Гео Лерос
  • Дата народження
    24 квітня 1989
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Лерос Гео Багратович: нардеп IX скликання та режисер артпроєкту «Арт Юнайтед Юз»

Лерос Гео Багратович — до 2019 року займався створенням муралів у столиці, був радником Кличка, Мінінформполітики, Зеленського. Після обрання до парламенту здобув популярність як критик і викривач Офісу президента та Зеленського.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Гео Багратович Лерос (ім’я та прізвище при народженні Геворг Курехян) народився 24 квітня 1989 року у місті Київ.

Освіта

Гео отримав диплом юриста-міжнародника в Академії адвокатури України. П'ять місяців він навчався азам режисерського мистецтва у Берлінській кіноакадемії.

Сім’я

Батько політика Баграт Сократович Курехян з 2008 по 2015 рік був фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — автомобільний вантажний транспорт). Також йому належить приватне підприємство «Техбудтранс» (інші монтажні роботи).

Прізвище Лерос, за словами політика, носила його матір до заміжжя. У Гео є сестра Луїза та брат Гор. Брат з 2015 до 2017 року був ФОП (діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування).

Гео офіційно не одружений. Дітей немає.

Кар'єра

За юридичною спеціальністю Лерос ніколи не працював. Натомість його приваблювало мистецтво. У 2011 році він вирішив зайнятися комерційними відеозйомками. Так, Гео створив ролик для столичної пирогової «Николай».

Крім того, майбутній політик пробував себе і як дизайнер одягу, а точніше трикотажних шапок, які продавав в одному з київських магазинів.

Якийсь час Гео жив у Сполучених Штатах, де знімав фільм про торгівлю людьми. Вже у 2015 році на батьківщині йому запропонували стати режисером кіно про реформовану поліцію Києва. У фільмі взяли участь перші особи держави – президент Порошенко, голова МВС Аваков та його заступниця Згуладзе.

Майбутній парламентарій зняв короткометражку «На життя старше» (A lifetime older), в якій розповідається про героя АТО – вчителя-медика. У 2018 році фільм став лауреатом премій на кінофестивалях у Сан-Франциско та в Калькутті. Окрім режисури Гео виступив і як автор сценарію.

Роком раніше Лерос задумав прикрасити Київ муралами. Через знайомих йому вдалося вийти на київського міського голову. Віталію Кличку ідея Лероса сподобалася, і він дав добро. Крім того, Гео став позаштатним радником мера з культурних питань. Свої обов'язки він виконував на громадських засадах. Таку ж посаду Гео обіймав і у Міністерстві інформаційної політики з 2016 року.

Незабаром ідея великих настінних розписів поширилася всією Україною. Загалом у рамках проєктів City-Art та Art United Us у країні з'явилося сімдесят муралів. Серед них, розписи у прифронтовій Авдіївці та Чорнобилі. Сам Лерос написав книгу про вуличне мистецтво — Kyiv Street Art.

Деякий час у 2019 році він був фізичною особою-підприємцем (індивідуальна художня діяльність). Влітку того ж року Гео спочатку став позаштатним радником президента Зеленського, а згодом балотувався під 23-м номером у списку «Слуги народу» на парламентських виборах. У ЦВК Лерос подавав документи у якості режисера арт-проєкту «Арт Юнайтед Юз».

У IX скликанні Верховної Ради народний депутат став заступником голови комітету з гуманітарної та інформаційної політики. Лерос — член груп міжпарламентських зв'язків з Великобританією, Перу, Норвегією, Угорщиною, Швецією, Вірменією та Данією.

З серпня 2019 року по вересень 2020 року він входив до фракції «Слуги народу». Після вигнання Гео залишився позафракційним депутатом. За два з половиною роки Лерос зробив сорок депутатських запитів, взяв участь у створенні 26 законопроєктів та 57 разів виступив у стінах парламенту.

На початку 2020 року політик увійшов до складу Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал».

Восени 2021 року нардеп Олексій Гончаренко висунув кандидатуру Лероса на посаду спікера парламенту. Але невдовзі Гео зняв свою кандидатуру, тому що у голосуванні за нового голову Верховної Ради «все давно вирішено в Офісі президента».

Скандали

Мурали

У 2015 році на одній із висоток київського бульвару Лесі Українки з'явився великий мурал дівчини, яка притискає вишиванку. Куратором проєкту був Гео Лерос. Незабаром на зображенні впізнали доньку заступника міського голови Ігоря Ніконова — Валерію.

Цікаво, що дівчина сама брала участь у створенні настінного малюнка. Лерос запевняв, що на муралі зображено не Валерію, а збірний образ української дівчини.

У 2017 році Лерос запросив до Одеси мураліста з Барселони. За словами останнього, спочатку йому надали на вибір 20 стін. Але потім їхня кількість скоротилася до двох. Крім того, куратори наполягли, щоб темою одного з малюнків була музика. Хоча спочатку ця тема була лише побажанням.

Незабаром між Гео та муралістом виник конфлікт. Коли останній не встиг завершити роботу вчасно, то Лерос заявив, що не випустить його з країни, поки малюнок не буде завершено. Сам художник поскаржився на технічні проблеми і на те, що ніхто не забезпечив його безпеку і комфорт. У результаті мураліст все ж таки повернувся додому, не завершивши малюнок на стіні.

Наприкінці 2018 року на станції метро «Осокорки» під кураторством Гео було створено вісім муралів. Вже наступного року з'ясувалося, що Міністерство інформполітики виділило з бюджету понад три з половиною мільйони гривень. Проте ці гроші до художників не дійшли. Про це журналісти зняли кілька репортажів. Правоохоронні органи розпочали розслідування.

