Євген Черняк
Євген Черняк
5733

Євген Черняк

Євген Черняк: горілчаний олігарх з запальним характером і славою "кидали"

Євген Черняк - Фото 1

Євген Черняк заробив свої мільйони на горілчаному бізнесі, рейдерстві і "кидалові" партнерів. Маючи заступництво впливових рецидивістів, а також великі амбіції, він неодноразово був замішаний в різних скандалах, про які вважає за краще замовчувати. При цьому, робить все, щоб створювати образ чесного підприємця і борця за справедливість.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Черняк Євген Олександрович народився 12 квітня 1969 року в Запоріжжі. Батько дав йому хороший старт, оскільки сам володів металургійним бізнесом. У нинішній час олігарх очолює холдинг Global Spirits, який включає підприємства з виробництва лікеро-горілчаних напоїв. Активно веде блог у Фейсбуці.

Сім'я

Одружений з Ольгою Павловою, яка займається допомогою знедоленим дітям Запоріжжя. Разом подружжя виховує трьох дітей.

Освіта

Після служби в армії бізнесмен отримав три вищі освіти: технічну, юридичну та фінансову.

Кар'єра

Займатися підприємницькою діяльністю Євген почав ще студентом.

Тоді він відкрив маленький магазинчик алкогольних напоїв. Всього за кілька місяців заробив тисячу доларів. Ці гроші вклав у розвиток горілчаного напрямку бізнесу.

До 1992 року він уже володів 17 торговими точками по всьому Запоріжжю, які приносили непоганий прибуток.

Справи йшли добре, і Черняк з партнерами накопичив достатньо грошей для відкриття власного підприємства, яке займалося оптовою торгівлею. З того часу капітали бізнесмена почали стрімко зростати.

У 1998 році Євген заснував торговий дім "Мегаполіс", умовивши кількох партнерів вкласти кошти у відкриття компанії. Незабаром заробив свій перший мільйон.

У 2003 році Черняк зайнявся будівництвом заводу з виробництва лікеро-горілчаної продукції. Після завершення проекту почав випускати на заводі горілку ТМ "Хортиця".

Незабаром об'єднав всі свої активи в єдиний холдинг "Global Spirits". Пізніше викупив львівський завод "Гетьман", де випускає горілку "Мороша".

З 2011 року концерн "Global Spirits" почав активно скуповувати інші алкогольні активи. Так, компанія придбала приблизно за 25 мільйонів доларів російський завод "Русский север". Через 2 роки підприємець викупив полтавський алкогольний завод, на якому почав випускати продукцію ТМ "Первак", а також орендував підприємство "Радамір".

Багато уваги Черняк приділяє розвитку свого бізнесу на закордонних ринках: в Америку поставляється горілка "Хортиця", в Казахстан - горілка "Мороша", а в Ізраїль - "Первак".

Крім підприємницької діяльності, олігарх також займається громадською діяльністю. Він є депутатом Запорізької міськради, очолює комісію з питань Національного заповідника Хортиця, входить до складу комісії з питань збереження екології міста.

Крім того, в 2005 році бізнесмен заснував БФ "Патріот Запоріжжя".

З 2018 року запустив і веде YouTube-проект про бізнес і великі гроші Big Money.

Компромат

Зв'язки з кримінальним світом

Успішний бізнес Євген Черняк зумів побудувати не тільки завдяки батьківській допомозі та гарній освіті. Як стверджують ЗМІ, вагому роль у становленні мільйонера зіграв міцний зв'язок з кримінальним світом.

Ще на початку діяльності його "покривав" Валерій Баранніков - авторитетний у кримінальних колах рецидивіст, який вже тоді мав за плечима три судимості.

Двічі він був затриманий і притягнутий до кримінальної відповідальності за розповсюдження наркотиків, а на третій раз сів за побиття співробітника міліції. Знаючи про запальний характер Бараннікова, на кіоски з алкоголем Черняка ніхто не зазіхав.

Однак з розширенням масштабів діяльності і зростанням доходів бізнесменові треба було заступництво більш впливових людей. Тому Черняк налагодив зв'язок з Арташесом Саргсяном - главою вірменської ОЗУ в Запоріжжі. Саме він забезпечив силове прикриття бізнесмена, коли той здійснював рейдерське захоплення "Запорізького механічного заводу".

"Кидалово" Максима Дрозденка

Як писав співробітник Національного бюро розслідувань України Сергій Федорчук, Євген Черняк "кинув" не одного свого партнера. У число обдурених увійшов Максим Дрозденко, який також займався рейдерством в Запоріжжі. Попри те, що він провів ряд злочинних операцій на користь Черняка та його партнерів, той йому обіцяної підтримки не надав, і навіть публічно виступав проти нього.

Коли ж Дрозденко після виходу з "патріотів" заарештували, його колишній колега почав піариться за рахунок цього, виставляючи все в такому світлі, начебто це він посприяв затриманню запорізького рейдера. Скориставшись нагодою, Черняк і Шестопалов до того ж кинули Дрозденко на гроші, які колись у нього позичили.

