Старикова Ганна Віталіївна: ексголова Київоблради, яка відзначилась скандалами з губернаторами Київщини та мільйонними статками
Старикова Ганна Віталіївна: дуже швидко поправила своє фінансове становище ставши очільницею обласної ради, придбавши три квартири, елітний авто, швейцарський годинник і коштовності.
- Біографія
- Освіта
- Сім’я
- Кар'єра
- Компромат
- Усунення з посади голови Київської обласної ради
- Декларація
- Посилання
- Відео
Біографія
Ганна Віталіївна Старикова народилася 20 листопада 1985 року в місті Київ.
Освіта
Ганна закінчила у 2003 році столичну школу №112 імені Тараса Шевченка. Старикова має дві вищі освіти.
Диплом за спеціальністю "Міжнародне право" вона отримала в Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі (2008). Економіку підприємництва Ганна вивчала в Київському національному університеті ім. Вадима Гетьмана (2010).
Сім’я
Старикова незаміжня. Дітей немає.
Кар'єра
З 2007 по 2014 рік Ганна була помічницею (на платній основі) депутата VI-VII скликань Верховної Ради "бютівця" Костянтина Бондарєва.
Також вона обіймала посаду заступниці Бондарева на посаді керівника столичної обласної організації ВО "Батьківщина". Старикова займалася агітаційно-пропагандистським напрямком. Була головою виконкому народної ради Київщини. У 2011 та 2015 роках Старикова двічі невдало балотувалася у міські голови Обухова.
Стрімко кар'єра Ганна пішла вгору після Євромайдану. Пів року (березень - вересень) у 2014 році Старикова була першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації Володимира Шандри. Займалася соціальними і гуманітарними питаннями.
У 2014 році вона брала участь у парламентських виборах у списку ВО "Батьківщина". Однак її 60-й номер виявився непрохідним. Зате через рік Старикова стала депутатом обласної ради, куди пройшла під першим номером у списку ВО "Батьківщина".
10 листопада 2015 року Ганна була призначена на посаду голови облради. На цій посаді вона пробула до травня 2019 року.
Компромат
У деяких ЗМІ повідомляють, що Ганну Старикову "кришує" "тато земельної мафії" у Київській області Костянтин Бондарєв. Як відзначають журналісти, у пасиві патрона Старикової судимість (погашена), шантаж і викрадення людей, контрабанда, підробка документів, фінансове шахрайство та інше.
У 2014 році Старикова на посаді першого заступника губернатора Володимира Шандри провела пів року, однак, як зазначають у пресі, "навіть за такий короткий термін вона встигла перерозподілити ринок транспортних перевезень на Київщині під свого патрона".
Офіційно причиною звільнення Старикової стало закінчення терміну трудового договору. Сама ж чиновниця заявляла, що "ніякого трудового договору навіть не існувало". Тому вона "вже почала процес оскарження свого звільнення у суді". Однак суд і в першій інстанції, і в апеляції відмовив у задоволенні позову про незаконність її звільнення.
Неодноразово Старикова потрапляла у скандали вже на посаді голови Київоблради.
У березні 2017 року до неї у кабінет прийшли з обшуком співробітники СБУ. Правоохоронці "підозрювали керівництво облради у виведенні бюджетних коштів через ряд комунальних підприємств області, які потім нібито йшли на фінансування проплачених мітингів".
У червні 2017 року губернатор Київщини Олександр Горган (28 жовтня 2016 - 30 жовтень 2018) вимагав від депутатів обласної ради проголосувати за рішення про законодавче врегулювання процедури усунення з поста Президента України в порядку імпічменту.
Очильниця Київської обласної ради відреагувала на це наступним чином: "Я вважаю, що зараз відбувається політичний тиск на депутатський корпус. Більш того, немає такої практики - переголосовувати прийняті рішення".
Усунення з посади голови Київської обласної ради
У травні 2019 року між Ганною Стариковою та Олександром Терещуком, головою Київського обласної державної адміністрації (30 жовтня 2018 - 11 червень 2019) розгорівся конфлікт, що призвів до її зміщення з посади.
