Георгій Логвинський
  • Дата народження
    3 серпня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Георгій Логвинський
958

Георгій Логвинський

Георгій Логвинський: наша людина в ПАРЄ, замішана в темних схемах

Георгій Логвинський - Фото 1

Георгій Логвинський протягом року був віце-президентом ПАРЄ, що стало найвищою посадою для українського політика на міжнародній арені. Але на батьківщині ім'я Логвинського потрапило в кілька неприємних скандалів. Так, його підозрювали в рейдерському захопленні черкаського лікеро-горілчаного заводу.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Георгій Володимирович Логвинський народився 3 серпня 1978 року в Києві.

Освіта

Юридичну освіту він здобув в Академії міністерства внутрішніх справ.

Сім'я

Народний депутат одружений. Дружину звуть Ганна Юдківська. Народилася 5 липня 1973 року в Києві. Як і чоловік, Ганна отримала юридичну освіту. Вона закінчила Київський національний факультет імені Тараса Шевченка. Другу, також юридичну освіту вона отримала в Страсбурзі (Франція). Практикуючий юрист з 1995 року. З 2010 року працює суддею Європейського суду.

У 2000 році у подружжя народився первісток, якого вони назвали Даніелем. Через дванадцять років з'явилася на світ донька Лілія. Обидві дитини живуть у Франції. Даніель отримав освіту в Lycée Kléber і Grenoble Ecole de Management.

Кар'єра

Георгій Логвинський - Фото 2

В середині 1990-х років Логвинський відкриває власне консалтингове агентство. Серед його клієнтів були великі західні компанії, такі як "General Electric". Пізніше він створює міжнародний консорціум, куди входять польські, німецькі та британські підприємства.

Отримавши юридичну освіту Георгій Логвинський починає адвокатську кар'єру. Він представляв інтереси, як в кримінальних, так і цивільних справах.

У 2002 році адвокат на громадських засадах був помічником народного депутата з партії СДПУ (О) Сергія Подобєдова.

Пізніше Логвинський був помічником депутат у Мустафи Джемілєва (у шостому і сьомому скликаннях Верховної Ради). Консультував він також Меджліс кримськотатарського народу і Конгрес національних громад України.

У 2010 році київський адвокат починає співпрацювати з Парламентською Асамблеєю Ради Європи. Для цієї міжнародної організації Логвинський підготував ряд доповідей і експертних матеріалів. Тоді ж він бере участь в роботі громадської ради Державної митної служби України.

Крім того, в "нульових" роках Логвинський очолив адвокатське об'єднання "Експертна рада Міністерства юстиції України".

У 2014 році починається новий етап в кар'єрі Логвинського. Після Майдану він став радником міністра юстиції Павла Петренка.

Під номером тридцять сім його обирають за списками Народного фронту в український парламент. У грудні того ж року він стає членом комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Народний обранець є заступником Голови Постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Георгій Логвинський - Фото 3

Парламентарій входить в групи з міжпарламентських зв'язків з Ізраїлем, Туреччиною, Молдовою і Азербайджаном.

Георгій Логвинський був присутній на сімдесяти трьох відсотках засідань Верховної Ради і вісімдесяти дев'яти - комітету. Народний обранець зробив два депутатські запити, брав участь в сімдесяти чотирьох законопроектах. У парламенті він виступив п'ятдесят три рази.

У 2015 році український політик став віце-президентом Європейської народної партії в Раді Європи. У період з 2017 до 2018 року Логвинський обіймав посаду віце-президента Парламентської асамблеї Ради Європи.

Георгій Логвинський - Фото 4

На початку 2018 року Логвинський став головою Комітету з юридичних питань та прав людини одного з органів ПАРЄ, що спеціалізується на антикорупційному моніторингу - GRECO (Група держав проти корупції).

Компромат

У 2008 році компанія "Золотий мандарин ойл" передала сімдесят п'ять тонн мазуту на зберігання приватній компанії "Київенерго". Однак остання не повернула "Золотому мандарину" ані пального, ані грошей за нього. Навіть попри рішення українських судів.

Через п'ять років "Золотий мандарин" звернувся до Європейського суду з прав людини. Але і це не дало результатів. Справа тут пролежала цілих два роки. Потім урядовий уповноважений Міністерства юстиції погодився укласти з "Золотим мандарином" мирову угоду, яку відправили в ЄСПЛ. І тоді замість "Київенерго", яке на дві третини належить олігарху Рінату Ахметову, борги на суму у п'ятдесят чотири мільйони гривень віддав український бюджет.