Афера з кредитом

Володимир Альшан зблизився з Євгеном Черняком завдяки фонду "Патріот Запоріжжя", в якому перебували обидва бізнесмени. Альшан займався будівництвом, керував солідною компанією "Константа". Однак в період фінансової кризи стан справ обох партнерів сильно похитнувся. Тому вони вирішили спільними зусиллями запустити бізнес-проект з будівництва нерухомості.

Та ось тільки Альшан зробив дві великі помилки - став поручителем за кредитом на суму 8,5 мільйонів доларів і підписав підроблений договір на зведення будівлі, повіривши, що натомість Черняк віддасть йому під забудову недавно придбану ділянку в Ялті.

Однак замість співпраці Євген Черняк звинуватив партнера у проблемах. що виникли, і зажадав від нього рівно стільки, скільки заборгував банку. Цікаво, що підприємство "Завод кольорових сплавів", яке отримало кредитні кошти, збанкрутувало, а його борги лягли на плечі Володимира Альшана.

Коли ж з'ясувалося, що договір фіктивний, суд стягнув з власника "Константи" 16 мільйонів гривень. В результаті Альшан залишився по вуха в боргах, вкладники втратили свої гроші, а компанія "Константа" - добре ім'я.

На словах, але не на ділі

У 2008 році в Запоріжжі обговорювали великий скандал, пов'язаний з корупцією в держадміністрації. Річ в тому, що між однією з молодіжних організацій і чиновником відповідного управління стався конфлікт, який призвів до того, що один з членів організації прямо на засіданні адміністрації облив чиновника гноєм.

Коментуючи інцидент, Євген Черняк заявив, що хлопець, який перед телекамерами облив лайном корупціонера, вчинив мужньо, а також запропонував йому свою допомогу у вирішенні проблеми, оскільки розумів, що юнака чекала кримінальна відповідальність за такий зухвалий вчинок.

Однак, коли суддя запросив близько 5 000 доларів за те, щоб правопорушник вийшов на поруки, бізнесмен заявив, що платити не буде.

А якщо й заплатить, то тільки за умови, що молодіжна організація відпрацює йому ці гроші створенням замовних матеріалів. Колеги "хулігана" були змушені погодитися на угоду з Черняком, однак на наступний ранок все обернулося інакше: підсудному не тільки дали термін, але й винесли найжорсткіше покарання з усіх передбачених за його статтею.

Удавана допомога

У 2009 році Євген Черняк допоміг своєму редактору Артему Тимченку отримати велику суму грошей на лікування. Робив він це навмисно, знаючи, що той йому ще знадобиться. Коли ж телекомпанія все-таки виставила Тимченку рахунок на 50 000 гривень, Черняк, який обіцяв покрити борг, умив руки.

Обіцяного три роки чекають

У 2010 році одіозний олігарх на одній із зустрічей з єпископом Запоріжжя і Мелітополя Йосипом запропонував йому привезти в місто Митрополита Київського і всієї України Володимира на особистому літаку. Однак, у сам день візиту єпископу довелося самому шукати транспорт, оскільки Черняк не просто не дотримав слова, але навіть не спромігся попередити священнослужителя про зміну свого рішення.

Заборгованість Ахметову

За даними журналістів, скандальний бізнесмен Євген Черняк заборгував банку Ахметова велику суму грошей.

Так, у 2007 році власник "Хортиці" отримав в "ПУМБі" на свій "Завод кольорових сплавів" кредит на суму 8 мільйонів доларів. Незабаром після цього завод Черняка нібито збанкрутував і перестав віддавати борг.

Ходили чутки, що коли бізнесмен після довгого часу звернувся до Ріната Ахметова за підтримкою у вирішенні деяких проблем, але той йому відмовив через невиплачений кредит. "Мене в цій країні ще ніхто не кидав. Борг "ПУМБу" доведеться повернути", - заявив олігарх.

Статки і джерела доходів

Євген Черняк, володіючи відомою в світі алкогольною ТМ "Хортиця", вже не перший рік входить до списку українських мільйонерів.

У 2007 році його статки були оцінені журналом "Фокус" у 223 мільйони доларів. Через 2 роки те ж видання знову включило бізнесмена в топ найвпливовіших українців, розмістивши його на 40-му місці у своєму рейтингу. Тоді його капітали були оцінені в 278 мільйонів доларів. У 2011 році мільйонер зі статком у 316 мільйонів доларів посів 57 сходинку в рейтингу "Фокус".

Журнал "Форбс" у 2015 році оцінив активи Черняка в 325 мільйонів доларів, віддавши йому 16 місце в своєму рейтингу українських багатіїв. У нинішній час статки бізнесмена оцінюються майже в 300 мільйонів доларів.

Згадки про персону