Ернест Галієв
  • Дата народження
    6 липня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ернест Галієв
2157

Ернест Галієв

Ернест Галієв: недбайливий помічник Олександра Ярославського і "баласт" "Укрсиббанку"

Ернест Галієв - Фото 1

Ернест Галієв - пташеня з гнізда Ярославського, яке мало не знищило бізнес харківського олігарха. Украй неефективний менеджер привів "Укрсиббанк" майже до загибелі. У Верховній раді Галієв запам'ятався лише постійними перебіжками з фракції у фракцію. Однак всьому цьому є одне пояснення: банкір страждає від психічних розладів.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Політична кар'єра
6. Компромат
7. Статки

Біографія

Ернест Галієв народився 6 липня 1972 року в Харкові.

Освіта

Ернест Галієв закінчив 3-ю харківську школу. 

У двадцять один рік він отримав диплом економіста в Харківському державному університеті. Через десять років став кандидатом економічних наук.

Сім'я

Про сім'ю банкіра інформації майже немає. Народився Галієв у сім'ї генерала радянських спецслужб. Батьки майбутнього бізнесмена розлучилися, ще коли той був дитиною. Виховувала сина мати одна. 

Відомо, що Галієв одружений і має трьох дітей.

Кар'єра

Відразу після закінчення вишу Ернест Галієв разом із Олександром Ярославським став засновником банку "Укрсиббанк". У період з 1993 по 1996 роки Галієв займав скромну посаду - начальник відділу. 

Тільки в 1996 році він став другою людиною в банку. Посаду віце-президента Галієв займав до 2002 року.
Ернест Галієв - Фото 2

Разом із Ярославським він володів більшою частиною акцій "Укрсиббанку". У 2005 році партнери продали свій пакет акцій за триста п'ятдесят мільйонів доларів французькому гігантові в банківській сфері - BNP Paribas. Галієв залишався міноритарним акціонером і входив до Наглядової ради банку до 2009 року. Цього року акції, що залишилися, у нього викупив Ярославський.

Протягом п'яти років з кінця 2000 року банкір входив до складу Ради Національного банку України. З 2010 року став членом наглядової ради "Альфа-банку". У цьому банку він залишався протягом майже восьми років. З квітня 2018 року обіймає ту ж посаду в іншій фінансовій установі - "Укрсоцбанку".

З чуток, після вдалої оборудки по продажу "Укрсиббанку" вклав виручені гроші в столичну нерухомість. Йому належить бізнес-центр "Іллінський". 

Крім того, у рідному Харкові Галієв володіє одним із найбільш елітних фітнес-центрів міста - "Тетра". 

За іншими даними, банкір вклав свої гроші в акції американських компаній. Крім грошей, Галієву дісталося ще кілька будівельних фірм ФПГ "Укрсиб".

Ернест Галієв - Фото 3

Політична кар'єра

На початку 2000-х Ернест Галієв зайнявся політикою. У 2002 році банкір разом із партією "Наша Україна" увійшов в український парламент. 

У політичній силі Віктора Ющенка він йшов двадцять п'ятим. У Верховній Раді займався вже знайомими йому питаннями банківської діяльності.

У ролі народного депутата Ернест Галієв пробув усього одну каденцію. Після 2006 року банкір вирішив більше не балотуватися в парламент.

Компромат

Ернест Галієв виявився не найпринциповішою в політиці людиною. За чотири роки свого депутатства він змінив цілих чотири фракції. Отримав Галієв депутатський мандат разом із "Нашою Україною". У цій фракції він пробув усього два тижні.

Потім Галієв перейшов до фракції "За Єдину Україну". Але і тут він затримався ненадовго. Усього через три тижні прізвище народного депутата Ернеста Галієва було вже у списках депутатської групи "Демократичні ініціативи". У ній парламентарій пробув рекордні для нього два роки. 