Георгій Логвинський - Фото 5

Майже відразу після того, як "Золотий мандарин" отримав ці гроші, компанія перерахувала їх на рахунки інших фірм. НАБУ називає їх компаніями з ознаками фіктивності. Тому антикорупційне бюро розпочало слідство у справі "Золотого мандарина" і відвідала з обшуками Мін'юст. Доглядає за діями НАБУ Спеціальна антикорупційна прокуратура.

До її керівника Назара Холодницького приходив у гості Георгій Логвинський. Про це стало відомо після того, як були опубліковані записи, зроблені в кабінеті глави САПа.

Народний депутат поцікавився тим, як йде справа. Причиною інтересу з його боку стало те, що повертати гроші "Золотому мандарину" допомагала його помічниця Марія Швець. Сам же парламентарій встиг попрацювати радником міністра юстиції, який і уклав мирову угоду.

Але "Золотий мандарин" отримав гроші тільки за двадцять п'ять тонн палива. У "Київенерго" залишилося ще п'ятдесят тонн. Половина з них переходила з фірми на фірму, поки не опинилася у власності юридичної компанії Марії Швець.

Георгій Логвинський - Фото 6

Але перед цим мазутом володіла фірма, яка зареєстрована за тією ж адресою, що і фірма Ігоря Логвинського, брата народного депутата. До нього з обшуками також приходили детективи НАБУ. Ще трохи раніше за цією адресою розташовувалася фірма самого парламентарія і його дружини.

Георгій Логвинський, а також його помічниця "засвітилися" у ще одному скандалі.

Французька компанія "Бельведер Україна", що володіє Черкаським лікеро-горілчаним заводом, заявила про рейдерське захоплення. Почалося з того, що компанія "Рафінад-Медіа" заявила про несплату "Бельведером" їм десяти мільйонів гривень за надані рекламні послуги. Хоча надання їх вони не змогли довести навіть актом-прийому передачі тих самих послуг.

Однак через суд "Рафінад-медіа" добився банкрутства "Бельведер Україна". Завод на торгах було продано за двісті тисяч гривень компанії "Авігаль", засновником якої значиться Георгій Логвинський, а також його дружина. А в суді "Рафінад-Медіа" представляла помічниця народного обранця Марія Швець.

Георгій Логвинський - Фото 7

Цікаво й те, що черкаський завод, згідно з українським законодавством, не міг бути виставлений на аукціон, оскільки він знаходився в заставі у французькій компанії «Бельведер С.А.».

Декларація

Згідно з електронною декларацією, народний депутат володіє однією столичною квартирою, площею в п'ятдесят п'ять квадратних метрів.

Георгій Логвинський з 2017 року орендує частину житлового приміщення в сорок дев'ять "квадратів"

У його дружини відразу три квартири. Одна з них в шістдесят два "квадрата" у Києві і дві у Страсбурзі (Франція) - сто сорок і сімдесят п'ять квадратних метрів відповідно.

Народний обранець колекціонує твори мистецтва. Він задекларував колекцію картин, бібліотеку цінних книг, пару статуеток, швейцарські наручні годинники в кількості п'яти штук, а також колекцію монет.

Георгій Логвинський - Фото 8

Власного автомобіля у політика немає. Парламентарій їздить за дорученням на Land Rover 2007 року випуску, який належить його брату. Ще один автомобіль, який політик вказав в декларації - Lexus RX350 належить Ганні Юдківській.

Зарплата народного обранця за рік склала двісті сорок сім тисяч. Ганна Юдківська отримала за роботу судді в Європейському суді сім мільйонів гривень. В академії адвокатури, де дружина політика працює за сумісництвом, вона заробила - шістнадцять тисяч гривень. Майже двісті двадцять тисяч гривень - страхові виплати.

На рахунку в банку у Георгія Логвинського тринадцять євро, чотирнадцять тисяч доларів і п'ятсот дев'яносто тисяч гривень. Готівковими коштами у нього задекларовано сто вісімдесят п'ять тисяч гривень, дванадцять з половиною тисяч доларів і сім тисяч євро.

Народний обранець зайняв третім особам кошти на суму в триста двадцять шість тисяч доларів. На банківському рахунку у Ганни Юдківської є двісті вісімдесят три тисячі євро, а "готівкою" всього чотириста євро.

Відео

Згадки про персону