Друзенко Геннадій Володимирович: голова Центру конституційного моделювання та юрист-конституціоналіст
Друзенко Геннадій Володимирович — активіст Євромайдану та один з засновників Першого добровольчого мобільного госпіталю ім. Миколи Пирогова.
Біографія
Геннадій Володимирович Друзенко народився 28 квітня 1972 року у місті Київ.
Освіта
Друзенко отримав юридичну освіту, закінчивши в 2000 році КНУ імені Т.Г. Шевченка. Через вісім років закінчив університет у шотландському місті Абердін. Тут Геннадій вивчав міжнародне право. Крім того, він стажувався й в інших європейських країнах: Угорщині, Італії, Франції, Бельгії, Австрії, Польщі.
Сім’я
Геннадій одружений на Світлані Друзенко. Вона за першою освітою педагог. Займалася перекладами з польської мови. Після Євромайдану стала професійним медиком, отримавши диплом фельдшера.
У подружжя двоє дітей. У 1993 році народився син Максим, який став лікарем-педіатром. У 1999 році у Світлани та Геннадія народилася донька Таїсія, нині студентка Києво-Могилянської академії.
Кар'єра
Перше робоче місце Друзенко було видавництво «Дніпро». Тут він влаштувався на посаду кур'єра після закінчення школи у 1989 році. У віці 21 року Геннадій став секретарем-референтом Патріарха Київського та всієї Русі-України Володимира (Романюка). На цій посаді він провів два роки.
З вересня 2000 по червень 2001 року Друзенко викладав у Міжнародному науково-технічному університеті. Потім три роки був заступником директора Центру європейського та порівняльного права. Ця держустанова при Мінюсті займається адаптацією українського законодавства до законодавства Євросоюзу.
З 2004 по 2010 рік (з перервою на навчання у Абердіні) Друзенко займав посаду віцепрезидента Інституту європейської інтеграції у польському Жешуві. Асоціація проводить навчання та консультування підприємств, сприяє розвитку підприємництва та міжнародного співробітництва України та Польщі. З квітня 2009 по серпень 2010 року Геннадій був запрошеним дослідником у наукових інститутах США та Німеччини.
У жовтні 2010 року, після повернення на батьківщину, Друзенко став завідувачем секретаріату парламентського комітету з питань євроінтеграції. Влітку наступного року він почав координувати програми з регіонального розвитку проєкту USAID «ЛІНК». На цій посаді Геннадій провів півтора роки (до грудня 2012-го).
Восени 2013 року Друзенко виступив одним із засновників юридичної компанії Constructive Lawyers. До літа 2014 року Геннадій був партнером та керівником практики у сфері права Євросоюзу. У червні 2014 року він був призначений на посаду урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики. Через рік ця посада була скасована.
На парламентських виборах 2014 року безуспішно балотувався під 2-м номером у списку партії «Сила людей». У VIII скликанні Верховної Ради на громадських засадах був помічником нардепа Наталії Веселової, фракція «Самопоміч».
У тому ж 2014 році Друзенко став одним із засновників Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова. Організація займається залученням цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення бойових дій на Донбасі. До серпня 2019 року Геннадій був президентом ПДМШ, а потім очолив Наглядову раду організації.
З серпня 2019 по грудень 2020 року він був запрошеним вченим у Центрі конституційної демократії американського міста Блумінгтон (штат Індіана). Тут Геннадій писав дисертацію у сфері «Право і демократія».
На початку 2021 року Друзенко очолив Центр конституційного моделювання. Мета організації: обговорення та моделювання нової Конституції України.
Друзенко — автор близько сотні загальних та академічних публікацій українською, англійською, російською та іспанською мовою. Він виступив співавтором шкільного курсу «Європейський вибір України», введеного в київських школах.
Геннадій був активним учасником двох Майданів, спікером української Резервної армії та співзасновником Руху прямої дії «Гідність».
Скандал
На початку 2020 року ЗМІ повідомляли, що Геннадій Друзенко у завуальованій формі закликав до вбивства адвоката та ексзаступника глави адміністрації президента Януковича Андрія Портнова.
У фейсбуці Друзенко написав наступне: «я стверджую, що поки Портнов безкарно та публічно знущається над Майданом, в Україні немає жодного справжнього бандерівця — є лише ряджені і самозванці».
За інформацією журналістів видання «Страна.UA», за фактом погрози вбивством Портнову на Геннадія Друзенко поліція завела кримінальну справу. Однако в офіційних джерелах ця інформація не підтвердилася.
Цитати
За словами Геннадія Друзенко, Конституція України — це матрац, який прогинається під кожним президентом, приймаючи форму його тіла. На думку юриста, новому президенту потрібно в першу чергу зміцнити Конституцію, яка є основою успішної правової країни.
Він також зазначив, що українці легко прощають невиконані передвиборчі обіцянки політиків. Це дозволяють тим, хто балотується, займатися популізмом. Відвертим популізмом президентських виборів-2019 є обіцянки членства в НАТО і ЄС за 5 років. Це неможливо, оскільки Україна є однією з найбідніших і корумпованих країн Європи. Крім того, у багатьох державах ЄС переважають проросійські настрої.
Як зазначає Геннадій Друзенко, українці вибирають гарячим серцем, а не холодним розумом. Це говорить про незрілість суспільства. З цієї причини політики обіцяють те, що народ бажає почути, а не те, що потрібно і реально виконати. У результаті перемагає той, хто володіє найбільшим медіа-ресурсом. Усі ці складові допомогли виграти Петру Порошенку на виборах-2014.