundation. Загалом у Канаді Ектор провів шість років.
Саме тоді народжується авторський стиль шеф-кухаря. «Nuevo Latino» поєднує в собі латиноамериканську, французьку та азіатську кухню. Під час роботи у Канаді шеф-кухар став громадянином цієї країни.
У 2006 році Хіменес-Браво перебирається до «північної столиці» Росії. Протягом року він працював у Radisson SAS Royal Hotel. Коли Ектор був шеф-кухарем, журнал TimeOut нагородив готель престижною премією Best Hotel Restaurant Award. Крім того, колумбійський майстер готував їжу для учасників саміту країн Великої вісімки, який проходив у Санкт-Петербурзі.
У 2007 році Хіменес-Браво знову працює у Канаді. Цього разу він узяв на себе кухню готелів та курортів мережі Delta у Фредеріктоні. Але вже наступного року Ектор змінив засніжену Канаду на сонячні Мальдівські острови, щоб керувати кухнями готелів W Retreat & SPA та Sheraton Maldives Full Moon Resort & SPA.
Потім Хіменес-Браво подорожує південно-східною Азією, знайомлячись із кухнями різних країн та народів. Особливо він зацікавився китайською та малайською кухнями. Ектор брав участь у відкритті готелів W Hong-Kong та St.Regis Singapore.
У 2009 році колумбійський шеф-кухар приїжджає до столиці України. Тут йому доручають відкривати ресторани в Intercontinental Kiev. Наприкінці 2010 року він розробив концепції ресторанів для Fairmont Grand Hotel Kyiv та інших престижних готелів української столиці. Колумбієць не планував надовго затримуватись в Україні. Але все змінилося у 2011 році.
Тоді він стає ще й телезіркою. Ектор бере участь відразу у кількох шоу, таких як «Майстер Шеф», «Кулінарна Династія», «Все буде добре», «Україна має талант». Тоді ж він був удостоєний звання World Master Chef від однойменного лондонського товариства.
У тому ж році Ектор запустив лінію з виробництва прянощів, виготовлених за його особистими рецептами, що виходять під брендом торгової марки «Приправка».
У 2013 році у Києві відкривається Кулінарна академія Хіменес-Браво (у 2017 році вона закрилася). З 2016 по 2018 рік в українській столиці з’явилось три заклади колумбійського кухаря: два ресторани азіатської кухні (BAO та NAM) та кондитерська («Bo. Pastry»).
У 2017 році побачила світ перша книга майстра кулінарного мистецтва, яку він назвав «Перша кулінарна книга». Вона стала бестселером, продано понад 400 тисяч екземплярів. За рік Хіменес-Браво видав «Новорічні кулінарні книги».
Ектор керує власною консалтинговою фірмою Bravo Restaurant Group, яка відкрила ресторани не лише у Києві, а й у Гонконгу, Монреалі та інших містах світу.
За свою кар'єру страви, приготовлені ним, куштували британська королева Єлизавета II та прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, американські співачки Мадонна та Дженніфер Лопес, президент США Джордж Буш та канцлер Німеччини Ангела Меркель, а також багато інших знаменитостей. У травні 2021 року Хіменес-Браво отримав український паспорт.
Ектор є членом Всесвітньої асоціації кулінарів Chaîne des Rôtisseurs
Статки
Попри те, що батько Ектора був підприємцем, дитинство у майбутнього кухаря було дуже бідним. Усі гроші батько витрачав на інші сім'ї. Хіменес-Браво згадував, що він дуже любив торт із чорного бісквіту. Але Ектору купували лише обрізки з нього. Та й то один раз на кілька років лише.
Перші чотири роки самостійного життя Хіменес-Браво відчував скруту. Ектору доводилося багато працювати, але отримував він мало. Молодий кухар знімав кімнатку, в якій з меблів були тільки стілець і матрац.
При цьому він завжди намагався десять відсотків від заробітку залишити на чорний день. Хоча, як зізнався шеф-кухар в інтерв'ю, одну із перших зарплат він програв у азартні ігри.
З розвитком кар'єри кухаря у Ектора з’явились заощадження. У Канаді, ставши співвласником Steakhouse, він узяв кредит на придбання будинку в Монреалі.
Зараз Хіменес-Браво забезпечений шеф-кухар та підприємець. Він зізнається, що може зайти в бутік Dolce&Gabbana та купити будь-яку річ. Навіть якщо вона йому не потрібна.
Ектор володіє житловим будинком у котеджному селищі Oak Grove Town у місті Ірпінь Київської області. Є у шеф-кухаря будинок у канадській провінції Нью-Брансвік.
В 1998 році Хіменес-Браво придбав першу свою машину — Ford Focus. Вже в Україні він пересувався на Infiniti FX37s sport. У 2019 році Ектор придбав електромобіль Jaguar I-Pace.