Яків Грібов
  • Дата народження
    27 травня 1964
  • Країна
    Україна
Яків Грібов
2296

Яків Грібов

Яків Грібов: горілчаний магнат і один з найбільших рейдерів країни

Яків Грібов відомий, як власник бренду «Nemiroff». Вдячний король скандально прославився у війні за контроль над одним з найбільших алкогольних брендів. Мільйонер, який заробляє не тільки на любителях горілки, але також в сільському господарстві. Звинувачується в рейдерстві, погрозах і серії збройних атак на майно колишніх партнерів по бізнесу.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Нинішній алкогольний магнат і один з королів аграрного сектору є одним з найбільш скандальних сучасних підприємців.

Яків Семенович Грібов повсюдно називається рейдером, а його спірна діяльність привертає увагу громадськості.

Господар «Nemiroff» вів багаторічну «війну» за контроль над брендом, залучаючи корупціонерів з влади і тітушок. Також називається «загарбником» агрохолдингу «Росток» та одним з прихильників «русского мира».

Яків Грібов народився 27 травня 1964 року в селищі Озерне (Житомирська область).

Сім'я

Яків Грібов, «Nemiroff» якого є одним з найбільш відомих українських брендів, родом з традиційної єврейської родини. Родичі мільйонера завжди допомагали йому в бізнесі і відстоювали його інтереси в складних ситуаціях.

Відзначимо, що головним партнером горілчаного магната є його сестра.

Яків Грібов і Белла Фінкельштейн є одним з найбільш відомих союзів в українському діловому середовищі. Родичка Грибова володіє 20% акцій «Nemiroff» та зіграла одну з провідних ролей в боротьбі за контроль над брендом.

Один з найбільш відомих українських рейдерів є одруженим чоловіком і має двох дітей.

В якості хобі Яків Грибов вказує бокс, а також більярд.

Освіта

Перед тим, як зайнятися бізнесом, Яків Грибов, біографія якого є типовою для людей його покоління, намагався стати кваліфікованим фахівцем. У 1987 році отримав диплом Челябінського політехнічного інституту. Має спеціальність в сфері «автоматики і телемеханіки».

Кар'єра і бізнес

Закінчивши ВНЗ, Яків Грібов почав працювати в одному з науково-дослідних інститутів в місті Хмельницькому. Разом з кар'єрою в державному секторі молодий «технар» почав пробувати свої сили в підприємництві. За часів «перебудови» Грібов Яков Семенович став одним із співзасновників кооперативу «Квінтет».

Майбутній мільйонер заробив перші великі гроші на виробництві дверних дзвінків, займався торгівлею зерном і уживаними автомобілями та іншими торговими операціями, типовими для тих років.

Яків Грібов, Немирів для якого став містом, що визначив всю кар'єру, прийшов в алкогольний бізнес на початку 90-х років.

За участю інвесторів з Німеччини, США та Британії, він став співвласником Немирівського лікеро-горілчаного заводу.

У 1993 році Яків Грібов прийшов в аграрний бізнес, очоливши компанію «Містраль», яка торгує українським зерном.

«Nemiroff» став одним з найбільш активно зростаючих алкогольних брендів і швидко завоював український ринок і країни ближнього закордоння. У 1997 році Яків Грібов став президентом горілчаного холдингу.

Вже до 2006 року алкогольний бренд почав заробляти сотні мільйонів доларів, а один з його співвласників став членом ради директорів. Яків Грібов працював в тісній співпраці зі своєю сестрою Белою Фінкельштейн, а також братами Анатолієм та Віктором Кіпішами.

Разом акціонери створили своєрідний альянс, який пізніше «зіткнувся» з сім'єю Глусь - засновниками бренду «Nemiroff» та його найбільшими акціонерами.

У 2000-х роках Яків Грібов також пробував сили в фармацевтичному бізнесі. Так, він був співвласником мережі аптек «Доброго дня». Однак, в 2010 році обміняв частку в даному бізнесі на житомирський завод «Обербетон», який займався виробництвом матеріалів і деталей для майбутнього Євро-2012.

У 2009 році Яків Грібов, рейдер для якого є популярним прізвищем в ЗМІ, почав працювати в аграрному бізнесі. Горілчаний магнат став засновником компанії «Зернотрейд», яка спеціалізується на виробництві і реалізації зерна.

У 2011 році Яків Грібов, його сестра і брати Кіпіш вступили в затяжний конфлікт з сім'єю Глусь. Корпоративні суперечки широко висвітлювалися в ЗМІ і супроводжувалися звинуваченнями в шахрайстві, рейдерстві, озброєних атаках і інших «гріхах».

У період 2011 - 2014 років виробництво горілки під брендом «Nemiroff» було перенесено в Росію і Білорусь. «Війна» між сімейством Глусь, Яковом Грібовим і його партнерами закінчилася в 2017 році. Олександр Глусь та його родичі продали свою частку акцій в компанії і пішли з бізнесу.