Міністерство відзвітувало, що гроші пішли на проживання художників, вимоги у їхніх райдерах, а також на авіаквитки преміум-класу, адже запрошені митці «вважають себе світовою елітою».

Корупційний скандал безпосередньо Лероса не торкнувся. Адже він був лише позаштатним радником міністра і до фінансових питань не мав стосунку. Гео опублікував список видатків, зазначивши, що витрачено було навіть на пів мільйона гривень більше. Скандал навколо малюнків у метро Лерос називав маніпуляціями та замовленнями.

При цьому один із художників в інтерв'ю розповів, що проживання у Києві справді було розкішним, але для середнього класу в Україні. Для Європи, за словами майстра, це є стандартний варіант.

За даними журналістки Олени Лунькової, художники безкоштовно мешкали в готелі Senator Apartments. Нібито його власники пов'язані зі столичним міським головою Віталієм Кличком.

Бійка з Бужанським

У грудні 2019 року Гео став учасником однієї з перших сутичок у стінах парламенту дев'ятого скликання. Лерос нецензурно висловився щодо Ірини Верещук під час обговорення законопроєкту у партійному чаті.

За Верещук заступився ще один «слуга народу» Максим Бужанський. Він потяг Гео за колону зали з вимогами вибачень. Лерос заявив, що нікого не ображав, а лише емоційно висловився з приводу одного з пунктів повісті дня.

Плівки Гео Лероса

У березні 2020 року нардеп опублікував відео, на якому було знято Дениса Єрмака. Брат очільника Офісу президента нібито говорить про призначення на державні посади. На думку Лероса, відео доводило, що Андрій Єрмак за посередництва брата продає державні посади.

Нардеп надіслав записи до Національного антикорупційного бюро. Спеціальна антикорупційна прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом можливої ​​торгівлі державними посадами. А ось Держбюро розслідування зайнялося самим Леросом. Відносно нього було порушено кримінальне провадження одразу за чотирма статтями КК, серед яких шахрайство та розголошення держтаємниці.

В Офісі президента плівки назвали спробою зірвати домовленості між Україною та МВФ. Адже їхня публікація відбулася за день до важливого голосування. За словами Андрія Єрмака, Гео Лерос – це «інструмент, який використовують люди, які борються не лише зі мною – вони борються з українською владою, з командою президента».

Президент Зеленський не повірив у справжність плівок та назвав викривача Лероса «аферистом». Глава держави заявив, що добре знає Єрмака і не уявляє його в ролі корупціонера.

У вересні того ж року народний обранець виступив у Верховній Раді з викривальною промовою на адресу президента. Лерос звинуватив главу держави у кумівстві та «злитті зі старою системою». Після цієї промови нардепи з фракції «Слуга народу» виключили Лероса зі своїх лав.

У жовтні 2020 року Гео опублікував ще кілька скандальних плівок. Цього разу вони стосувалися кума Єрмака – нардепа Миколи Тищенка. На них нібито парламентарій та бізнесмен Денис Комарницький. Останній розповідає про те, як тікав від обшуків у справі про розкрадання коштів на будівництві Подільсько-Воскресенського мосту. На другій плівці ті самі особи обговорюють напад на самого Лероса.

Публікація плівок призвела до того, що на Гео подали до суду про захист честі та гідності обидва їхні фігуранти — Денис Єрмак та Микола Тищенко. 

Гео надалі звинуватив Єрмака у створенні провладного ОЗУ та куруванні корупційних потоків, керівництво фракції «СН» у держзраді та зриві «вагнерівської спецоперації», а Баканова — у створенні умов для тіньової економіки.

«Дісталося» від нардеп-викривача й іншим політикам та громадським діячам. Сергій Сивохо, на думку Лероса, загравав з агресором, а Ольга Буславець -  працює на олігарха Ахметова.

Ще влітку того ж року СБУ затримала Дмитра Штанька за хабар. Саме Дмитру приписують запис плівок за участю Дениса Єрмака.

У листопаді 2021 року на засіданні парламенту Гео назвав президента зрадником країни та показав Зеленському середній палець. У ДБР побачили у цьому жесті «грубе порушення громадського порядку в сесійній залі та оголосили підозру».

У січні 2022 року пресслужба ДБР повідомила про те, що направила до суду справу щодо Лероса за звинуваченням у хуліганстві та невиконанні рішення суду, який зобов'язав спростувати поширену ним інформацію, виклавши на своїй сторінці відповідний текст.

Декларація

У жовтні 2021 року Гео Лерос опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп має столичну квартиру (336,7 кв.м.). Ще одна (42,8 кв.м.) йому належить у спільній власності. З цінного рухомого майна він має колекції картин (96 шт), марок (19 томів) та фотоапаратів Leica (20 шт), а також наручні годинники у кількості трьох штук.

Гео володіє автомобілями Audi R8 2008 року випуску та Skoda Octavia A7 2018 року випуску. На Ford Capri 1980 року випуску він їздить за дорученням. У жовтні 2021 року Лерос купив мотоцикл Honda NC 700 XA D 2013 за 135 тисяч, а через місяць він обзавівся Honda CTX 700N 2014, віддавши за мотоцикл 132 тисячі.

За 2020 рік зарплата парламентаря становила 469 тисяч. Дохід Гео від відчуження нерухомого майна — 360,9 тисяч. У банках політик зберігає 115 тисяч гривень. Готівкою він задекларував 608 тисяч доларів, 94 тисячі євро, 532,8 тисячі гривень та чотири тисячі британських фунтів.

Посилання

Facebook 

Youtube 

Telegram

Instagram

Згадки про персону