Геннадій Друзенко
  • Дата народження
    28 квітня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Друзенко Геннадій Володимирович: голова Центру конституційного моделювання та юрист-конституціоналіст

Геннадій Друзенко - Фото 1

Друзенко Геннадій Володимирович — активіст Євромайдану та один з засновників Першого добровольчого мобільного госпіталю ім. Миколи Пирогова.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандал
  6. Цитати 
  7. Посилання

Біографія

Геннадій Володимирович Друзенко народився 28 квітня 1972 року у місті Київ.

Освіта

Друзенко отримав юридичну освіту, закінчивши в 2000 році КНУ імені Т.Г. Шевченка. Через вісім років закінчив університет у шотландському місті Абердін. Тут Геннадій вивчав міжнародне право. Крім того, він стажувався й в інших європейських країнах: Угорщині, Італії, Франції, Бельгії, Австрії, Польщі.

Геннадій Друзенко - Фото 2

Сім’я

Геннадій одружений на Світлані Друзенко. Вона за першою освітою педагог. Займалася перекладами з польської мови. Після Євромайдану стала професійним медиком, отримавши диплом фельдшера.

У подружжя двоє дітей. У 1993 році народився син Максим, який став лікарем-педіатром. У 1999 році у Світлани та Геннадія народилася донька Таїсія, нині студентка Києво-Могилянської академії.

Кар'єра

Перше робоче місце Друзенко було видавництво «Дніпро». Тут він влаштувався на посаду кур'єра після закінчення школи у 1989 році. У віці 21 року Геннадій став секретарем-референтом Патріарха Київського та всієї Русі-України Володимира (Романюка). На цій посаді він провів два роки.

З вересня 2000 по червень 2001 року Друзенко викладав у Міжнародному науково-технічному університеті. Потім три роки був заступником директора Центру європейського та порівняльного права. Ця держустанова при Мінюсті займається адаптацією українського законодавства до законодавства Євросоюзу.

Геннадій Друзенко - Фото 3

З 2004 по 2010 рік (з перервою на навчання у Абердіні) Друзенко займав посаду віцепрезидента Інституту європейської інтеграції у польському Жешуві. Асоціація проводить навчання та консультування підприємств, сприяє розвитку підприємництва та міжнародного співробітництва України та Польщі. З квітня 2009 по серпень 2010 року Геннадій був запрошеним дослідником у наукових інститутах США та Німеччини.

У жовтні 2010 року, після повернення на батьківщину, Друзенко став завідувачем секретаріату парламентського комітету з питань євроінтеграції. Влітку наступного року він почав координувати програми з регіонального розвитку проєкту USAID «ЛІНК». На цій посаді Геннадій провів півтора роки (до грудня 2012-го).

Восени 2013 року Друзенко виступив одним із засновників юридичної компанії Constructive Lawyers. До літа 2014 року Геннадій був партнером та керівником практики у сфері права Євросоюзу. У червні 2014 року він був призначений на посаду урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики. Через рік ця посада була скасована.

На парламентських виборах 2014 року безуспішно балотувався під 2-м номером у списку партії «Сила людей». У VIII скликанні Верховної Ради на громадських засадах був помічником нардепа Наталії Веселової, фракція «Самопоміч».

У тому ж 2014 році Друзенко став одним із засновників Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова. Організація займається залученням цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення бойових дій на Донбасі. До серпня 2019 року Геннадій був президентом ПДМШ, а потім очолив Наглядову раду організації.

Геннадій Друзенко - Фото 4

З серпня 2019 по грудень 2020 року він був запрошеним вченим у Центрі конституційної демократії американського міста Блумінгтон (штат Індіана). Тут Геннадій писав дисертацію у сфері «Право і демократія».

На початку 2021 року Друзенко очолив Центр конституційного моделювання. Мета організації: обговорення та моделювання нової Конституції України.

Друзенко — автор близько сотні загальних та академічних публікацій українською, англійською, російською та іспанською мовою. Він виступив співавтором шкільного курсу «Європейський вибір України», введеного в київських школах.

Геннадій був активним учасником двох Майданів, спікером української Резервної армії та співзасновником Руху прямої дії «Гідність».

Скандал

На початку 2020 року ЗМІ повідомляли, що Геннадій Друзенко у завуальованій формі закликав до вбивства адвоката та ексзаступника глави адміністрації президента Януковича Андрія Портнова.

У фейсбуці Друзенко написав наступне: «я стверджую, що поки Портнов безкарно та публічно знущається над Майданом, в Україні немає жодного справжнього бандерівця — є лише ряджені і самозванці».

За інформацією журналістів видання «Страна.UA», за фактом погрози вбивством Портнову на Геннадія Друзенко поліція завела кримінальну справу. Однако в офіційних джерелах ця інформація не підтвердилася.

Геннадій Друзенко - Фото 5

Цитати

За словами Геннадія Друзенко, Конституція України — це матрац, який прогинається під кожним президентом, приймаючи форму його тіла. На думку юриста, новому президенту потрібно в першу чергу зміцнити Конституцію, яка є основою успішної правової країни.

Він також зазначив, що українці легко прощають невиконані передвиборчі обіцянки політиків. Це дозволяють тим, хто балотується, займатися популізмом. Відвертим популізмом президентських виборів-2019 є обіцянки членства в НАТО і ЄС за 5 років. Це неможливо, оскільки Україна є однією з найбідніших і корумпованих країн Європи. Крім того, у багатьох державах ЄС переважають проросійські настрої.

Геннадій Друзенко - Фото 6

Як зазначає Геннадій Друзенко, українці вибирають гарячим серцем, а не холодним розумом. Це говорить про незрілість суспільства. З цієї причини політики обіцяють те, що народ бажає почути, а не те, що потрібно і реально виконати. У результаті перемагає той, хто володіє найбільшим медіа-ресурсом. Усі ці складові допомогли виграти Петру Порошенку на виборах-2014.

Посилання

Facebook

Youtube

Згадки про персону