Федір Негой
  • Дата народження
    9 березня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Федір Негой
4187

Федір Негой

Негой Федір Федорович: екснардеп, який назвав кавказців раковою пухлиною

Федір Негой - Фото 1

Негой Федір Федорович — парламентарій двох скликань Верховної Ради, якого ледь не виключили за суміщення депутатської діяльності з бізнесом, мільйонер та власник столичної нерухомості, який отримував компенсацію вартості оренди житла.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Федір Федорович Негой народився 9 березня 1958 року у місті Татарбунари Одеської області.

Освіта

Після закінчення школи у 1976 році Федір був признаний та три роки служив в радянському Північному флоті. Після демобілізації вступив до Одеського інженерно-будівельного інституту. Через п'ять років Негой став дипломованим будівельником.

Сім'я

Федір перебуває у шлюбі. Дружину звуть Наталя (1963 року народження). Їй на 95% належить багатопрофільна виробнича фірма "Нежданна". У подружжя двоє доньок: Тетяна (1985) та Надія (1990).

Кар'єра

Федір Негой - Фото 2

Федір працював штукатурщиком, бетонщиком, інженером-будівельником у колгоспі в Херсонській області. З 1989 року Негой зайнявся бізнесом. Федір створив МПФ "Нежданна". У 1995 році організував оптовий сільськогосподарський ринок у селі Великі Копані Цюрупинського району.

З 1995 року він кілька разів обирався депутатом Великокопанівської сільської ради. У 2008 році йшов на вибори Херсонської обласної ради від партії "Єдиний центр".

У 2012 році Негой був обраний до Верховної Ради від 186-го мажоритарного округу з центром у місті Цюрупинськ (сучасне місто Олешки). Федір балотувався самовисуванцем. У парламенті був членом фракції "УДАР" та аграрного комітету.

Федір Негой - Фото 3

Через два роки він знову у якості самовисуванця переміг на 186-му окрузі та вдруге зайняв крісло народного депутата. Входив до складу фракції БПП та знову аграрного комітету. У квітні 2015 року Федір залишив пропрезидентську фракцію, але вже через рік знову став її членом.

У 2019 році Негой втретє балотувався до Верховної Ради. Однак на цей раз програв вибори на "своєму" 186-му окрузі. З результатом у 4,4% Федір став лише шостим.

Компромат

Як повідомляють представники преси, готуючись до парламентських виборів-2012 Негой заснував та очолив "Асоціацію сільгоспвиробників Таврії". "Після того як політик отримав крісло нардепа, асоціація була розпущена, а Федір Федорович змінив всі свої телефони".

Ставши наприкінці 2012 року народним депутатом, Негой потрапив у ксенофобський скандал, образивши вихідців з Азербайджану та Грузії. Під час пресконференції він заявив наступне: "Ви подивіться, у нас на ринках торгують азербайджанці, грузини — це ракова пухлина нашої держави. Росія їх вигнала, вони пригрілися у нас на Україні".

Словами парламентарія зацікавилася правоохоронні органи. Прокуратура Херсонської області почала розслідувати факт розпалювання національної ворожнечі з боку нього.

Федір Негой - Фото 4

Восьме скликання Верховної Ради (2014 — 2019) відзначилось великою кількістю бійок, але першу бійку, за інформацією ЗМІ, почав саме Федір Негой.

Як відзначають представники преси, в грудні 2014 року нардеп Парасюк обурився тим, що спікер Гройсман, повідомляючи про голосування, не оголосив пропозицій про виключення голосуючих 16 січня з керівних посад парламентських комітетів. 

Парасюк підійшов до колег по парламенту з БПП, які дали максимальну кількість голосів за постанову та почав кричати їм, що їх у Раду "привів Майдан". Словесна перепалка переросла у бійку після того, як колишнього сотника Майдану штовхнув у груди Негой.

Федір Негой - Фото 5

Крім того, у тому ж скликанні херсонський парламентарій відзначився тим, що був серед 59 депутатів, які підписали подання, на підставі якого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення була введена у 2015 році на вимогу Євросоюзу на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Цікаво, що за підсумками 2015 року Федір увійшов до трійки парламентаріїв, з найбільшим доходом. Як повідомляють ЗМІ, “зрозуміло, їх основний дохід — не депутатська зарплата". Херсонський депутат заробив понад 44 мільйони.

У серпні 2018 року Федір опинився серед 16 аграрних іногородніх депутатів, які отримали компенсацію вартості оренди житла або найму готельного номера.

При цьому у його декларації за 2017-й рік зазначено, що дружина народного обранця володіє однією квартирою в Києві та ще двома — у Київській області. Сам Федір — власник житлового будинку в селі Рославичі на Київщині.

У липні 2019 року Національне агентство з попередження корупції звернулося до спікера парламенту про те, щоб позбавити депутатських повноважень Федора Негоя. Причиною стало те, що парламентарій поєднував депутатську діяльність з іншим видом діяльності, що заборонено законом.

Як відзначають журналісти громадського руху "Чесно", "у період з 26 квітня 2015 по 19 жовтня 2016 Федір був членом органу правління приватного підприємства" НПН ", яке мало на меті отримання прибутку".

У 2014 році Негой опинився серед 54 народних обранців, які не задекларували власний бізнес. Він "забув" вказати у податковій звітності, що володів приватним підприємством "НПН", яка займається оптовим продажем овочів і фруктів.

Херсонські журналісти помітили, що в січні 2015 року парламентарій від БПП "не проголосував за визнання Росії агресором". У вересні 2018 року Негой став лідером з прогулів серед народних депутатыв Херсонській області. Він згідно з зібраними даними має 32 пропуску з 39 засідань.

Декларація

У серпні 2019 року Федір Негой опублікував електронну декларацію про свої доходи за дев'ять місяців 2019 року.

Федір Негой - Фото 6

Екснардеп володіє двома земельними ділянками (1323 та 800 кв.м.) і одним житловим будинком (279,7 кв.м.) у селі Рославичі Київської області, а також квартирою (69,9 кв.м.) у Херсоні.

Наталя Негой — власниця п'яти ділянок землі у Херсонській області, житлового будинку (250 кв.м.) у селі Великі Копані на Херсонщині та трьох квартира у селі Крюківщина Київської області.

Федору належить два автомобілі BMW X5, мопед Piaggio Liberty 150, трактор Білорусь 320. Дружина політика пересувається на автомобілі AUDI Q5.

За дев'ять місяців у Верховній Раді в якості зарплати та інших виплат депутат VIII скликання отримав 806 тисяч гривень. Пенсія Негоя за цей час склала 36 тисяч. Підприємницька діяльність Наталії поповнила сімейний бюджет на 573,8 тисячі.

Федір Негой - Фото 7

Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) експарламентарій у декларації не відобразив. Зате 107 тисяч гривень Федір вказав, як позичені третім особам.

Посилання

Facebook

Facebook

Згадки про персону