А закінчив свій парламентський шлях він у "Народній партії". У ролі законодавця Галієв більше нічим не запам'ятався.

За чотири роки парламентарій взяв участь у дванадцяти законопроектах. Наприклад, у таких, як "День уряду України". Він зробив тільки один депутатський запит.

Галієва оратором теж назвати було складно. Він лише раз виступав у Верховній Раді і то це був виступ з місця. Галієв висловився з питання про призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. При цьому Галієв мав майже півсотні помічників народного депутата.

Але своїм депутатським мандатом він не забув скористатися в корисливих для себе цілях. З чуток, Галієв прибрав до своїх рук тваринницьку компанію.

Своєю банківської і політичною кар'єрою він цілком і повністю зобов'язаний своєму старшому партнеру по бізнесу - Олександру Ярославському, який знав Галієва ще з дитинства. Начальником відділу, а потім і віце-президентом він став, не маючи ніякого досвіду роботи. Все завдяки протекції Ярославського.

Мабуть, тому "Центр ринкових досліджень "GMB Search" неодноразово включав прізвище Галієва в Топ-3 лідерів антирейтингу "Найгірших управлінців України".

Запросивши Галієва стати своєю правою рукою, один із головних харківських олігархів мало не погубив власну фінансово-промислову групу

Саме Галієв почав займатися продажем вельми вдалих активів, таких як: "Укртатнафта", "Росава", "Київстар" та інші. Через кілька років вартість цих активів зросла в кілька разів.

До пори до часу Олександр Ярославський терпів витівки свого молодшого бізнес-партнера. Але втрата цінних активів, скандал із рейдерським захопленням аграрної компанії і навіть те, що Галієв вструтився у справи головного дітища Ярославського - футбольного клубу "Металіст"-  змусили голову ФПГ "Укрсиб" піти на розставання з Галієвим. 

Ярославський продав банк лише для того, щоб позбутися від недбайливого бізнес-партнера. Банк придбали французи, але обидва екс-власники залишилися міноритарними акціонерами.

Після кризи 2008 року як член Наглядової ради банку Галієв повинен був внести частину власних коштів для збільшення статутного фонду банку. Такі були нові правила Нацбанку. Якщо фінансова установа цього не робила, то вона могла бути націоналізованою.

Однак Галієв всіляко відмовлявся вносити в "Укрсиббанк" власний капітал. Подейкували, що причин відмови у банкіра могло бути відразу кілька.

По-перше, знав, що банк сильно ризикує. Тому Галієв просто набивав ціну своїх акцій, щоб продати їх подорожче.

По-друге, якщо банк виявився б націоналізованим, то його можна потім викупити. Домовитись із "потрібними" людьми у владі було простіше, ніж спробувати його викупити назад у французів.

По-третє, сам Галієв постраждав під час кризи і позбувся всіх заощаджень. Таким чином він просто не міг внести гроші в статутний фонд. 

З'явилася інформація, що він навіть готувався втекти з України через те, що не міг розплатитися з кредиторами.

Зрештою, французи і Ярославський прибрали Галієва з Наглядової ради. Правда, за його акції довелося заплатити 180 мільйонів доларів.

У деяких джерелах згадується, що Ернест Галієв має проблеми з психікою і з алкоголем. 

Так, під час нападу гніву він міг вбити птицю або домашню тварину, у п'яному угарі побитися з харківськими чиновниками, а в компаніях, якими він володів, були приховані звуко- і відеозаписувальні пристрої.

Статки

Нинішні статки Ернеста Галієва невідомі. У відкритих джерелах кількості грошей на рахунках банкіра немає. 

Однак в 2010 році ім'я екс-віце-президента і колишнього народного депутата з'явилося в списку найбагатших українців під номером п'ятьдесят чотири. Тоді його активи оцінювалися в 218 мільйонів доларів. 

За рік до цього статки Ернеста Галієва оцінювалися "всього" в 85,6 мільйона доларів.

Згадки про персону