Євген Червоненко
  • Дата народження
    20 грудня 1959
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Червоненко
920

Євген Червоненко

Червоненко Євгеній Альфредович: кандидат в мери Одеси, який був охоронцем у Ющенка

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Зловживання в Держкомрезерві
  7. Громадянин Ізраїлю
  8. Несплата “Орланом” податків
  9. Лобіювання інтересів бізнесу
  10. Корупційний скандал
  11. Хабарництво
  12. Бійка з охоронцем
  13. Розлучення
  14. Посилання

Біографія

Євгеній Альфредович Червоненко народився 20 грудня 1959 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

Червоненко має диплом Дніпропетровського гірничого інституту.

Сім’я

Євгеній був кілька разів одружений. У політика троє дітей: дві дочки і один син.

Кар'єра

Протягом трьох років після закінчення інституту Євгеній був співробітником інституту «Гіпромашзбагачення». З 1982 по 1985 рік він був тут інженером-конструктором. Паралельно з цим Євгеній писав кандидатську дисертацію.

В кінці 1980 — початку 1990-х років Червоненко професійно і успішно займався автогонками. Він неодноразово ставав призером міжнародних чемпіонатів, став майстром спорту міжнародного класу. Уродженець Дніпропетровська заснував першу в Союзі професійну команду гонщиків, яка отримала назву «Перебудова».

Зароблені на автогонках гроші Червоненко вклав в підприємництво і створив компанію «Транс-Ралі», яка займалася вантажними перевезеннями. Після розпаду Радянського Союзу Червоненко зайнявся виробництвом пива та безалкогольних напоїв. У «дев'яностих» він займав керівні посади в компаніях «Україна Ван Пур» і «Орлан».

Колишній гонщик очолював в Українському союзі комісію промисловців і підприємців, яка займалася розвитком підприємництва, а також раду підприємців при Кабміні. На початку нового століття Євгеній був керівником Держагентства з управління державним матеріальним резервом. Президент Леонід Кучма зробив Червоненко своїм радником.

У 2002 році він під 30-м номером у списку Блоку «Наша Україна» став депутатом Верховної Ради. У 2004 році Червоненко керував охороною кандидата в президенти Віктора Ющенка. На початку наступного року Євгеній зайняв посаду голови міністерства транспорту і зв'язку. Однак в кріслі глави відомства Червоненко провів всього пів року. Після цього президент Ющенко відправив Євгенія в Запоріжжя, де з грудня 2005 по грудень 2007 року він керував обласною адміністрацією.

Потім майже рік Червоненко очолював Нацагентство, яке займалося підготовкою до футбольного чемпіонату Європи 2012 року. У листопаді 2008 року Євгеній зайняв посаду першого заступника голови КМДА. На цій посаді він працював до березня 2011 року. Наступні два місяці Червоненко провів в кріслі керівника департаменту авіації МНС.

У другій половині 2010-х років Червоненко став не тільки частим гостем політичних ток-шоу на телебаченні, а й ведучим («Суб'єктивні підсумки дня»).

У 2019 році Євгеній пробував знову стати народним депутатом. На позачергових парламентських виборах Червоненко самовисуванцем балотувався по 134-мажоритарному округу (Малиновський район Одеси). Але з результатом 16,85% голосів він зайняв лише друге місце.

У 2020 році ексміністр став кандидатом в мери Одеси від партії «Наш край» на виборах 25 жовтня.

Компромат

Зловживання в Держкомрезерві

«Як пишуть ЗМІ, у квітні 2001 року було порушено кримінальну справу за фактом невиконання Державним агентством з управління Державним матеріальним резервом рішення Вищого арбітражного суду України, прийнятого влітку 2000 року.

Відповідно до нього відомство, яке очолював Євгеній Червоненко, мало відпустити 100 тис. т зерна зі своїх запасів ЗАТ "Київмлин". Замість цього було виділено лише 47 тис. т. У березні 2002 року прокуратура оголосила Євгенія Червоненка в розшук, оскільки він нібито не з'являвся до слідчого. Втім, після того, як Євген Альфредович сам приїхав на допит, всі питання щодо нього були зняті.

Прокуратура Старокиївського району Києва закрила порушену за цим фактом кримінальну справу, не знайшовши в ньому складу злочину.

Громадянин Ізраїлю

Під час парламентських виборів 2002 року журналіст Дмитро Пономарчук звернувся до Центрвиборчкому з проханням зняти з реєстрації кандидата в депутати Євгена Червоненка. Підстава — ксерокопія посвідчення особи, яка в 1995 році начебто була видана, на ім'я Червоненко як громадянина Ізраїлю. Сам Євгеній Альфредович спростував цю інформацію.

Він сказав, що його шантажував "єврей, громадянин України, ім'я якого добре відомо і в Києві, і в єврейських колах". Але каже, що це — не Вадим Рабинович. Шантажист пропонував Червоненко копію начебто його ізраїльського паспорта за $ 200 тис. За цією людиною, говорить Євгеній Альфредович, "стоять російські кримінальні кола".

"Я не хочу поки що називати цю людину, поки ще це справа мого сумління. Я не хочу нагнітати навколо мене єврейську тему, я не хочу, щоб це використовували при нагнітанні антисемітизму і істерії на фінішній прямій виборів", — заявив він ("Mignews", 21 березня 2003 року).

5 листопада 2004 року тодішній заступник глави президентської адміністрації Василь Базів заявив: комісія при голові держави з питань громадянства вирішила підтримати подання МВС щодо припинення українського громадянства Євгена Червоненка.