Компромат і чутки

Ім'я Якова Грібова часто потрапляло в ЗМІ за часів «війни за Nemiroff». Тоді бізнесмен звинувачувався в рейдерстві, підробці, шахрайстві, збройному захопленні і нападах.

Дані звинувачення публічно висловлював його колишній партнер і друг Олександр Глусь.

Однак, перший скандал за участю Якова Грібова і належних йому брендів стався ще за часів президентства Леоніда Кучми. Тоді проблеми горілчаного «короля» і його партнерів були пов'язані з підтримкою тодішнього опозиційного лідера Віктора Ющенка.

У жовтні 2004 року Генеральна прокуратура України заарештувала рахунки компанії «Nemiroff» та звинуватила її належних осіб в зловживанні службовим становищем і підробці. Керівництво алкогольного бренду звинувачували в ухиленні від сплати податків та інших махінаціях, але тоді скандал вдалося «зам'яти».

Також «Nemiroff» та керівництвом компанії активно «цікавилися» в Росії. Правоохоронці з сусідньої країни звинувачували українців в контрабанді продукції і порушенні антимонопольного законодавства.

Відзначимо, що Яків Грібов, як і багато інших багатих українців, веде свій бізнес через офшорні схеми. У 2006 році на Британських Віргінських островах була заснована компанія Nemiroff Vodka Limited (NVL). Структурою володіли Олександр Глусь, брати Кіпіш, а також Яков Грібов і Белла Фінкельштейн.

Партнери значилися бенефіціарами компанії Nemiroff Intellectual Property Establishment (NIPE), зареєстрованої в європейській офшорній зоні - в Ліхтенштейні.

«Хитра» схема оформлення одного з найбільших виробників української горілки була створена для приховування доходів і ухилення від податків. Крім того, дана система дозволила Грібову і його партнерам нібито «витіснити» сім'ю Глусь з бізнесу, «перехопивши» контрольний пакет акцій «Nemiroff» на початку 2010-х років.

«Каталізатором» конфлікту послужила щедра пропозиція по купівлі «Nemiroff» російським олігархом Рустамом Таріко.

На думку Олександра Глуся, Яків Грібов, Белла Фінкельштейн і брати Кіпіш захотіли «витіснити» його з бізнесу, щоб поділити між собою прибуток від майбутньої угоди.

Конфлікт ознаменувався збройними інцидентами. Яків Грібов звинувачувався в організації атаки на будинок Степана Глуся - засновника «Nemiroff».

Крім того, озброєні люди, нібито найняті Грібовим і партнерами безліч разів блокували і захоплювали немирівський завод та інші офісні будівлі горілчаного бренду.

Відзначимо, що згідно з інформацією від численних інсайдерів, горілка «Nemiroff» була зроблена з неякісного спирту, а Грібов, Глусь і їх партнери обманювали покупців, заявляючи, що їх горілка - чистісінька і зроблена з артезіанської води.

Яків Грібов звинувачувався у використанні контрабандного турецького спирту для створення горілки і шантажі своїх партнерів з метою отримання контролю над Немирівським заводом.

Яків Грібов, Росток для якого став новим скандальним епізодом, звинувачувався в рейдерстві крім конфлікту за «Nemiroff». Так, мільйонер нібито вдавався до послуг збройних тітушок, продажних прокурорів і політиків, щоб захопити контроль над аграрними активами.

Саме господар «Nemiroff» називається причетною особою до найгучнішого рейдерського скандалу 2018 року.

Яків Грібов, Росток Холдинг для якого став бажаним активом, звинувачується в забезпеченні «силового» блоку для захоплення компанії. Так, раніше Грібов публічно заявляв, що має зв'язки «на горі» і допомагав вирішувати питання по бізнесу з високопоставленими чинами МВС.

Наприклад, на підприємствах Росток реалізовувалася та ж схема, що і в Немирові. Підприємства захоплювалися за участю збройних тітушок, які діяли під прикриттям продажних силовиків.

Справу «Ростока» пов'язують з РФ. Так, Яків Грібов нібито діє в інтересах великих бізнесменів із сусідньої країни і користується «дахом» харківських правоохоронців.

Раніше господар «Nemiroff» заявляв, що вважає економічні зв'язки між Росією і Україною - перш за все. Крім того, він активно розвиває свій алко-бізнес в РФ і не позиціонує українську горілку в якості національного продукту.

Більш того, в 2017 році Грибов покинув Україну і з того моменту постійно живе в Росії.

Декларація

Сьогодні Яків Грібов є одним з найбагатших українців. Його статки в «докризові» часи оцінювалися в 138 мільйонів доларів. Сьогодні він трохи «збіднів», але все ще залишається доларовим мультимільйонером.

Відео

Згадки про персону