Спочатку глава облради запідозрила "губернатора в корупції та "підіграванні” нардепу від БПП Ігорю Кононенку у бюджетній політичній корупції".
Старикова тоді заявила, що "проєкт розподілу обласного бюджету розвитку, запропонований командою Порошенко, є нічим іншим, як політичною корупцією.
Голова КОДА Олександр Терещук, запропонований командою Порошенко, координований в своїх діях головою партійного осередку БПП у Київській області Ігорем Кононенком разом з керівником фракції БПП в обласній раді Георгієм Цагареішвілі, нехтуючи будь-якій логіці і потребами територій та враховуючи лише свої передвиборчі потреби, намагаються роздеребанити 1 млрд грн".
Також вона заявила, що не призначить засідання КОС без попередніх консультацій з місцевим самоврядуванням Київщини з бюджетних питань.
Терещук відповів Стариковій тим, що звинуватив її у розтраті коштів. Він заявив, що на свої потреби команда очільниці Київоблради в 2018 році виділила 42 млн гривень, а у 2019 році - зажадала суму в десять разів більшу.
Заступник Старикової, "радикал" Микола Стариченко, підписав розпорядження про скликання позачергового засідання. У його порядку денному з'явився пункт про звільнення голови обласної ради.
Незважаючи на опір Старикової та апарату КОС, перешкодити проведенню неузгодженого заходу не вдалося. "Розкольники" за підтримки КОДА зібралися та прийняли рішення № 538-27-VІІ, замінивши Старикову на Стариченко ".
Ганна Старикова спершу була рішуче налаштована через суд домагатися відновлення на посаді. Однак за інформацією ЗМІ, "сторони розійшлися полюбовно після консультацій Костянтина Бондарева з патронами Олександра Терещука".
У ЗМІ зазначається, що "прихід Старикової у владу позитивно відбився на її фінансовому стані". Не маючи ніякого відношення до бізнесу голова Київоблради вказувала у деклараціях мільйони гривень готівкою, коштовності та акції банку "Велес", який належав Костянтину Бондарєву.
У 2015 році Ганна купила відразу три квартири - дві в Києві. Ще одну - в Ірпені - Старикова придбала за 103 тисячі гривень, що викликало хвилю критики з боку громадськості. Жителі Ірпеня були переконані, що ціна занадто занижена і таким чином Старикова просто ухилялася від сплати податків, якщо взагалі ця квартира не була їй подарована.
"Це рівно те, що мені виставив забудовник. Ви подзвоніть забудовнику та запитайте його. Якби мені ще заплатили за придбання цієї квартири, я б взагалі щаслива була, - відповіла Старикова на питання журналістів про те, як їй вдалося так дешево купити квартиру. Правда, хто забудовник в Ірпені голова облради промовчала.
Крім того, Старикова купила земельну ділянку площею 1003 кв. м. за 150 тисяч гривень. Тобто, один квадрат землі їй обійшовся майже в 150 гривень. Згідно з деклараціями за 2016 та 2017 роки Ганна Старикова продала цю нерухомість.
Перед новим 2017 роком голова Київоблради стала щасливою власницею автомобіля Jaguar F-PACE 2016, вартість якого 1,66 мільйона гривень.
"При цьому за 2013-2015 роки Старикова заробила у 10 разів менше, ніж коштує Jaguar F-PACE - 166 тисяч гривень", - зазначив активіст, представник Харківського антикорупційного центру Євген Лисичкін.
Декларація
Колишня очільниця КОД живе в орендованій квартирі (62 кв.м.). З січня по травень вона заплатила за оренду 30 тисяч гривень. З цінного рухомого майна Старикова задекларувала сережки, каблучку, кулон та наручний годинник Ulysse Nardin.
Пересувається Ганна на автомобілі Jaguar F-pace 2016 року випуску. Вона володіє акціями ПАТ "Банк Велес", який належить її колишньому патрону Костянтину Бондарєву.
За п'ять перших місяців 2018 року зарплата глави КОД склала 213,7 тисячі гривень. Готівковими коштами Ганна Старикова задекларувала 4,4 мільйона гривень.