Підставою для цього, за його словами, є документальне підтвердження інформації про перебування Червоненка в громадянстві Ізраїлю. "Євгеній Червоненко зареєстрований у відділі реєстрації населення в місті Тель-Авіві за певною адресою і має документ, яким підтверджується його приналежність до громадянства Ізраїлю", — зазначив Василь Базів. Втім, президент Кучма так і не встиг підписати указ (як того вимагає чинне законодавство) про позбавлення Євгена Червоненка громадянства України.

В знак протесту всередині будівлі адміністрації президента Євген Альфредович оголосив голодування. Але ненадовго, бо все це відбувалося в розпал "помаранчевої" революції — восени 2004 року.

Несплата "Орланом" податків

У 2002 році підприємства, які входять в концерн "Орлан", фірма "Орлан-Транс-Груп", показали 23,49 млн грн прибутку і негативний прибуток (збитки, які звільняють від необхідності платити податки) в розмірі 3,15 млн грн. Цей факт зацікавив податківців. 10 жовтня 2002 року ДПАУ заарештувала майно компанії. Тодішній голова Львівської ДПА Сергій Медведчук звинуватив "Орлан" в ухиленні від сплати податків.

У відповідь Євген Червоненко заявив: таким чином, влада намагається чинити на нього політичний тиск. За його словами, Сергій Медведчук, який ініціював цей арешт, прямим текстом заявив: питання про припинення тиску на "Орлан" потрібно вирішувати в Києві, "в кабінеті брата". Тобто — Віктора Медведчука.

"В "Орлан-Транс" 153 автомобілі, 85 нових машин вартістю 185 тисяч DM кожна, відповідають стандартам "євро-2" і "євро-3". Злі язики з табору СДПУ (о) приписують "Орлан-Транс-Груп", яку мучив Сергій Медведчук, перевезення контрабанди. Начебто, по-іншому існувати з таким парком автомобілів і збитками в 3,15 млн грн нереально", — допускає інтернет-видання" Олигарх.net ".

Історія з несплатою податків "Орлан-Трансом" після втручання народних депутатів від "Нашої України" завершилася.

Лобіювання інтересів бізнесу

Як твердить "Олигарх.net", за часів, коли Євгеній Червоненко очолював Держкомрезерв, режимом найбільшого сприяння користувалося ЗАТ "Агроінвест-груп", яким володіє Ігор Альфредович Червоненко, — рідний брат Євгенія Альфредовича.

"У той час як з ініціативи чиновника Євгенія Червоненка ціни на зерно для підприємств, яке відпускав Держкомрезерв, виросли в три рази, фірма брата Ігоря не тільки отримала його за пільговою ціною, а й примудрилася активно експортувати за кордон", — пише інтернет-видання ("Олигарх.net", 4 червня 2004 р.)

Корупційний скандал

У вересні 2005 року Євген Червоненко був звинувачений в лобіюванні інтересів певних комерційних структур. Сам Євгеній Альфредович переконаний: все це робилося для того, щоб віддалити його від Віктора Ющенка. Ексміністр транспорту не виключає, що це було потрібно і декому з представників "Нашої України".

"Мені закидають "Укртрансконтейнер". Я подам на наклепників до суду, тому що правда на моєму боці. Є офіційний висновок, в якому зазначається, що угода між Іллічівським портом та "Укртрансконтейнером" вигідна державі, оскільки вона дозволила залучити значний обсяг іноземних інвестицій для розвитку державного порту без приватизації держмайна" ("Киевский телеграф", 11 листопада 2005 року).

Хабарництво

У травні 2005 року депутат Державної думи Росії Олексій Митрофанов заявив: він має плівку, на якій зафіксовано, що Червоненко бере хабар в кілька мільйонів доларів.

Євгеній Альфредович досить іронічно сприйняв цю заяву: "Закиди на адресу Червоненко нагадують мені старий єврейський анекдот. "Рабинович, ваша дочка — повія". "У мене син". "А кого це хвилює?" Мене бісить одне: через міфи таких політиків, як Митрофанов, російсько-українські відносини топчуться на місці. Ніякої плівки, про яку говорить цей політик, немає і бути не може" ("Час новин", 20 травня 2005 року). Пізніше, як заявив Червоненко, Митрофанов сам у нього попросив прощення за сказане».

Бійка з охоронцем

Як відзначають ЗМІ, «проблеми собі "помаранчевий" губернатор не помаранчевої "області на початку жовтня 2006-го нажив на свою голову зовсім в іншому місці — в будівлі Кабміну, намагаючись без запрошення, але в той же час ніби-то за невідкладної, державної ваги справі потрапити на прийом до прем'єра Януковича.

Співробітник управління держохорони, попри аргументи губернатора, відмовився пропустити його до приймальні. Після чого розпалений Червоненко нібито влаштував бійку. За фактом бійки було порушено кримінальну справу. На думку спостерігачів, в процесі розгляду на тлі конфлікту між президентом і керуючою коаліцією могло бути зроблено все можливе, щоб "накинути вуздечку" на помітного гравця норовливої ​​"помаранчевої" команди. Проте в березні 2007-го Генпрокуратура закрила кримінальну справу "за відсутністю складу злочину".

Розлучення

Іншим скандалом, який вилився в низку повідомлень у світських хроніках, для запорізького губернатора став шлюборозлучний процес, подробиці якого не вдалося утримати в колі членів розколеної сім'ї Червоненко. Як писала газета "Сегодня", причиною розлучення, за версією Марії Червоненко, стала "зоряна хвороба, зради і рукоприкладство чоловіка". У свою чергу, сам губернатор спростовував наявність будь-яких проблем з його боку».

Посилання

Facebook

Згадки про персону